سربه فلک کشیدن کارمزد تراکنش های اتریوم

Ethereum Gas Fees Skyrocket, Is This The Season Of The “ETH Killers”?

0

سربه فلک کشیدن کارمزد تراکنش های  اتریوم

اتریوم یکی از پرکاربردترین بلاکچین‌ها در فضای ارزهای دیجیتال است و تعداد زیادی کاربر هر روز به این شبکه وارد می‌شوند. در این میان، همیشه نگرانی‌های گسترده‌ای در رابطه با میزان کارمزدهای اتریوم وجود داشته است. کارمزدهای اتریوم معمولاً در زمان شلوغ شدن شبکه افزایش می‌یابند.  اما اخیراً ، با افزایش محبوبیت توکن‌های غیرقابل‌معاوضه   ( NFT )  این کارمزدها به‌صورت افسارگسیخته افزایش یافته است . این موضوع باعث شده تا بسیاری از کاربران به سمت رقبای اتریوم هدایت شوند.

ازآنجایی‌ که انتشار    NFTها  به مدت‌زمان بیشتری احتیاج دارد، کارمزد تراکنش‌های معمولی اتریوم نیز افزایش یافته است و کاربران عادی بایستی هزینه بیشتری برای انجام تراکنش‌هایشان بپردازند .

افزایش کارمزدها در شبکه اتریوم در حالی صورت می‌گیرد که انتظار می‌رفت هارد فورک لندن و طرح بهبود   EIP-1559   بتواند به چالش کارمزدهای بالای اتریوم کمک کند. این به‌روزرسانی‌ها نه‌تنها کارمزدها را کاهش نداده‌اند ، بلکه از زمان ارتقاء به صورت چشمگیری افزایش یافته‌اند.

بر اساس داده‌های   ultrasound.money  ، در  24  ساعت گذشته بیش از 10 هزار واحد اتریوم سوزانده شده است. بیش از  1000 واحد اتریوم تنها توسط پلتفرم‌های معاملاتی  NFT   سوزانده شده که بازار مالی اوپن‌سی  ( OpenSea )   با صد واحد اتر از این حیث رکورددار است. جالب است بدانید میزان اتر  سوزانده شده در طول دو روز گذشته بیشتر از دو هفته اخیر بوده است.

بر اساس داده‌های اتراسکن همزمان با توکن سوزی عظیم اتریوم، گس این شبکه افزایش شدیدی داشته و به   2000   Gwei رسیده است به‌طوری‌که کاربران در مواقعی برای انجام تراکنش‌ها بایستی حداقل   167  دلار  یا  200  دلار کارمزد پرداخت می‌کردند. در زمان نگارش این خبر قیمت اتریوم با  8٪  افزایش نسبت به روز گذشته به  3.428  دلار رسیده است.

قابل‌توجه‌ترین جهش در کارمزدها از  22  آگوست رخ داده است که یکی از بزرگ‌ترین جهش‌ها در تاریخ اتریوم محسوب می‌شود. کارمزد تراکنش‌های اتریوم از آن زمان بیش از  200  درصد افزایش یافته و در حال حاضر ، متوسط کارمزدها به بیش از  30 دلار رسیده است. برای مقایسه بهتر لازم است به این نکته توجه داشته باشید که میانگین کارمزدهای اتریوم چند وقت پیش تنها ده دلار بوده است .

بحث‌های بسیاری در رابطه با بلاکچین‌های کاملاً جدید برای جایگزینی اتریوم وجود دارد . کارمزدهای بالای اتریوم با توجه به محبوبیت این شبکه باعث نگرانی جامعه ارزهای دیجیتال شده است چرا که بسیاری معتقدند محبوبیت این شبکه به‌مرور از بین خواهد رفت. با از بین رفتن محبوبیت اتریوم به دلیل افزایش مداوم کارمزدهای شبکه ، سایر شبکه‌های بلاکچینی آماده پر کردن جای دومین شبکه بزرگ در بازار ارزهای دیجیتال هستند . یکی از این شبکه‌ها کاردانو است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .