سرمایه گذاری خالق اتریوم ( ویتالیک بوترین ) در دوج کوین

Vitalik Buterin has made $4.3M from his $25K investment in Dogecoin

0

سرمایه گذاری ویتالیک بوترین در  دوج کوین

 

خالق اتریوم سرمایه گذاری خود در  دوج کوین  را به عنوان یکی از بهترین سرمایه گذاری های خود معرفی کرد .

ویتالیک بوترین ، خالق اتریوم ، فاش کرد که وی بیش از 4 میلیون دلار از سرمایه گذاری  25000 هزار دلاری که در سال  2016 روی دوج کوین انجام داده بود ، سود کسب کرده است.

دوج کوین در دسامبر سال 2013  ( آذر   1392  ( ایجاد شد ، ویتالیک  ( دوج کوین )  را به عنوان اولین  ” توکن سرگرم کننده ” معرفی کرد که در حال رشد اکوسیستم ارز دیجیتال راه اندازی شده است.

اگرچه وی تحت تأثیر جامعه ای که در اطراف دوج کوین شکل گرفته بود قرار گرفت ، اما ویتالیک با فقدان تز  سرمایه گذاری در مورد تصمیم گیری خود شوخی کرد و اظهار داشت:

” در آغاز ، مردم آن را خیلی جدی نمی گرفتند . من فقط با خودم فکر کردم ، چگونه می خواهم برای مادرم توضیح دهم که من  25000  دلار فقط برای دوج کوین سرمایه گذاری کرده ام در حالی که تنها چیز جالب در مورد این توکن ، آرم یک سگ است. اما مطمئناً ، این یکی از بهترین سرمایه گذاری هایی بود که انجام داده بودم .”
اگرچه بوترین اظهار داشت که دوج کوین طی سالهای بعد واقعاً خوب عمل کرد ، اما دلیل این امر را توجه بیش از حد ایلان ماسک به این توکن الگوی رفتاری دانست.

به نظر می رسد که علاقه ماسک به دوج  پس از رای گیری در سال    2019(1397) که بنیانگذار اسپیس ایکس را به عنوان مطلوب ترین مدیرعامل فرضی پروژه در آن  سال نشان داد ، ناشی می شود.

بوترین گفت : ” در پایان سال 2020(1399) ، ایلان ماسک شروع به صحبت درباره دوج کوین کرد و ارزش بازار آن تا 50 میلیارد دلار افزایش یافت

وی اظهار داشت : وقتی قیمت دوج کوین طی یک روز  775٪  از 0.008  دلار به 0.07  دلار افزایش یافت ، فکر کردم : خدای من ، دوج من ارزش زیادی دارد .”

” من بلافاصله با برخی از دوستانم تماس گرفتم و به آنها گفتم كه همه چیز را رها كنید ، من نیمی از دوج کوین هایم را فروختم و 4.3 میلیون دلار گرفتم ، سود را به  GiveDirectly   اهدا كردم و چند ساعت پس از انجام این كار ، قیمت از حدود 0.07 به  0.04 دلار رسید .”

ویتالیک پس از فروش نیمی از دوج کوین های خود در بالاترین قیمت ، احساس می کند که یک تریدر شگفت انگیز است ، تا اینکه قیمت از  0.04  دلار به  0.07 $  و سپس به  0.50 $ افزایش یافت.

با فرض اینکه بوترین  50٪  باقیمانده این ذخیره دوج کوین را نگه داشته باشد ، خالق اتریوم در حال حاضر نزدیک به  20 میلیون دلار دوج کوین دارد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .