سرمایه گذاری SOLANA VENTURES

Solana Ventures sets up $100M fund for GameFi and DeFi in South Korea

0

Solana Ventures یک صندوق ۱۰۰ میلیون دلاری برای GameFi و DeFi در کره جنوبی ایجاد می کند

صندوق جدید برای حمایت از رشد پروژه‌های NFT، بازی و DeFi در Solana و کمک به حفظ توسعه‌دهندگان سابق Terra پس از سقوط Terra در نظر گرفته شده است.

Solana Ventures و بنیاد Solana یک صندوق ۱۰۰ میلیون دلاری برای کمک به رشد پروژه‌های توکن غیرقابل تعویض (NFT)، بازی‌های بلاک چین و پروژه‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) در کره جنوبی تشکیل داده‌اند.

این صندوق علاوه بر حمایت از پروژه‌های ساخته شده در سولانا (SOL)، به ادامه حیات برخی از پروژه‌های مبتنی بر Terra در پی فروپاشی آن اکوسیستم در ماه گذشته کمک می‌کند.

بنیاد سولانا بر این باور است که توسعه دهندگان Terra نباید در قبال آنچه در شبکه بلاک چین رخ داده است، مسئول شناخته شوند. در مصاحبه ای که توسط بلومبرگ در 8 ژوئن گزارش شد، جانی بی لی، مدیر کل بازی های بنیاد سولانا گفت:

صندوق جدید به تقویت هدف سولانا برای تبدیل شدن به یک بلاک چین ایده آل برای بازی کمک می کند. سولانا ونچرز نوامبر گذشته یک صندوق بازی مشابه 100 میلیون دلاری را با صرافی کریپتو FTX و Lightspeed Ventures راه اندازی کرد. همچنین دارای ۱۵۰ میلیون دلار سرمایه با شرکت های متمرکز بر بازی Forte و Griffin Gaming Partners است.

انتظار می رود کره جنوبی در این دهه به کانون توسعه NFT و Metaverse تبدیل شود و دولت متعهد شده است که 187 میلیون دلار برای ساخت اکوسیستم متاورس خود اختصاص دهد. متاورس کره ای عمدتاً بر رشد محتوای دیجیتال و شرکت های دیجیتال در داخل کشور تمرکز خواهد کرد.

بنیاد سولانا با توجه به اینکه شرکت‌ها برای دریافت پول کمک مالی رقابت می‌کنند، در حال افزایش سود در امور مالی بازی (GameFi) و مالی غیرمتمرکز (DeFi) است.

رقابت برای ساخت سریع بهترین پلتفرم‌ها با چندین پلتفرم کره جنوبی که قبلاً NFT یا دسترسی به DeFi را ارائه می‌دهند، مانند بلاک چین لایه 1 Klaytn و مبادله Upbit در جریان است.

بزرگترین پلتفرم DeFi Klaytn KlaySwap است که طبق گفته DeFi Llama ردیاب اکوسیستم DeFi، 274 میلیون دلار ارزش کل قفل شده (TVL) دارد. Upbit، بزرگترین صرافی کشور، بازار NFT خود را دارد.

با این حال ممکن است راه اندازی بازی های مبتنی بر بلاک چین در کره جنوبی برای شرکت های داخلی دشوار باشد.

این قانون در حال حاضر بازی‌ها را از دادن پاداش‌های پولی، از جمله کریپتو، منع می‌کند. این قانون باعث شد تا مقامات کره ای در دسامبر گذشته از اپل و گوگل بخواهند بازی های Play-to-Earn (P2E) را از فروشگاه های کره ای خود حذف کنند.

معاملات NFT و فعالیت DeFi در Solana در ماه های اخیر در حال افزایش بوده است. بر اساس گزارش ردیاب برنامه غیرمتمرکز (Dapp) DappRadar، بازار برتر NFT سولانا Magic Eden با 35526 معامله‌گر روزانه و 7.31 میلیون دلار حجم روزانه پس از OpenSea دومین بازار بزرگ جهان است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .