سرویس های امنیتی و کنترل بلاکچین

Agent Smith says Secret Service seized $102M in crypto in 254 cases since 2015

0

مامور اسمیت می گوید که سرویس مخفی 102 میلیون دلار رمزارز را از 254 مورد از سال 2015 کشف کرده است.

سرویس مخفی ایالات متحده می گوید جنبه تغییرناپذیر و شفاف دفتر کل بلاک چین به آژانس اجازه می دهد تا تراکنش های انجام شده توسط مجرمان را آسان تر از پول نقد در برخی موارد ردیابی کند.

یکی از مقامات ارشد سرویس مخفی ایالات متحده (USSS) می گوید این آژانس می تواند جریان بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را به روشی مشابه آدرس های ایمیل ردیابی کند و از سال 2015 تاکنون بیش از 102 میلیون دلار رمزنگاری شده را در 254 پرونده کشف کرده است.

دیوید اسمیت، دستیار مدیر تحقیقات USSS به CNBC گفت که جنبه شفاف و تغییرناپذیر دفتر کل بلاک چین به این معنی است که محققان می توانند تراکنش ها را در برخی موارد راحت تر از فیات ردیابی کنند.

اسمیت گفت: «یکی از اصول راهنمای بلاک چین این است که یک دفتر کل عمومی که به اشتراک گذاشته شده است و همه افراد با اندکی قدرت محاسباتی به آن دسترسی دارند، از جمله عوامل اجرای قانون.

مامور اسمیت گفت که بیش از 100 میلیون دلار ارز رمزنگاری شده توسط سرویس مخفی در عملیات های بین المللی با هدف قرار دادن کلاهبرداران سایبری از سال 2015 کشف و ضبط شده است.

کریپتو در سناریوهای مختلفی توقیف می شود. حدود 1.7 میلیون دلار بیت کوین در پرونده ای از ماه مارس کشف و ضبط شد که در آن یک مرد استونیایی به دلیل نقش داشتن در حداقل 13 حمله باج افزار بین المللی به 66 ماه زندان محکوم شد.  درعملیات دیگر شاهد سقوط یک عملیات پولشویی بین المللی در رومانی بود، و دیگری شامل یک حلقه مجرم سایبری روسی زبان بود که دوباره درگیر باج افزار بود.

هنگامی که یک کیف پول ارز دیجیتال را دنبال می کنید، با آدرس ایمیلی که دارای برخی از شناسه های مرتبط است، تفاوتی ندارد. هنگامی که یک شخص و شخص دیگری تراکنشی را انجام می دهند و آن را وارد بلاک چین می کنیم، در صورت تمایل می توانیم آن آدرس ایمیل یا آدرس کیف پول را دنبال کنیم و آن را از طریق بلاک چین ردیابی کنیم.

اسمیت گفت که مجرمان اغلب سعی می کنند رد پای خود را از مجریان قانون با انجام هر چه بیشتر نقل و انتقالات که او به عنوان “خانه آینه” تشبیه می کند، پنهان کنند. بیت کوین دزدیده شده و سایر ارزهای دیجیتال اغلب به عنوان وسیله ای برای جلوگیری از نوسانات به استیبل کوین تبدیل می شوند.

سرویس مخفی ایالات متحده یکی از قدیمی ترین سازمان های مجری قانون فدرال در کشور است که در ابتدا برای حفاظت از زیرساخت های مالی کشور ایجاد شد. در سال 1865 به عنوان شعبه ای از وزارت خزانه داری ایالات متحده تأسیس شد و تنها هدف آن در آن زمان مبارزه با جعل ارزهای ایالات متحده بود.

امروزه این آژانس تحت وزارت امنیت داخلی قرار دارد و اغلب تحقیقات مشترکی را با سایر آژانس های فدرال از جمله اداره تحقیقات فدرال (FBI)، امنیت سایبری و آژانس امنیت زیرساخت (CISA) و همچنین آژانس های بین المللی برای دستیابی به اهداف خود انجام می دهد.

روز سه‌شنبه، CISA، FBI و خزانه‌داری ایالات متحده هشداری درباره تهدیدات سایبری با بودجه کره شمالی صادر کردند که شرکت‌های بلاک چین را در پاسخ به هک 650 میلیون دلاری Ronin Bridge هدف قرار می‌دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .