سه برابر شدن هش ریت بیتکوین

Bitcoin hashrate triples since June 28

0

سه برابر شدن  هش ریت  بیتکوین

هش‌ریت شبکه بیت کوین به سطح اوایل ماه ژوئن بازیابی شده است. این موضوع گویای آن است که ماینرها پس از سرکوبی توسط دولت چین ، به شبکه بازگشته‌اند. بر اساس اطلاعات CryptoQuant    هش‌ریت شبکه بیت کوین به بیش از  150 اگزاهش در ثانیه رسیدن است.

در تاریخ  24  آگوست، CryptoQuant   گزارش داد که هش‌ریت شبکه بیت کوین به  152  اگزاهش در ثانیه رسیده است که نسبت به کمترین مقدار خود در سال جاری معادل  52  اگزاهش در ثانیه در تاریخ  28 ژوئن تقریبا  3  برابر افزایش یافته است.

بازیابی هش‌ریت بیت کوین بدان معنا است که این شبکه ایمن‌تر و حمله به آن دشوارتر شده است.

طبق اطلاعات  Bitinfocharts ، هش‌ریت بیت کوین در تاریخ  13 می به رکورد   197.6   اگزاهش دست یافته بود. طی تقریبا شش هفته پس از این تاریخ ، هش‌ریت شبکه بیش از  65 درصد کاهش یافت زیرا ماینرهای چینی دستگاه‌های خود را به دلیل مهاجرت از این کشور خاموش کردند.

اکنون این معیار در حال نزدیک شدن به سطح اوایل ماه ژوئن است و اگر این روند ادامه یابد ، ممکن است طی چند ماه آتی رکورد جدیدی نیز ثبت شود.

در اوایل ماه می ، کوین تلگراف گزارش داد مدارک و شواهدی وجود دارد که هش‌ریت شبکه بیت کوین در حال خروج از کشور چین است. جزییات این موضوع هنوز در دسترس نیست زیرا نقشه ماینینگ دانشگاه کمبریج از ماه آوریل تاکنون به‌روزرسانی نشده است و در آن زمان نیز  65  درصد هش‌ریت شبکه در کشور چین قرار داشت.

سنجش هش‌ریت با استفاده از استخرهای ماینینگ نیز دقیق نیست زیرا بسیاری از استخرها را ترکیبی از توان پردازشی تاسیسات بزرگ و ماینرهای سراسر جهان تشکیل می‌دهند که توان پردازشی خود را در اختیار شبکه قرار داده‌اند.

از آنجایی که هش‌ریت بیت کوین بازیابی شده است می‌توان گفت که مهاجرت و انتقال ماینرها نیز تقریبا به پایان رسیده است. این موضوع منجر به افزایش سختی شبکه شده است، به طوری که در آخرین تنظیم سختی شبکه در تاریخ   13  آگوست شاهد رشد تقریبا هفت درصدی این معیار بودیم . نزدیک شدن به تنظیم سختی بعدی به معنای هزینه محاسباتی بیشتر برای ماینرها است زیرا بخش زیادی از تجهیزات و ماینرهای چینی به شبکه بازگشته‌اند و آماده رقابت برای استخراج سریعتر بلاک‌ها هستند . تخمین زده می‌شود که طی تنظیم آتی، سختی شبکه  12.37   درصد افزایش یابد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .