سه دلیل برای نرسیدن قیمت اتریوم به 5000 دلار

3 reasons why Ethereum price might not hit $5,000 anytime soon

0

سه دلیل مهم برای جلوگیری از رسیدن قیمت  اتریوم  به 5000 دلار

اتریوم بزرگ‌ترین آلتکوین بازار رمز ارزها در حال حاضر در روند صعودی قرار دارد اما عوامل مهمی سد راه صعود آن هستند و ممکن است قیمت   ETH   برای مدتی در همین محدوده باقی بماند . در زمان نگارش این خبر اتریوم به قیمت  2550  دلار خرید و فروش می‌شود.

به نقل از کوین‌تلگراف از زمانی که ویتالیک بوترین خالق شبکه  Ethereum    عنوان کرد مشکلات و درگیری‌های داخلی تیم توسعه این شبکه باعث شده است انتقال به الگوریتم گواه اثبات سهام ( POS )   به تاخیر بیفتد ، قیمت اتریوم در یک روند نزولی قرار گرفته است. فاز اول این فرآیند با نام شاردینگ که مقیاس‌پذیری شبکه اتریوم را افزایش می‌دهد تا سال  2022   به تعویق افتاده است.

پیدا کردن دلیل اصلی سقوط قیمت اتریوم ممکن نیست اما افزایش نرخ گس و کارمزد تراکنش‌های اتریوم قطعا بر انتظارات سرمایه‌گذاران اثرگذار بوده است. این موضوع نه تنها محدود بودن شبکه را نشان داد بلکه باعث شد تریدرها نیز به استفاده از شبکه‌های جایگزین مانند بایننس اسمارت چین ( BSC )  و راهکارهای لایه دوم مانند پالیگان روی آوردند .

تاخیر در پیاده‌سازی هاردفورک لندن

هارد فورک لندن اتریوم بخشی از نقشه راه این شبکه برای رسیدن به اتریوم 2   در سال  2022   است.

این به‌روزرسانی برای  4  آگوست برنامه‌ریزی شده است. اما قبل از آن نیز با تاخیرهایی مواجه بود ، این به‌روزرسانی روی ماینرها تاثیر زیادی خواهد داشت .

خروج ماینرها

نگرانی اصلی در رالی کنونی مرتبط با مسائل تکنیکال نیست بلکه بیشتر جنبه اجتماعی آن مطرح است. زمانیکه ماینرهای اتریوم متوجه شوند که منبع درآمد آنها در حال قطع شدن است به سایر شبکه‌های رقیب می‌پیوندند .

برنامه‌های غیر متمرکز مولتی چین

هرقدر راه اندازی اتریوم 2  و به روز رسانی برنامه های غیرمتمرکز برای پشتیبانی از قابلیت  شاردینگ  به طول انجامد ، انگیزه تیم های توسعه دهنده برای پشتیبانی از پروتکل های مولتی چین بیشتر میشود .

در مجموع می‌توان گفت تنها قاتل اتریوم خود همین شبکه است، زیرا به تعویق انداختن راهکارهای مقیاس‌پذیری باعث می‌شود کاربران و برنامه‌های غیر متمرکز به سایر شبکه‌ها مهاجرت کنند. این در حالیست که انتقال به گواه اثبات سهام قدرت رقابت بلاکچین‌ها را افزایش می‌دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .