طرح لایه دوم اتریوم EIP-4488 راهکاری برای کاهش هزینه شبکه

Vitalik Buterin Puts Forward EIP-4488

0

طرح لایه دوم اتریوم   EIP-4488   راهکاری برای کاهش گس

 

ویتالیک بوترین طرح جدیدی بانام   EIP-4488  بیان کرده که هدف آن کاهش هزینه گس در مقیاس پذیری لایه دوم اتریوم میباشد . این پروپوزال تاکید بر بی نقص بودن دارد و اگر با این هدف پیاده سازی شود ، کارمزد گس آن بطور چشمگیری کاهش پیدا خواد کرد .

به نقل از  Cryptobriefing  در هفته جاری ، ویتالیک بوترین  و یکی از توسعه دهندگان اتریوم بنام ” انسگار دیتریکس ” پروپوزال جدیدی بنام  EIP-4488  را نوشته اند که هدف آن کاهش کارمزد گس در راهکارهای مقیاس پذیری لایه دوم اتریوم است و درصدد آن میباشد تا بعنوان اصلاحیه فوری برای هزینه بالای گس عمل کند و به دو روش نیز  فعالیت میکند ، روش اول کاهش هزینه فراخوانی اطلاعات تراکنش که مکانیزم اصلی برای رول آپ های   Optimistic  و   ZK-Rollup  ها میباشد . روش دوم افزودن سقف مجموع فراخوانی اطلاعات تراکنش ها در یک بلاک است .

به گفته  ویتالیک  اکنون مقدار فضای در دسترس برای ذخیره سازی اطلاعات برای رول آپ ها دو برابر شده و حجم بلاکها به هیچ وجه ثبات شبکه را تهدید نمیکند .

بایننس ، بزرگترین صرافی رمز ارز دنیا اعلام کرده است که از واریزی های لایه دوم اتریوم از طریق آربیتروم پشتیبانی خواهد کرد و روز گذشته مجموع سرمایه مسدود شده (  Boba  )   یکی از راهکارهای رول آپ لایه دوم  Optimistic  به بیش از یک میلیارد دلار رسیده است  .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .