علت استقبال تسلا از بیت کوین

Elon Musk’s Bitcoin Marketing Coup

0

 

تسلا با استقبال کردن از بیت کوین ، حتی در صورت پرداخت  با فیات ، احتمالاً فروش بیشتری را در میان این جمعیت انجام خواهد داد. هر BTC اضافی که خودروساز بدست می آورد ،

باعث افزایش سرمایه است.

در اینجا چند توصیه رایگان برای شرکت هوندا موتور آورده شده است: اتومبیل های خود را برای افراد ثروتمند خریدار بیت کوین به بازار عرضه کنید.

یک بیت کوین واقعا در حال ایجاد آینده است و رضایتمندی را ایجاد می کند. او پس اندازهای سخت خود را روی اسباب بازی های پر زرق و برق نمی گذارد. او یک ماشین خانوادگی محکم و قابل اعتماد را ترجیح می دهد.

مارک هوچشتاین ، سردبیر اجرایی CoinDesk ، مقداری بیت کوین دارد و اگر باهوش تر بود ، سالها قبل خرید می کرد.

خوب ، بنابراین من نیس Don Draperنیستم. تردید دارید که هوندا یا هر خودروساز ارزان قیمت دیگری به زودی به پیشنهاد من توجه کند. اما این برای سازنده وسایل نقلیه الکتریکی لوکس  مثل تسلا متفاوت است.

دست الماس

این هفته ، تسلا شروع به پذیرش بیت کوین (BTC) به عنوان پرداخت برای اتومبیل های خود کرد . ماسک با تأکید بر ایمان خود به رمزارز ، روز چهارشنبه اعلام کرد که تسلا به جای تبدیل، هر بیت کوینی که از فروش خودرو بدست می آورد ،  آن را حفظ خواهد کرد.

به طور معمول ، تجاری که رمزارز را به عنوان پرداخت کالا یا خدمات بپذیرند ، آن را بلافاصله با دلار آمریکا یا ارز فیات دیگر مبادله می کند. این قابل درک است ، با توجه به نوسانات قیمت و احتمال پایین آمدن. اما رئیس تسلا گفت که شرکت او HODLing است.

برای افراد ناآگاه ، HODLing عامیانه بیت کوین به دلیل امتناع از فروش BTC ، یا برای کسب سود در بازار گاوی یا کاهش ضرر در بازار خرسی است. این کلمه بر اساس غلط املایی “پوستر” از طرف انجمن ، یک عزم راسخ در برابر ترس ، عدم اطمینان و تردید را نشان می دهد. HODLer کسی است که ، برای گرفتن وام از رودیارد کیپلینگ ، “می تواند سر شما را نگه دارد وقتی که همه چیز در مورد شما / از دست رفت سرزنش آن را برای شما است.”

ماسک به وضوح یکی از آنان است ، حداقل به معنای محدود ، که از سال جاری 1.5 میلیارد دلار در بیت کوین برای خزانه داری شرکت تسلا سرمایه گذاری کرده است. طی 12 ماه گذشته ، قیمت ارز رمزپایه تقریباً 700٪ افزایش یافته است ، زیرا ترس از تورم ، مواد مخدر در و احتمالاً دلزدگی باعث ایجاد خرید بین سرمایه گذاران فردی و نهادی شده است. مانند تسلا.

با این وجود ، اگرچه من مطمئن هستم که ماسک از ادامه رشد یک باره فروش خودروی تسلا در BTC خوشحال خواهد شد ، اما من شدیداً مشکوک هستم که این تنها انگیزه اصلی وی باشد.

در عوض ، نظر من این است که گزینه پرداخت حداقل در بخشی ، اگر نه در اصل ، یک مانور بازاریابی هوشمندانه است.

مشوق های HODL

اولاً ، هیچ نشانه ای وجود ندارد که تسلا تخفیفی را به خریدارانی که با بیت کوین پرداخت می کنند ارائه می دهد ، که اگر هدف اصلی آن خرید بیشتر موارد باشد ، ممکن است انتظار داشته باشید که این شرکت تخفیف دهد. همچنین ، تسلا مطمئناً می داند که بیت کوین ها به سختی مجذوب “سات” خود می شوند (یک نام مستعار دوست داشتنی برای کوچکترین واحد ارز ، 0.00000001 BTC ، به احترام خالق ، Satoshi Nakamoto).

این تا حدی به همین دلیل است که من در صدای هوندا کیشوتیک به آن اشاره کردم: بیت کوین از نظر طراحی تورم پذیر است. مقدار مشخصی وجود دارد – 21 میلیون BTC – که هرگز ضبط نخواهد شد. با این حال ، با افزایش محبوبیت ، نامهای مختلفی مانند اتومبیل های لوکس در بیت کوین در طولانی مدت به خریدار آسیب می رساند.

در حالی که قیمت از یک دقیقه به دقیقه دیگر به شدت در حال نوسان است ، اگر لنز را کاملاً بزرگنمایی کنید ، بیت کوین به طور کلی با گذشت زمان قدردانی کرده است ، که صرفه جویی (یا “احتکار” را بسته به جهان بینی شما تشویق می کند). به یاد دارید که پیتزا با 10 هزار بیت کوین در سال 2010 خریداری شد؟ ارزش ده هزار بیت کوین امروز 500 میلیون دلار است. امیدوارم پیتزا طعم خوبی داشته باشد.

همچنین ، در ایالات متحده  رمز ارز به عنوان دارایی برای اهداف مالیاتی برخورد می شود ، این بدان معناست که اگر سکه ای مثلاً 1 دلاری بخرید و ارزش آن دو برابر شود و دلار اضافی را برای یک فنجان قهوه خرج کنید ، باید گزارش دهید به خدمات درآمد داخلی و بابت آن مالیات بپردازید. اما منطقی است که تصور کنیم هرکسی که از منافع رمزارز برخوردار شده برای خرید تسلا استفاده می کند (که می تواند از 39،000 تا 150،000 $ باشد) که در رصد مأمور مالیات ظاهر شود.

حتی اگر خریدار بتواند از این موانع عبور کند ، تسلا این کار را آسان نمی کند. همانطور که دنیل کوهن از CoinDesk روز پنجشنبه گزارش داد ، هنگام پرداخت تسلا با بیت کوین ، یک خریدار ماشین “حدود 30 دقیقه” فرصت دارد تا معامله را انجام دهد ، در غیر این صورت قیمت BTC منقضی می شود و باید یک مورد جدید درخواست شود. همچنین ، تسلا فقط مقادیر دقیق را می پذیرد و هزینه های ارسال شده به آدرس نادرست را جبران نخواهد کرد.

به همه گفته شده ، حتی اگر کیسه های بزرگ بیت کوین داشته باشید ، ممکن است منطقی باشد که با فیات پرداخت کنید ، چه برای تسلا و چه برای یک لاته.

سیگنالینگ قبیله ای

Crypto از قبل با یک ماشین وسواس دارد: لامبورگینی. اما این بیش از هر چیز شوخی است. اگر تسلا به نماد واقعی وضعیت در این صنعت تبدیل می شد ، می توانست سوزن را به حرکت درآورد.

با استقبال از فرهنگ بیت کوینر ، ماسک احتمالاً فروش بیشتری را در میان این جمعیت انجام خواهد داد حتی اگر در بورس های سبز مستقر باشند. هر بیت کوین اضافی که تسلا انتخاب می کند ، کافی خواهد بود.

در توییت چهارشنبه ، ماسک همچنین نشان داد که تسلا گره خود را اجرا می کند ، نه اینکه به شخص ثالثی اعتماد کند تا به او بگوید چه اتفاقی در شبکه بیت کوین می افتد. این بهترین روش برای کاربران پیشرفته در نظر گرفته می شود ، اما همچنین یک سیگنال است: من آن را دریافت می کنم. من یکی از شما هستم این برند تسلا و ماسک را با اخلاق فردی مستقل که جامعه رمزارز ها را متحرک می کند ، از جمله همه افراد وفادار به بیت کوین ، از نزدیک مرتبط می کند.

همچنین تفسیر کمتر خیرخواهانه ای از پیام رسانی ماسک وجود دارد: اینکه او سعی دارد توجه را از اخبار بد تسلا منحرف کند. همانطور که CoyaDesk’s Muyao شن در فوریه گزارش داد ، مهمانی بزرگ همزمان شد با افشای مقامات چینی مبنی بر اینکه آنها از تسلا در مورد کیفیت و ایمنی سوال می کردند و اعلامیه بیت کوین این هفته بلافاصله پس از گزارش هایی مبنی بر بررسی تنظیم کننده های ایالات متحده از فناوری اتوماتیک تسلا به راحتی اتفاق افتاد.

اگر صحت داشته باشد ، این توضیح با نظر من دوجانبه نیست. تسلا بیت کوین HODLing می تواند یک حرکت روابط عمومی بدبینانه و یک کودتای بازاریابی باشد – و پذیرش صادقانه یک نوآوری در دنیای بیت توسط یک مبتکر در دنیای اتم ها ، در همان زمان.

اینکه ترفند بازاریابی ، اگر همین باشد ، کارساز است ، خیلی قطعی نیست. نماینده تسلا روز پنجشنبه به همکار من گفت: “کاملاً مطمئن نیستم که هنوز چیزی با بیت کوین فروخته شده است.”

اما برای پول من ، بهتر از هر چیزی است که خیابان Madison می تواند ارائه دهد.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .