فروش 2.5 میلیارد دلاری NFT

NFT sales top $2.5B in first half of 2021

0

فروش  2.5 میلیارد دلاری  NFT

فروش ( NFT )  در نیمه اول سال  2021  به بالاترین سطح رسیده است.

طبق گفته   DappRadar  در شش ماهه نخست امسال  2.5 میلیارد دلار فروش NFT  صورت گرفته است که نسبت به 13.7 میلیون دلار فروش مربوط به مدت مشابه در سال  2020  افزایش چشمگیری داشته است.
رویترز با استناد به آمارهای  Dune Analytics  گزارش داد که ماه ژوئن ( خرداد )  با تقریبا  150  میلیون دلار فروش یک ماه رکورد برای بازار  OpenSea NFT  بوده است که تقریباً هزار درصد بیشتر از رقم فروش برای تمام بازارها در کل شش ماهه اول سال گذشته است.

خریداران و علاقه مندان به NFT   بدلیل اهمیت فرهنگی ، آن ها را به عنوان مجموعه های دیجیتالی بی نظیر با ارزش ذاتی در نظر می گیرند و به عنوان سرمایه گذاری رفتار می کنند و در مورد افزایش قیمت ها حدس می زنند.
براساس  NonFungible.com ، که تراکنش های NFT  مبتنی بر اتریوم را نگهداری میکند ، از اوایل ماه مارس  ( اسفند 1399 )  هفته ای بین  10 تا  20  هزار خریدار وجود داشته و همچنین پلتفرم ردیابی و کشف   NFT  گزارش داد که فروش 1.3 میلیارد دلاری در این دوره بوده است.

تاکنون پرفروش ترین  NFT   توسط هنرمند مشهور   Beeple   با نام اثر  (   Everydays : The First 500 Days)  خود با فروش خیره کننده  69 میلیون دلار در ماه مارس ( اسفند  1399)  پس از حراج کریستی انجام شده است.
رویترز خاطرنشان کرد :  ارقام فروش از سیستم عامل های تجزیه و تحلیل مانند  DappRadar   فقط معاملات درون زنجیره ای را ردیابی می کنند ، به این معنی که در حراج ممکن است بخشی از معامله خارج از زنجیره باشد ، بنابراین باید به صورت دستی به داده ها اضافه شوند .

NFT های کلکسیونی و با مضمون ورزشی با توجه به داده های Nonfungible   با هنر دیجیتال در جایگاه سوم محبوب ترین هستند . در نیمه اول سال تقریباً   300000 NFT  مربوط به ورزش به فروش رسیده است ، در حالی که این رقم برای هنر 124000  است.

همانطور که توسط   Cointelegraph   در ماه ژوئن گزارش شد ، حجم    NFT   از دسامبر سال 2020 (  آذر 1399)  بیش از 25 برابر شده است زیرا آنها الگوی جدیدی از تعامل با فرهنگ ، موسیقی ، ورزش و رسانه ها را آغاز کرده اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .