قانونگذاری آمریکا در ارزهای دیجیتال

SEC Boss Gensler Eyeing Robust Regulation of Crypto Market

0

قانونگذاری آمریکا  در ارزهای دیجیتال

رئیس کمیسیون  SEC

” قانونگذاری سختی برای بازار رمزارزها خواهیم گذاشت .”

گری گنسلر ( Gary Gensler )  رییس جدید کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا   ( SEC )  گفت : در حال بررسی و تصمیم‌گیری در خصوص چارچوب قانونگذاری منسجم بر  بازار رمزارزها میباشد.

گنسلر طی مصاحبه با بلومبرگ گفته است که علاقه او به رمزارزها بدان معنا نیست که رویکرد قانونگذاری ساده‌ای برای این حوزه اتخاذ کند و رویکردی سختگیرانه در پی خواهد داشت.

گنسلر اشاره کرده است :  اگرچه نسبت به این فناوری نظر خنثی دارم و حتی با توجه به اینکه  3  سال صرف تدریس آن کرده‌ام ، و به آن علاقمند هستم ، اما نسبت به محافظت از سرمایه‌گذاران بی‌تفاوت نیستم .

بدین منظور ، گنسلر بازه زمانی برای اعلام اقدامات قانونگذاری کمیسیون SEC   در قبال رمزارزها مشخص نکرده و در خصوص تایید بالقوه  ETF   رمزارزها اظهارنظری نکرده است.

اگرچه کمیسیون  SEC، بیت کوین را یک کالا در نظر می‌گیرد و نه یک اوراق بهادار ، اما این موضوع برای سایر رمزارزها صادق نیست و این کمیسیون آنها را اوراق بهادار بدون مجوز می‌داند.

اولویت اصلی گنسلر، قانونگذاری صرافی‌های بزرگ رمزارزها است. Coinbase و Binance.US دو صرافی بزرگ که در دسترس شهروندان آمریکایی قرار دارد که در طی  24  ساعت اخیر تقریبا 3 میلیارد دلار معامله رمزارزها را پردازش کرده‌اند.

نظارت بر پلتفرم‌های متمرکز برای نهادهایی نظیر SEC  دشوار نیست. اقدامات اخیر کمیسیون SEC  در قبال بایننس شاهد این مدعا است. اما قانونگذاری پلتفرم‌های غیرمتمرکز نظیر یونی‌سواپ بسیار پیچیده‌تر است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .