قانونی شدن رمزارز در اوکراین 

Ukrainians to Trade and Spend Cryptocurrencies Legally, Digital Ministry Says

0

قانونی شدن رمزارز در اوکراین

 

شهروندان اوکراین پس از تصویب قانون دارایی‌های مجازی می‌توانند به‌صورت قانونی ارزهای دیجیتال را خرید و فروش کنند ، آنها را نگهداری و یا به‌عنوان پول خرج کنند.

طبق گفته یک مقام دولتی ، این قانون به‌صورت جامع فضای رمز ارزها را قانون‌گذاری کرده است و احتمالا با مالیات‌های کمتر برای اوکراینی‌ها ، زمینه را برای خدمات جدید مهیا می‌کند.

قانون دارایی‌های مجازی به نفع اوکراینی‌هایی خواهد بود که رمز ارز دارند زیرا این قانون از سرمایه‌گذاران حمایت می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد به‌صورت قانونی به معامله آن بپردازند .

الکساندر برنیاکف ( Oleksandr Bornyakov )  معاون وزیر تحولات دیجیتال اوکراین در مصاحبه با رسانه‌ها گفت : ( این قانون دارایی‌های مجازی را برای دولت و جامعه به پدیده‌ای عادی تبدیل می‌کند.)

لایحه دارایی‌های مجازی با اولین قرائت در دسامبر در مجلس اوکراین به تصویب رسید. از آن زمان این لایحه مورد تجدید نظر قرار گرفته است و در ماه ژوئن علیرغم نظرات انتقادی در کیف، کمیته تحول دیجیتال مجلس اوکراین توصیه کرد که این طرح تصویب شود. در ماه جولای نیز نمایندگانی از طرف دولت و کسب‌وکارها، از نقشه راه ورود رمز ارزها به اقتصاد کشور طی سه سال آینده رونمایی کردند.

طبق گفته برنیاکف، صرافی‌های رمز ارز باید مجوزهای لازم را برای ارائه خدمات کسب کنند و توسط رگولاتوری‌ها بررسی شوند. او تاکید کرده است که این یک روند بسیار ساده خواهد بود. برای مثال :

پلتفرم‌های مبادلاتی مستقر در خارج از کشور نیازی به ثبت‌نام بعنوان یک شخص حقوقی در کشورهای اروپای شرقی ندارند. آن‌ها تنها باید یکسری شروط داشته باشند. وزیر دیجیتال در این باره می‌گوید : ” ما از جهانی شدن معامله دارایی‌های دیجیتال آگاهیم و اگر شرایط سخت و خاصی را برای آن قرار دهیم ، این مشاغل وارد کشور نخواهند شد.”

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .