قراردادهای هوشمند و افزایش NFT در شبکه تزوس

Tezos transactions and smart contract activity surge on NFT demand

0

 

تراکنش های تزوس و فعالیت های قرارداد هوشمند برای  NFT  افزایش می یابد .

 

فعالیت قراردادهای هوشمند در اکوسیستم تزوس در سال گذشته افزایش یافته است زیرا همانند آهن ربایی برای فعالیت  NFT  تبدیل شده است.

شبکه  Tezos  در طول 12 ماه گذشته رشد چشمگیری در آدرس های قراردادهای هوشمند و پذیرش عمومی داشته است که عمدتاً توسط توکن های غیر قابل تعویض یا همان  NFT ها هدایت میشود.

فعالیت در اکوسیستم  Proof-of-Stake  اخیراً جهشی رشد داشته است زیرا هدف آن رقابت با اتریوم برای استخراج NFT  و بازار است.

بر اساس گزارش ( Coin Metrics   وضعیت شبکه  )   در 1 فوریه، تعداد تراکنش‌های مربوط به قراردادهای هوشمند طی 12 ماه گذشته از کمتر از  10000 تراکنش در روز در ژانویه 2021 به بیش از 50000 در روز رسیده است.

در این گزارش مشاهده شد که این رشد توسط پلتفرم‌های  NFT مانند پلتفرم هنری مولد  FX Hash   انجام شده است که با افزایش علاقه همراه است. علاوه بر این ، غول بازی  Ubisoft  نیز پشتیبانی  Tezos  از NFT های بازی را در ماه دسامبر اعلام کرد.

هزینه های بالای شبکه اتریوم ، سازندگان و خریداران  NFT  را به سمت شبکه های جایگزین مانند  Tezos  سوق میدهد. این شبکه یک پورتال برای تمام بازارهای  NFT  مبتنی بر تزوس دارد که هزینه‌های شبکه آن « کمتر از یک پنی » است.

NFT ها به دلیل مسائل زیست محیطی در مورد ضرب و مبادله آنها در شبکه های  Proof-of-Work  باعث بحث و جدل شده اند. تزوس به طور گسترده ای به عنوان جایگزینی برای کاهش این نگرانی ها تبلیغ شده است.

آدرس‌های فعال در این شبکه به بالاترین حد خود یعنی بیش از 45000 رسیده است، در حالی که آدرس‌های قرارداد هوشمند فعال از کمتر از 200000 به بیش از 600000 در 12 ماه گذشته سه برابر شده است. این نشان دهنده رشد NFT  و  DApp  هایی است که از Tezos  استفاده میکنند.

این تحقیق همچنین تعداد کل تراکنش‌های روزانه را اندازه‌گیری کرده است که آن‌ها را به عنوان « تراکنش‌های دیگر » نام‌گذاری کرد. این رقم در آگوست 2021  افزایش یافت، زمانی که شبکه ارتقاء را راه اندازی کرد تا زمان بلوک را به نصف کاهش دهد. از 40000  تراکنش ثابت روزانه به بیش از  250000  افزایش یافت و از آن زمان تاکنون در این سطوح باقی مانده است.

طبق ردیاب خود پلتفرم ، رقم فعلی تراکنش روزانه  309431  است که کمتر از یک چهارم تراکنش های روزانه روی اتریوم میباشد که در حال حاضر طبق اترسکن  1.17  میلیون تراکنش است.

تزوس در سال  2018  به عنوان یک شبکه اثبات سهام

” کارآمد انرژی ” راه اندازی شد که از سیستمی به نام “پخت” برای اعتبارسنجی و انتشار بلاک های جدید در زنجیره بلاکچین استفاده میکند.

توکن بومی آن ، XTZ ، در 24 ساعت گذشته 6.7 درصد افزایش یافته و طبق  CoinGecko  به 3.77  دلار معامله می شود.

XTZ  در حال حاضر  58.6%  کمتر از بالاترین قیمت تاریخ 4 اکتبر خود یعنی 9.12 دلار است.

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .