قوانین و مقررات

توافق نامه فیمابین صرافی آنلاین اگزاتریدر و کاربران

تعاریف

رمزارز CryptoCurrency : هرگونه ارزی که تنها به صورت دیجیتالی وجود دارد، معمولاً صادرکننده یا تنظیم کننده مرکزی ندارد، اما از سامانه توزیع شده برای ذخیره تراکنش‌ها و مدیریت انتشار واحدهای جدید استفاده می‌کند و برای ممانعت از جعل و تراکنش‌های متقلبانه بر رمزنگاری تکیه دارد. عبارات مترادف با رمزارز عبارتند از : ارزدیجیتال ، کوین

محدوده ارائه خدمات : در این توافق نامه ، محدوده ارائه خدمات بین ارائه کننده و دریافت کننده صرفا حوزه رمزارزها شامل خرید و فرش و مبادله آنها بوده و مبنای این خدمات "ریال" می باشد . تاکید می گردد هیچ گونه تبادل ارزی اعم از خرید و فروش و تبادل ارزهای بین المللی (مانند دلار ، یورو و ... ) به هیچ عنوان ( بصورت حواله ، اسکناس ، کاغذی ) در بسترمعاملات اگزاتریدر صورت نمی گیرد.

صرافی آنلاین اگزاتریدر ExaTrader : مجموعه صرافی آنلاین اگزاتریدر شامل وب سایت و وب اپلیکیشن صرافی و دامنه های مرتبط با آن ( شامل آدرسهای زیر ) که از این پس در این توافق نامه به اختصار اگزاتریدر نامیده می شود و در توافق فیمابین با کاربران ، حکم "ارائه کننده خدمات" را دارد.

www.ExaTrader.com , www.ExaTrader.ir , www.XT724.com , www.XT724.ir , ir , www.XT247.com , www.XT247.ir

کاربرUser : هر شخص حقیقی یا حقوقی که جهت برخورداری از خدمات در حوزه خرید ، فروش ، مبادله و نگهداری رمزارزها به اگزاتریدر مراجعه نموده و در وب سایت یا وب اپلیکیشن اگزاتریدر ثبت نام می نماید که از این پس در این توافق نامه به اختصار کاربر نامیده می شود و در توافق فیمابین با اگزاتریدر ، حکم "دریافت کننده خدمات" را دارد.

اگزاتریدر با انتشار این توافق‌نامه اصول و قواعد اولیه از قبیل حقوق ، تکالیف و مسئولیت‌های خود و کاربر را تبیین نموده و نیز ضوابط و دستورالعمل‌های لازم را برای استفاده کاربران از خدمات اگزاتریدر تشریح و تفسیر می نماید.

توافق‌نامه، تعهدات و وظایف کاربران

بدیهی است صرافی آنلاین اگزاتریدر تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و لذا در چارچوب قوانین و مقررات کشور فعالیت می‌کند.

مفاد توافق‌نامه که از سوی صرافی آنلاین اگزاتریدر ارائه می‌شود و پس از موافقت کاربر و تایید آن در ابتدای فرایند ثبت نام ، بلافاصله به اجرا گذاشته می‌شود و تمامی مفاد و بندهای آن جاری و لازم الاجرا هستند و استثنایی در هیچ یک از موارد وجود ندارد.

شایان ذکر است در صورت نیاز و به فراخور زمان ، کلیه دستورالعمل‌ها ، ضوابط و شرایط مندرج در توافق‌نامه ، از سوی اگزاتریدر قابل اصلاح و بروز رسانی خواهد بود. مسلماً اعمال هر گونه تغییر در این توافق‌نامه قبل از تاریخ اجرای آن از طریق کانالهای ارتباطی و نیز وب سایت اگزاتریدر به اطلاع کاربر خواهد رسید.

کاربران موظف هستند قبل از ثبت ‌نام ، تمام مفاد این توافق‌نامه را مطالعه کنند و صرفاً در صورت پذیرش آن اقدام به ثبت نام نمایند. این توافق نامه در فرایند ثبت نام اولیه از طریق لینک مربوط به کاربر اطلاع رسانی شده و کاربر درصورت موافقت و ثبت تیک بر روی گزینه " با شرایط و قوانین ثبت نام موافقت می نمایم" رسما این توافق نامه را پذیرفته و سپس قادر به ادامه روند ثبت نام خواهد بود.

 • احراز هویت برای استفاده از خدمات اگزاتریدر ضروری است و کاربران موظف هستند که اطلاعات صحیح خود را بارگذاری نمایند. بدیهی است که در صورت وجود هرگونه تخلف در احراز هویت، مسئولیت آن به عهده‌ی فرد متخلف است و اگزاتریدر حق توقف ارائه خدمات به کاربر و ارجاع موارد تخلف به مراجع ذی‌صلاح را خواهد داشت. بدیهی است پس از ثبت نام در صورت تغییر اطلاعات ثبت شده ( مانند آدرس ، تلفن و ... ) ، کاربر می‌بایست بلافاصله اطلاعات جدید خود را در حساب کاربری به روز کند و تاییدیه تغییرات اعمال شده را در اسرع وقت از اگزاتریدر دریافت نماید. چنانچه دسترسی به هریک از بخشها جهت بروزرسانی اطلاعات هویتی مقدور نباشد ، کاربر موظف به تماس با واحد پشتیبانی اگزاتریدر است.

 • کاربران تعهد می‌نمایند که از خدمات اگزاتریدر تنها برای شخص خود استفاده کنند. مسئولیت استفاده از خدمات اگزاتریدر برای کاربری که فرآیند احراز هویت را طی نکرده باشد، به عهده آن شخص خواهد بود. شماره حساب اعلام شده به اگزاتریدر و هم‌چنین آدرس کیف پول‌ها برای برداشت رمزارز نیز می‌بایست متعلق به کاربر باشد و کاربران مجاز به ارائه آدرس کیف پول اشخاص دیگر نیستند. به بیان دیگر دراختیار قراردادن اطلاعات ورود به حساب کاربری به شخص ثالث به هر عنوان ( مدیریت سرمایه ، مشاوره ، انجام خرید و فروش و ... ) ممنوع است.

 • کاربران اذعان می‌دارند که از ریسک‌های مربوط به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال و اصول اولیه حاکم بر بازارهای سرمایه مطلع هستند و با علم به این موضوع اقدام به دریافت خدمات از اگزاتریدر می‌نمایند.

 • اگزاتریدر به‌ عنوان بازار آنلاین تبادل رمزارزها هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال نحوه‌ی معاملات کاربران و سود و زیان حاصل از آن ندارد و صرفا ارائه کننده خدمات در این حوزه می باشد.

 • هرگونه سهل‌انگاری کاربران در حفظ اطلاعات امنیتی از جمله نام کاربری و رمز عبور بعهده‌ کاربر است و اگزاتریدر هیچ مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت. اکیداً توصیه می‌شود از رمزعبور امن و کد شناسایی دو عاملی بهره برده و همچنین از دیوایس های عمومی و مشکوک ( مانند کافی شاپها ) جهت ورود به اگزاتریدر استفاده نشود.

 • اگزاتریدر این اطمینان را می‌دهد که دارایی‌های کاربران را نزد خود به امانت و به بهترین شکل و با بالاترین استانداردهای امنیتی ممکن حفظ و صیانت نماید. در صورت بروز هرگونه مشکل امنیتی در وب اپلیکیشن ، اگزاتریدر متعهد به جبران خسارت خواهد بود.

 • در صورت تمایل برای برداشت ارزهای دیجیتال، مسئولیت ارائه‌ آدرس صحیح کیف پول به ‌عهده‌ی کاربر خواهد بود. در صورت بروز هر‌گونه مشکل اعم از اشتباه در وارد کردن آدرس ، مشکلات کیف پول مقصد و بلوکه شدن دارایی‌های کاربران در کیف پول مقص د، هیچ‌گونه مسئولیتی به عهده‌ی اگزاتریدر نخواهد بود.

 • وب اپلیکیشن اگزاتریدرتحت نظارت و پشتیبانی کارشناسان متخصص و متبحر طی هفت روز هفته به صورت شبانه ‌روزی می‌باشد. لکن در صورت وقوع حوادث نامترقبه و غیر قابل کنترل ( از قبیل تعلیق خدمات به علت اقدام غیر قانونی کاربران یا اشخاص ثالث ، حوادث قهریه و ... ) یا بروز خطا در خدمات، بلافاصله پس از رفع موانع ایجاد شده ارائه خدمات استمرار می‌یابد. اگزاتریدر در این زمان، امکان درخواست بازیابی را بر اساس سوابق معاملاتی برای کاربر متصور است و لکن سود و زیان ناشی از این وقفه زمانی قابل پرداخت نیست و اگزاتریدر در این خصوص تعهدی ندارد.

 • درخواست برداشت ریالی از حساب کاربری در سریع‌ترین زمان ممکن پس از ثبت، بررسی خواهد شد. زمان واریز پول به حساب کاربران براساس محدودیت‌های انتقال وجه بین بانکی، متفاوت خواهد بود. برای اطلاعات بیش‌تر، به قوانین انتقال وجه بین بانکی در وب سایت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مراجعه فرمایید.

 • کاربر می‌پذیرد که به‌ جز در موارد مورد تعهد اگزاتریدر، حق هیچ‌گونه ادعا، طلب و شکایت از وب‌سایت اگزاتریدر، مدیران، کارمندان و افراد مرتبط با این مجموعه را نخواهد داشت.

 • درصورتیکه ‌اگزاتریدر اشتباها ( سهوا یا بروز خطای انسانی یا اشتباهات محاسباتی ) وجوه یا رمزارزی را به حساب کاربر منظور کند ، هر زمان مجاز و مختار است راساً و مستقلاً بدون انجام هیچگونه تشریفات اداری و قضائی و دریافت اجازه کتبی از کاربر (صاحب حساب) در رفع اشتباه و برداشت از حساب‌های وی اقدام نماید و تشخیص اگزاتریدر نسبت به وقوع اشتباه یا پرداخت بدون حق و لزوم برداشت از حساب معتبر خواهد بود و کاربر حق هرگونه اعتراض و ادعایی را در خصوص نحوه عملکرد اگزاتریدر از هر جهت از خود ساقط می‌نماید.

 • در صورت بروز هرگونه مشکل یا ابهام در هر یک از معاملات ( خرید ، فروش یا مبادله ) و یا انتقال رمزارز و وجوه ریالی، اگزاتریدر حق دارد مستقلاً آن معامله را ابطال و یا تراکنش معکوس را معمول نماید و دارایی‌های هر یک از طرفین را به حساب خودشان عودت دهد. بدیهی است که در صورتی که اشکال از سمت وب اپلیکیشن باشد، اگزاتریدر موظف خواهد بود که جبران خسارت نماید و در غیر این صورت کاربر حق هرگونه اعتراض و ادعایی را در خصوص نحوه عملکرد اگزاتریدر از هر جهت از خود ساقط می‌نماید.

 • مجموعه اگزاتریدر نقش واسط را میان کاربران برعهده دارد و حفظ ارزش و یا بازپرداخت رمزارز را به هیچ‌وجه تضمین نمی‌کند و نیز مسئولیت منافع اقتصادی ناشی از معامله با واحد رمزارز بر عهده‌ی کاربر خواهد بود. قیمت بازار رمزارز که بعضاً توسط اگزاتریدر اعلام می‌شود ممکن است به طور موقت با قیمت واقعی همخوانی نداشته باشد که علت آن محدودیت‌های فنی از قبیل خطای سیستمی یا برنامه‌ای، عدم تقارن محیطی، محدودیت در مورد فضای ارتباطی در داخل و خارج است که به طور مستمر و در اسرع وقت توسط کارشناسان اگزاتریدر در دست اصلاح قرار می­گیرد.

 • هزینه خدمات و کارمزد تراکنش‌های مالی انجام شده در اگزاتریدر مطابق با توضیحات ارائه شده درصفحه کارمزدها می‌باشد.

 • هرگونه تغییر در قوانین، شروط ارائه خدمات، کارمزدها و مقررات مشابه ، از طریق وب‌سایت اگزاتریدر و یا کانالهای ارتباطی ( بر حسب موقعیت ) به کاربران اطلاع‌ رسانی خواهد شد.

 • مواردی که در این توافق‌نامه نیست، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و یا تابع دستورالعمل‌ها، ضوابط و شرایط اعلامی از سوی مراجع رسمی ، پلیس فتا ، بتانک مرکزی و یا مجموعه اگزاتریدر خواهد بود.

نحوه‌ی استفاده از خدمات

 • کاربران می‌توانند از کلیه خدمات ارایه شده استفاده نمایند اما ممکن است با توجه به موارد ذیل در استفاده از خدمات با محدودیت‌هایی روبه‌رو گردند.

 • نقض مقررات، دستورالعمل‌ها و شرایط اعلامی بر حسب مورد منجر به مسدود شدن حساب کاربر به طور موقت یا دائمی می‌شود.

 • رفتارهای متخلفانه نظیر انتقال اطلاعات حساب‌ها و یا قرض دادن آنها (استفاده از حساب اجاره‌ای) و ارائه‌ی خدمات جانبی ممنوع بوده و بر حسب مورد منجر به مسدود شدن حساب کاربر به طور موقت یا دائمی می‌شود.

 • عدم رعایت اخلاق و ضوابط حضور در شبکه های اجتماعی موجب مسدود شدن دسترسی کاربر به وب سایت ، بلاگ ، انجمنها و شبکه های اجتماعی اگزاتریدر خواهد شد.

 • در حدود قانون هیچ‌گونه تعهد یا ضمانتی برای امور خاص مسکوت مانده در این توافق‌نامه از نظر ارائه‌ ی خدمات بر عهده اگزاتریدر نیست.

حفاظت از اطلاعات شخصی

 • اطلاعات شخصی کاربر تنها برای موضوع مورد توافق و در چارچوب آن مورد استفاده قرار خواهد گرفت و بصورت امانت نزد اگزاتریدر محفوظ است

 • در صورت درخواست مراجع ذی ‌صلاح قضایی ، انتظامی و بانکی ، اگزاتریدر مجاز به ارایه اطلاعات به مرجع مورد نظر می باشد .

 • در صورت وقوع خسارت ناشی از کلاهبرداری مالی یا الکترونیکی و پولشویی که وفق بند فوق موجب تحقیق از ناحیه‌ مراجع تحقیقاتی، قضایی، اداری یا نهاد عمومی دیگری شود، اگزاتریدر نسبت به تعلیق حساب کاربر و کیف پول رمزارز به طور همزمان اقدام می‌کند.

ملزومات مورد پذیرش کاربران

 • کاربر باید به سن قانونی ( هجده سال تمام ) رسیده باشد وگرنه فعالیت وی تنها با اجازه نامه کتبی ولی یا قیم وی امکانپذیر است .

 • منبع و مقصد کلیه رمزارزها و وجوه نقد ارائه شده توسط کاربر در تراکنش‌های سایت کاملاً قانونی و مطابق با قوانین بین‌المللی و مقررات جمهوری اسلامی ایران می‌باشند.

 • کاربر ملزم است هیچگونه فعالیتی برای پولشویی ، باجگیری ، خرید و فروش غیرقانونی و دارک وب انجام ندهد و درصورت وقوع هریک از موارد مذکور ، عمل مجرمانه تلقی شده و اگزاتریدر ضمن تعلیق حساب کاربر و کیف پول رمزارز به طور همزمان ، مراتب را از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهد کرد.

 • کاربر مالک قانونی وجوه و حساب‌هایی است که در هر سفارش به هر نحو، چه برای پرداخت و چه برای دریافت، از آن‌ها استفاده کرده است.

 • این حق برای اگزاتریدر محفوظ است که هر‌گونه اطلاعات لازم برای احراز هویت را قبل از پذیرش از کاربر بخواهد. و بدیهی است تا احراز هویت کامل به عمل نیامده است، عضویت کاربر امکان نخواهد داشت.

 • فرآیند احراز هویت شامل گردآوری اطلاعاتی از کاربر، از جمله شماره تماس ثابت، شماره تلفن همراه، آدرس محل اقامت، کارت شناسایی ملی ، اطلاعات بانکی و ... می‌باشد و کاربر ملزم به ارایه اطلاعات صحیح هویتی خویش میباشد.

 • تصمیم راجع به تائید و عدم تائید احراز هویت کاربر صرفاً در اختیار اگزاتریدر بوده و این مجموعه مجاز به قبول و یا رد احراز هویت کاربر به تشخیص خود می‌باشد.

 • تراکنش‌هایی که توسط اگزاتریدر در خلال انجام سفارش‌ها اتفاق می‌افتند، غیر قابل بازگشت هستند و تابع قوانین مربوط به شبکه هر رمزارز در تراکنش انجام شده می‌باشند.

 • کاربر می‌پذیرد که اطلاعات لازم در طی سفارش را با دقت وارد کند. مسئولیت مربوط به وارد کردن اطلاعات اشتباه در خلال سفارش با کاربر است. بر این بنا اگزاتریدر هیچ مسئولیتی راجع به سفارش انجام شده‌ای که اطلاعات اشتباه داشته و موجب زیان کاربر شده است، ندارد.

 • در صورت وقوع خسارت ناشی از تخطی کاربر در رعایت چارچوب ضوابط و دستورالعمل‌ها و شرایط اگزاتریدر و هم‌چنین کلیه قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران امکان طرح دعاوی و شکایت برای اگزاتریدر محفوظ است.

 • اگزاتریدر هیچ ‌گونه مسئولیتی اعم از حقوقی یا کیفری در قبال ضررهای ناشی از موارد زیر نداشته و کاربر حق هر‌گونه ادعا یا اعتراضی در این خصوص را از خود سلب و ساقط می‌نمایند:

  • موارد قهریه و اضطراری

  • موارد فورس ماژور نظیر بروز جنگ ، آشوب ، سیل ، زلزله و امثال آن

  • موارد غیر قابل کنترلی که موجب نقص یا محدودیت فنی گردد

  • خسارات ناشی از انتقال و انتشار بدافزارها از سوی شخص ثالث

  • خسارات ناشی از ویژگی‌های خاص یک رمزارز و شبکه بلاکچین

  • خساراتی که در نتیجه استفاده شخص ثالث از خدمات بوجود آید

  • خسارات ناشی از حذف یا نابودی اطلاعات

  • عنوان قصور در خدمات ارتباطاتی توسط بستر ارائه خدمات

  • مواردی که سرورها برای ارائه‌ خدمات یا بروز رسانی قطع یا از دسترس خارج می‌شوند

  • خسارات ناشی از دسترسی غیر قانونی شخص ثالث به سرور و استفاده غیر قانونی از آن