قیمت پایین بیتکوین ترس شدید به بار آورده است …

‘Extreme fear’ as Bitcoin falls below $40K ...

0

قیمت زیر  40 هزار دلاری  BTC ترس شدید در بازار به راه انداخته است

 

قیمت بیت کوین برای اولین بار طی 6 هفته اخیر به کمتر از  40 هزار  دلار رسید. اما قیمت این رمزارز برتر توانست بازیابی شود و در حال حاضر در محدوده  42.342  دلار معامله می‌شود.

بسیاری از تحلیلگران معتقدند در صورتی که بیت کوین سطح حمایتی 40 هزار دلار را حفظ کند می‌تواند در مسیر دستیابی به قیمت 6  رقمی حرکت کند، اما سایر افراد روند نزولی قریب الوقوعی را پیش‌بینی می‌کنند.

این کاهش قیمت اواخر روز  21 سپتامبر (30 شهریور) رخ داد، به طوری که قیمت بیت کوین با کاهش  16 درصدی از   47.300 دلار در ابتدای روز به کف مقطعی  39.650 دلار در اواخر روز رسید. این نوسان، گویای اصلاح 25 درصدی از اوج مقطعی قیمت 50 هزار دلار بوده که در تاریخ 7 سپتامبر ثبت شده است.

هرچند ، این کاهش قیمت پس از آن رخ داده است که بیت کوین نسبت به قیمت  29.300 دلار در تاریخ 20 جولای، 80 درصد رشد داشته است. از آن زمان تاکنون بيت کوين توانسته قيمت خود را بالاتر از 42 هزار دلار حفظ کند .

بیت کوین تنها رمزارزی نبود که در تاریخ 21 سپتامبر با کاهش شدید قیمت مواجه شد، به طوری که 29 رمزارز از 30 رمزارز برتر بازار ریزش قیمت داشته‌اند .

بر اساس شاخص ترس و طمع کریپتو، روند نزولی قیمت با احساس « ترس شدید » در بازار مصادف شده است.

یک ماه قبل ، این شاخص بر روی « طمع شدید » قرار داشت.

 

هرچند ، اکثر فضای کریپتو در توییتر، خرید در کف قیمت را به عنوان واکنش به شرایط کنونی بازار گزارش داده‌اند، به طوری که بعضی از تحلیلگران بیان کرده‌اند که اگر قیمت بیت کوین بالاتر از سطح حمایتی حفظ شود ، قیمت آن بازیابی خواهد شد.

مایک نوگراتز مدیرعامل شرکت گلکسی دیجیتال بیان کرده است تا زمانی که بيت کوين بتواند قيمت بالاتر از  40 هزار دلار را حفظ کند و قیمت اتر به کمتر از  2800 دلار نرسد ، نگران نخواهد بود.

نوگراتز تنها فردی نیست که قیمت 40 هزار دلار را سطح حمایتی مهمی برای بیت کوین می‌داند . ویلیام کلمنت نیز اخیرا بیان کرده که به دلیل کف موجودی نقدینگی و کمیاب بودن بیت کوین ، بعید است قيمت این رمزارز به کمتر از  39 هزار  دلار برسد.

لارک دیویس ( Lark Davis )  در خصوص سه ماه چهارم سال جاری خاطرنشان کرده است که سه ماهه چهارم سال‌های  2013  و 2017  با روند صعودی بیش از  300 درصدی همراه بودند. با توجه به احتمال تایید  ETF  بیت کوین در آمریکا ، ممکن است قیمت بار دیگر افزایش یابد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .