لایتکوین

Litecoin

0

 

Litecoin یک رمز ارزاست که توسط مهندس نرم افزار چارلی لی در سال 2011  ایجاد شد.

لی در حالی که در Google کار می کرد litecoin را در صفحه پیام محبوب BitcoinTalk اعلام کرد. او Litecoin را با استفاده از کدی که شباهت زیادی به بیت کوین داشت ، راه اندازی کرد ، صرفه جویی در چند تفاوت اساسی که هدف آن حل سرعت معامله و مقیاس پذیری بیت کوین بود.

Litecoin یک فورک نرم افزاری بیت کوین است ، به این معنی که این دو، کد زیادی را به اشتراک می گذارند. Litecoin به جای رقابت با آن در نظر گرفته شده است که به عنوان “نقره طلای Bitcoin” باشد. لی به دو روش مختلف سعی در متمایز ساختن Litecoin از بیت کوین داشت. اول ، او در ابتدا قصد داشت این امکان را برای مصرف کننده متوسط ​​فراهم کند که سکه را با استفاده از درجه سخت افزار مصرف کننده استخراج کند ، در مقابل سخت افزار استخراج تخصصی مورد نیاز بیت کوین. دوم ، لی به دنبال ایجاد شبکه ای بود که امکان انجام معاملات سریعتر و ارزانتر را داشته باشد ، تقریباً 2.5 دقیقه در هر معامله در مقایسه با 10 دقیقه برای بیت کوین.

لایتکوین چطور کار میکند؟

چشم انداز

لی با استفاده از کدی که بسیار شبیه بیت کوین است ، Litecoin را راه اندازی کرد ، صرفه جویی در چند تفاوت اساسی که هدف آن حل سرعت معامله و مقیاس پذیری بیت کوین بود.

تفاوت اصلی این است که litecoin حداکثر 84 میلیون سکه خواهد داشت ، در مقابل 21 میلیون بیت کوین ، و اینکه الگوریتم استخراج اثبات کار Scrypt را دربر دارد ، در مقابل SHA-256 بیت کوین. هدف این بود که مردم بتوانند از هر رایانه ای برای استخراج litecoin و در نتیجه دموکراتیک تر کردن استخراج استفاده کنند. لی برای تولید مکمل بیت کوین به عنوان وسیله پرداخت ، litecoin را مهندسی کرد.

راه اندازی و صدور

Litecoin در اکتبر 2011 راه اندازی شد. اولین بلوک Litcoin ، بلوک پیدایش آن ، در 8 اکتبر 2011 استخراج شد. کد Litecoin سه روز قبل از بلوک استخراج شده منتشر شد و دو بلوک بعدی معتبر بودن بلوک پیدایش را تأیید کردند.

مدل طراحی و امنیت شبکه

در ماه مه 2017 ، litecoin برای فعال کردن شاهد تفکیک شده (SegWit) “softfork” را انجام داد ، تغییری که اجازه می دهد تعداد بیشتری تراکنش در هر بلوک ایجاد شود. این کار با بارگذاری کمتر داده در هر تراکنش از طریق حذف اطلاعات امضا انجام شد. این کار برای حل بحث مقیاس گذاری طولانی مدت انجام شد که در ابتدا با بیت کوین شروع شد و به دلیل کدگذاری مشابه به litecoin ناموفق شد.

سیاست پولی و اقتصاد رمزارز شده

Litecoin یک ارز تورمی است ، زیرا محدودیت 84 میلیون litecoin ایجاد شده وجود دارد که چهار برابر کل بیت کوین است. با پاداش 50 litecoin در هر بلاک که در بدو تأسیس ایجاد شده است ، پاداش بلوک در هر 840،000 بلوک به نصف می رسد و آخرین بلوک در سال 2142 استخراج می شود.

پروسه جابجایی پول

میانگین زمان تولید بلوک litecoin در مقایسه با زمان بلوک 10 دقیقه ای بیت کوین 2.5 دقیقه است. معاملات مربوط به litecoin ، مشابه بیت کوین ، همه به صورت زنجیره ای انجام می شوند.

برنامه نویسی

Litecoin که به عنوان یک منبع دیجیتال متن باز ، نظیر به نظیر استفاده می شود ، با زبان ++ C نوشته شده است و هنوز هم بیشتر براساس پروتکل بیت کوین است.

 

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .