ماراتون دیجیتال با وجود افت قیمت بیت کوین به استخراج خود ادامه می دهد

Marathon Digital keeps on mining despite BTC price slump

0

ماراتون دیجیتال با وجود افت قیمت بیت کوین به استخراج خود ادامه می دهد

در اوایل این ماه، Marathon گفت که از اکتبر 2020 بیت کوین خود را انباشته کرده یا “حفظ” کرده است. از اول ژوئن 2022، این شرکت تقریباً 9941 بیت کوین در اختیار داشت.

علیرغم داده‌هایی که نشان می‌دهد قیمت بیت‌کوین (BTC) ممکن است به حدی کاهش یافته باشد که برای یک ماینر معمولی بی‌سود باشد، هلدینگ دیجیتال Marathon می‌گوید که به کار برای انباشت دارایی ارزهای دیجیتال پیشرو ادامه خواهد داد.

چارلی شوماخر، معاون ارتباطات شرکتی در Marathon Digital در 15 ژوئن به کوین تلگراف گفت که اگرچه این شرکت «از محیط کلان مصون نیست»، به دلیل هزینه کم عملیات و قیمت ثابت برای برق.

شوماخر اضافه کرد که این شرکت بیشتر بر تولید بیت کوین خود و انباشت دارایی رمزنگاری شده تمرکز کرده است، با این باور که ارزش این دارایی در بلندمدت ادامه خواهد داشت.

از آنجایی که ما گزارشات مالی خود را به دلار آمریکا گزارش می کنیم، قیمت بیت کوین همیشه بر نتایج مالی ما تأثیر مهمی خواهد داشت. برای ارزیابی عینی پیشرفت خود در داخل، سعی می کنیم بیشتر روی تولید بیت کوین خود تمرکز کنیم. مهم است که در نظر داشته باشید که استخراج بیت کوین یک بازی حاصل جمع صفر است.»

مسلم است که ارزش بیت کوین در زمان استخراج از نظر دلار کمتر است، اما اگر به توانایی بیت کوین برای افزایش قیمت در بلندمدت اعتقاد دارید، کسب بیت کوین بیشتر هرگز چیز بدی نیست.

در بیانیه‌ای در ۹ ژوئن، ماراتون گفت که بیت‌کوین خود را جمع‌آوری کرده یا «حفظ» کرده است و از اکتبر ۲۰۲۰ هیچ‌کدام را نفروخته است. از ۱ ژوئن ۲۰۲۲، ماراتون تقریباً ۹۹۴۱ بیت‌کوین در اختیار داشت که به قیمت‌های فعلی حدود ۲۰۰ میلیون دلار ارزش دارد.

در واقع، شوماخر به این نکته اشاره کرد که با کاهش قیمت بیت‌کوین، تعداد افرادی که می‌توانند به استخراج سودآور ادامه دهند نیز کاهش می‌یابد، که این امر باعث خروج ماینرهای ناکارآمد و همچنین کاهش دشواری استخراج بلاک‌های جدید می‌شود.

نرخ هش فعلی بیت‌کوین، که به عنوان قدرت پردازش بیت‌کوین نیز شناخته می‌شود، از بالاترین سطح تاریخ (ATH) 231.428 EH/s در 12 ژوئن به 205.163 EH/s در زمان نگارش این مقاله کاهش یافت.

یک سال پیش پس از سرکوب تسهیلات استخراج ارزهای دیجیتال توسط چین، که از اوج نرخ هش 180.666 در ماه مه 2021 به 84.79 در ژوئیه 2021 رسید، تأثیر آشکارتری رخ داد.

هفته گذشته، پلتفرم CryptoRank و داده‌های بازار کریپتو تاکید کرد که در 16 ژوئن، قیمت BTC با میانگین هزینه استخراج برابری می‌کرد و اشاره کرد که برای برخی حتی ممکن است در حال حاضر ماین کردن سودآور نباشد.

مارکوس تیلن، مدیر سرمایه‌گذاری مدیر دارایی دیجیتال IDEG سنگاپور، به کوین تلگراف گفت که ممکن است عواقب ناشی از صنعت معدن وجود داشته باشد، زیرا اکثر آنها بودجه خود را در سه ماهه چهارم 2021، قبل از تغییر شرایط بازار تعیین کرده بودند.

ما در واقع انتظار داریم که سقوطی رخ دهد زیرا اکثر ماینرها بودجه سال 2022 خود را در اوایل سه ماهه چهارم 2021 تنظیم کرده اند و شرایط بازار به طور اساسی تغییر کرده است.

Thielen گفت که آنها تخمین می زنند که بسیاری از ماینرهای کوچکتر که صرفه جویی در مقیاس ندارند، دارای نرخ سربه سر در حدود 26000 تا 28000 دلار خواهند بود. بیت کوین در حال حاضر در زمان نگارش این مقاله 20085 دلار قیمت دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .