مباحث تازه هنگ کنگ در خصوص استیبل کوین ها

Hong Kong begins discussions to introduce stablecoin regulatory framework

0

هنگ کنگ مباحثی را درخصوص قانونگذاری بر استیبل کوین ها شروع کرده است

اداره پولی و مالی هنگ کنگ فهرستی از هشت سؤال را برای جستجوی توصیه‌های مرتبط با سیاست به اشتراک گذاشت.

موسسه بانک مرکزی هنگ کنگ یا همان اداره پولی هنگ کنگ پرسشنامه ای را برای سنجش افکار عمومی در مورد مقررات دارایی های رمزارزها و استیبل کوین ها منتشر کرد. رگولاتور مورد حمایت دولت در نظر دارد یک چارچوب نظارتی را تا سال  2023-24  ایجاد کند .

” مقاله بحثی  HKMA  در مورد دارایی های رمزارزها و استیبل کوین ها میباشد .”

رشد انفجاری بازار استیبل کوین از نظر ارزش بازار در سال  2020  و توصیه های نظارتی همزمان ارائه شده توسط تنظیم کننده های بین المللی از جمله گروه ویژه اقدام مالی ایالات متحده  FATF   و  هیئت ثبات مالی  FSB  و کمیته بازل در نظارت بانکی   BCBS  را برجسته میکند .

طبق  HKMA  ، اندازه فعلی و فعالیت تجاری و دارایی رمزارزها ممکن است از نقطه نظر سیستمی  ، تهدیدی فوری برای ثبات سیستم مالی جهانی نباشد . با این حال ، این مقاله هشدار داد :

قرار گرفتن رو به رشد سرمایه گذاران نهادی با چنین دارایی هایی به عنوان جایگزین یا مکمل طبقات دارایی سنتی برای تجارت، اعطای وام و استقراض و ….  نشان دهنده ارتباط رو به رشد متقابل با سیستم مالی اصلی میباشد .

بر اساس شکل بالا ، مقاله  HKMA  نشان میدهد که ارزش بازار جهانی در دسامبر  2021  حدود  150  میلیارد دلار بود که “حدود 5 درصد از کل بازار دارایی های ارزهای دیجیتال را نشان می دهد .” رگولاتور همچنین فهرستی از هشت سؤال را برای جستجوی توصیه‌های مرتبط به سیاست با ذکر پنج نتیجه قانونی احتمالی به اشتراک گذاشته است :

یکی از بزرگترین توسعه دهندگان املاک هنگ کنگ،

Sun Hung Kai  ، در تکمیل اهداف دولت محلی و طرفدار ارزهای دیجیتال ، 90 میلیون دلار در  Sygnum  ، یک بانک سوئیسی اختصاص داده شده به هلدینگ دارایی های دیجیتال، سرمایه گذاری کرده است .

همانطور که  Cointelegraph  گزارش داد ، سرمایه گذاری سری B  ارزش پس از پول  Sygnum  را به 800 میلیون دلار میرساند که نشان دهنده افزایش ده برابری درآمدهای تلفیقی از سال 2021 میباشد .

 

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .