مبادله غیرمتمرکز (DEX) یا Ox در سال 2021

0x (ZRX)

0

مبادله غیرمتمرکز (DEX) یا Ox

مبادله غیرمتمرکز (DEX) یا Ox - صرافی آنلاین ارز دیجیتال اگزاتریدر
مبادله غیرمتمرکز (DEX) یا Ox – صرافی آنلاین ارز دیجیتال اگزاتریدر

مبادله غیرمتمرکز (DEX) یا Ox یک پروتکل منبع باز است که بر روی زنجیره بلوک اتریوم ساخته شده است و امکان تبادل توکن های مبتنی بر اتریوم را از طریق نظیر به نظیر فراهم می کند. همچنین به آن مبادله غیرمتمرکز (DEX) گفته می شود.

بستر ox ابزاری برای مبادله انواع دارایی های توکن دار مانند سهام ، طلا ، املاک و مستغلات ، موارد بازی ویدیویی و غیره فراهم  را می کند و به دنبال ارتقا قابلیت همکاری بین برنامه های غیرمتمرکز (dapps) است که شامل اجزای تبادل است.

ویل وارن و امیر بندعلی در سال 2016 با هدف ارائه یک پروتکل استاندارد در بلاک چین ethereum که اجازه می دهد هر توکن اتریوم مورد معامله قرار گیرد ایجاد کردن  و همچنین هر کسی بتواند مبادله غیرمتمرکز (DEX) را انجام دهد ،  به طرفهایی که مبادلات را انجام می دهند و در بالایox  ساختمان می پردازند اشاره می شود  به عنوان رله ، و آنها کتابهای سفارش خارج از زنجیره ای را میزبانی می کنند و می توانند هزینه کار خود را انتخاب کنند ، اگرچه ox برای استفاده از سیستم عامل خود نیازی به پرداخت هزینه برای کاربران ندارد.

مبادله غیرمتمرکز (DEX) یا Ox : رمز اتریوم ox  (ZRX) دارای دو مورد اصلی استفاده در پروتکل است. اولین مورد برای پرداخت هزینه های معاملاتی برای خدمات آنها به Relayers است. دومین و مهمترین کاربرد این است که صاحبان رمزهای ZRX بتوانند بر حاکمیت بلاکچین تأثیر بگذارند. این بدان معناست که مالکان متناسب با دارایی خود از اختیارات لازم برای تهیه ورودی نحوه تدوین پروتکل در طول زمان برخوردار هستند.

OX چگونه کار میکند؟

چشم انداز

OX یک مبادله غیرمتمرکز (DEX) مبتنی بر اتریوم است که برای تجارت دارایی ها و ارزهای رمزپایه با استفاده از قراردادهای هوشمند در بستر OX استفاده شده است. پلتفرم OX در سال 2016 توسط ویل وارن و امیر باندعلی با هدف ارائه یک پروتکل استاندارد در بلاک چین ethereum تاسیس شد که تبادل هر رمز اتریوم را تسهیل می کند.

رمز اصلی پروتکل Ox (ZRX) به دو دلیل اصلی استفاده می شود. اولین مورد پرداخت هزینه به Relayers است – که با استفاده از پروتکل Ox مبادله رمز ارزهای غیرمتمرکز ایجاد می کنند. مورد دوم برای حاکمیت غیرمتمرکز پروتکل است. این بدان معناست که به کسانی که رمزهای ZRX را در اختیار دارند کنترل کامل نحوه تغییر پروتکل Ox با گذشت زمان کنترل می شود.

راه اندازی و صدور

OX پیشنهاد اولیه سکه (ICO) خود را در 16 ژوئیه 2017 تکمیل کرد و 24 میلیون دلار اتر – ارز رمزنگاری شده شبکه اتریوم – از یک گروه 12000 نفری پشتیبانی کرد.

بیشترین حمایت از این پروژه از طرف شرکتهای سرمایه دار خطرپذیر ، از جمله Polychain Capital ، Blockchain Capital و Pantera Capital ، به همراه شرکتهای سرمایه گذاری چینی Jen Advisors و FBG Capital بود.

مدل طراحی و امنیت شبکه

OX بر روی پروتکل ethereum ساخته شده است. موضوعات اصلی که هدف Ox پرداختن به آنها است ، گرانی ، کندی و عدم نقدینگی سایر مبادلات غیرمتمرکز است. به جای ثبت هر معامله (سفارشات و تعدیلات جدید) در بلاکچین ، پروتکل Ox منتظر تسویه حساب کلیه معاملات از بلاکچین است تا اینکه سفارشات زنجیره ای تسویه شود.

سیاست پولی و سیاست توکن

Ox میزان عرضه ZRX را به 1 میلیارد توکن افزایش داده است. 500 میلیون توکن ZRX از طریق پیشنهاد اولیه سکه با ارزش ETH 24 میلیون دلاری به مردم فروخته شد.

پروسه جابجایی پول

طبق WHITE PAPER  ، OX عرضه ثابت توکن های ZRX برای dapps شریک و کاربران نهایی در آینده صادر می شود. برای اینکه رله ها در توکن های ZRX پول بگیرند ، باید در ازای پرداخت هزینه های معامله ، کتاب خارج از زنجیره را میزبانی و نگهداری و سفارش دهند. این هزینه ها با ایجاد معامله از سازنده و  یا گیرنده قراردادهای هوشمند به رله منتقل می شود.

برنامه نویسی

Ox از طریق یک قرارداد هوشمند ethereum که رایگان و در دسترس عموم است ، اجرا می شود. پروتکل به زبان برنامه نویسی Solidity نوشته شده است.

مبادله غیرمتمرکز (DEX) یا Ox

 

خرید و فروش بیت کوین را در صرافی ارزدیجیتال  آنلاین اگزاتریدر تجربه کنید

 

شاید برای شما مطالب زیر مفید باشد 

  1. با بیتکوین چه چیزی میتوانید بخرید ؟
  2. آیا بیتکوین مقیاس پذیر میتواند باشد؟
  3. شبکه لایتنینگ بیتکوین چیست ؟
  4. چگونه در صرافی رمزارز Binance معامله انجام دهیم؟
  5. معاملات بیتکوین چگونه انجام میشود ؟

هلدینگ آرتا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .