محکوم کردن ممنوعیت Crypto توسط مدیران روسی

Russian tech and political executives denounce crypto ban proposal

0

محکوم کردن پیشنهاد ممنوعیت کریپتو  توسط مقامات و مدیران روسی

 

پاول دوروف ، مدیر عامل تلگرام ، در پست اخیر خود نوشت : “ممنوعیت پیشنهادی کریپتو تعدادی از بخش‌های اقتصاد فناوری پیشرفته را از بین می‌برد. ”

ممنوعیت اخیر روسیه در مورد رمزارزها انتقاد تعدادی از نام‌های بزرگ از جمله لئونید ولکوف، رئیس دفتر الکسی ناوالنی و پاول دوروف ، بنیانگذار تلگرام را برانگیخته است.

در 20 ژانویه ، بانک مرکزی روسیه گزارشی را منتشر کرد که در آن ممنوعیت کلی تجارت و استخراج ارزهای دیجیتال داخلی را پیشنهاد کرد . در این گزارش آمده است که خطرات کریپتو برای بازارهای نوظهور از جمله روسیه بسیار زیاد میباشد.

با این حال ، به نظر میرسد که این ممنوعیت پیشنهادی در کشور پذیرفته نشده است. پاول دوروف ، بنیانگذار تلگرام در پست 22 ژانویه اظهار داشت که ممنوعیت پیشنهادی کریپتو « تعدادی از بخش‌های اقتصاد فناوری پیشرفته را از بین می‌برد »

او اضافه کرد :

چنین ممنوعیتی به طور اجتناب ناپذیری باعث کاهش سرعت توسعه فناوری های بلاکچین می شود. این فناوری‌ها کارایی و ایمنی بسیاری از فعالیت‌های انسانی، از امور مالی گرفته تا هنر را بهبود می‌بخشند .

در حالیکه  دوروف اذعان داشت که ” میل به تنظیم گردش ارزهای دیجیتال از سوی هر مقام مالی طبیعی میباشد “.

 

رئیس بانک روسیه اشاره کرده بود  :

ممنوعیت رمزارزها در روسیه ” کاملاً شدنی و قابل انجام است”

 

بسیاری از همسایگان روسیه نیز موضع سختگیرانه ای در مورد ارزهای دیجیتال اتخاذ کرده اند . در 19 ژانویه ، شهروندان کشور همسایه گرجستان مجبور شدند سوگند یاد کنند که استخراج ارزهای دیجیتال را متوقف کنند. دولت‌های کوزوو و قزاقستان نیز اخیراً به فهرست کشورهایی اضافه شده‌اند که استخراج کریپتو را ممنوع کرده‌اند.

شاید یک استثنا همسایه روسیه ، اوکراین باشد ، که تعدادی از قوانین را برای تسهیل پذیرش ارزهای دیجیتال در سپتامبر 2021 تصویب کرد.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .