مدیر عامل ماینینگ کپیتال کوین به طرح کلاهبرداری سرمایه گذاری 62 میلیون دلاری متهم شد

Mining Capital Coin CEO accused of $62M investment fraud scheme

0

مدیر عامل ماینینگ کپیتال کوین به طرح کلاهبرداری سرمایه گذاری 62 میلیون دلاری متهم شد

وزارت دادگستری اعلام کرد: «کاپوچی یک طرح سرمایه‌گذاری متقلبانه را اجرا کرد و همانطور که قول داده بود از وجوه سرمایه‌گذاران برای استخراج ارزهای دیجیتال جدید استفاده نکرد، بلکه وجوه را به کیف پول‌های رمزنگاری تحت کنترل خود هدایت کرد».

لوئیز کاپوچی جونیور، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران پلتفرم ماینینگ و سرمایه‌گذاری رمزارز (MCC) توسط وزارت دادگستری (DOJ) به اتهام سازماندهی یک طرح کلاهبرداری سرمایه‌گذاری جهانی 62 میلیون دلاری متهم شده است.

وزارت دادگستری کاپوچی را به توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری ، توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری از اوراق بهادار و توطئه برای ارتکاب پولشویی بین المللی در رابطه با چندین طرح ادعایی کلاهبرداری که از طریق MCC اجرا شده است، متهم می کند. اگر مجرم شناخته شود، با حداکثر مجازات 45 سال زندان مواجه خواهد شد.

بر اساس کیفرخواست وزارت دادگستری، کاپوچی (در کنار توطئه‌گران ناشناس) متهم به گمراه کردن سرمایه‌گذاران در مورد پتانسیل سودآوری بسته‌های استخراج MCC و یک توکن بومی به نام Capital Coin است که توسط «بزرگ‌ترین عملیات استخراج ارز دیجیتال در جهان» پشتیبانی می‌شود. ”

به عنوان بخشی از بسته‌های ماینینگ، گفته می‌شود که Capuci با استفاده از پول سرمایه‌گذاران برای استخراج ارزهای دیجیتال جدید، سود قابل توجه و بازده تضمین شده را تبلیغ کرده است، اما ظاهراً نتوانسته است این معامله را انجام دهد:

با این حال، همانطور که در کیفرخواست ادعا شده است، کاپوچی یک طرح سرمایه گذاری متقلبانه را اجرا کرد و همانطور که وعده داده بود از وجوه سرمایه گذاران برای استخراج ارزهای دیجیتال جدید استفاده نکرد، بلکه وجوه را به کیف پول های رمزنگاری تحت کنترل خود هدایت کرد.

کاپوچی همچنین متهم است که ربات‌های تجاری مشکوک MCC را «با فناوری جدیدی که قبلاً دیده نشده» بازاریابی می‌کند که می‌تواند «هزاران معامله در ثانیه» انجام دهد و بازده روزانه برای سرمایه‌گذاران ایجاد کند.

با این حال، کاپوچی، یک طرح کلاهبرداری از سرمایه‌گذاری را با Trading Bots اجرا کرد و همانطور که قول داده بود از ربات‌های تجاری MCC برای ایجاد درآمد برای سرمایه‌گذاران استفاده نمی‌کرد، بلکه در عوض وجوه را به سمت خود و همکارانش هدایت می‌کرد  که این موضوع در کیفرخواست وزارت دادگستری آمده است.

علاوه بر این، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران MCC ظاهراً مروجین و وابسته های MCC را به عنوان بخشی از یک طرح بازاریابی چند سطحی استخدام کرده است.

کاپوچی همچنین مکان و کنترل عواید کلاهبرداری به دست آمده از سرمایه‌گذاران را از طریق پولشویی  در سطح بین‌المللی از طریق مبادلات مختلف ارزهای دیجیتال خارجی، پنهان کرد.

کیفرخواست وزارت دادگستری همچنین در همان روز اعلام شد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اتهامات کلاهبرداری را علیه MCC، یکی از بنیانگذاران امرسون پیرز، کاپوچی، و دو نهاد تحت کنترل کاپوچی در CPTLCoin Corp. (CPTLCoin) و Bitchain Exchanges تشریح کرد. (Bitchain).

طبق شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار، «MCC، Capuci و Pires بسته‌های ماینینگ را به 65535 سرمایه‌گذار در سراسر جهان فروختند و وعده بازده روزانه 1 درصدی، پرداخت هفتگی» در طول یک سال را دادند.

SEC ادعا کرد که در ابتدا به سرمایه گذاران وعده بازگشت بیت کوین (BTC) داده شده بود، اما متعاقباً این به MCC’s Capital Coin (CPTL) تغییر یافت، که فقط در «پلتفرم تجارت دارایی های رمزنگاری جعلی که Capuci ایجاد و مدیریت کرد» به نام Bitchain قابل بازخرید بود.

با این حال، زمانی که زمان برداشت وجه توسط کاربران فرا رسید، آنها فقط توانستند بسته استخراج دیگری را خریداری کنند یا وجوه خود را از دست بدهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .