مسدود کردن اکانت های روسیه در صرافی بایننس

Binance blocks crypto accounts of relatives tied to the Russian government

0

مسدود کردن اکانت های روسیه در صرافی  Binance

 

صرافی بایننس  حساب دختر سخنگوی کرملین را هنگامی که در پی تحریم های اقتصادی اعمال شده بر روسیه سعی داشت از این صرافی استفاده کند ، مسدود کرد.

صرافی ارزهای دیجیتال   Binance   درحال اتخاذ تدابیر بیشتری برای جلوگیری از کاهش تأثیر تحریم‌ها توسط دولت روسیه از طریق استفاده از رمزارز است.

بلومبرگ روز پنجشنبه گزارش داد که بایننس چندین حساب مرتبط با بستگان مقامات ارشد کرملین را طی دو ماه گذشته از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین بسته است.

بر اساس این گزارش ، افراد آسیب دیده شامل :  الیزاوتا پسکووا ، دختر دمیتری پسکوف ، سخنگوی رئیس جمهور روسیه ، و پولینا کووالوا ، دختر ناتنی سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه بودند.

بایننس گفت که حساب کریل مالوفیف، پسر کنستانتین مالوفیف ، الیگارشی روسی را که قبلا به نقض تحریم‌های ایالات متحده متهم شده بود ، مسدود کرده است. چاگری پویراز ، رئیس جدید تحریم های جهانی بایننس ، در صفحه لینکدین خود درباره آخرین اقدامات بایننس نوشت : « مفتخرم که بخشی از این تیم هستم که تفاوت واقعی ایجاد می کند . پویراز گفت که ( بایننس )  حساب پسکوا را در  3 مارس مسدود کرد ، زمانی که او سعی کرد از طریق یک کارگزاری شخص ثالث از صرافی استفاده کند . او سپس در  11 مارس توسط وزارت خزانه داری ایالات متحده به عنوان بخشی از تحریم ها علیه  « نخبگان، رهبران، الیگارش ها و خانواده کرملین به دلیل امکان دادن به جنگ پوتین علیه اوکراین  » تحریم شد .

پسکووا متعاقباً نسبت به تحریم‌های غرب ابراز خشم کرد و گفت که چنین اقداماتی « کاملاً ناعادلانه و بی‌اساس » است.  او گفت:  واقعاً متعجب شدم، زیرا اعمال تحریم‌ها برای فردی که 24 سال سن دارد و هیچ ارتباطی با شرایط ندارد، عجیب است. آخرین پست اینستاگرام پسکووا از 12 مارس یک کلمه را می خواند: “صلح” .

به گفته پویراز ، بایننس همچنان به نظارت بر پلتفرم خود برای افراد بیشتری مرتبط با افراد تحریم شده که ممکن است از خدمات آن استفاده کنند ، ادامه می دهد. او گفت: « آنچه که متفاوت میباشد این است که عملیات صفحه نمایش انطباق ما « پیشگیرانه » است و هدف آن شناسایی و جلوگیری از خطر جرم مالی قبل از هرگونه اقدام قانونی یا قانونی نسبت به این افراد یا نهادها است.

در 21 آوریل ، بایننس مجموعه‌ای از محدودیت‌ها را برای اتباع روسیه یا ساکنان روسیه اعمال کرد که تجارت روی حساب‌های دارای بیش از  10000 یورو یا  10800  دلار را محدود کرد .

(  چانگ پنگ ژائو ، مدیرعامل بایننس )  قبلا گفته بود که بایننس از تحریم‌ها تبعیت می‌کند اما به دلیل تحریم‌های غرب علیه روسیه «به‌طور یک‌جانبه حساب‌های میلیون‌ها کاربر بی‌گناه را مسدود نمی‌کند ».

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .