معاملات بیتکوین چگونه انجام میشود ؟

0

معاملات بیتکوین چگونه انجام میشود ؟

هم اکنون شما کیف پول بیتکوین خود را راه اندازی کرده اید و آماده اولین تراکنش خود هستید ، حال نگاهی به نحوه عملکرد تراکنش های بیتکوین بیاندازیم .
در هر تراکنش از بیتکوین سه اصل متغییر : ( یک مقدار ، یک ورودی و یک خروجی ) وجود دارد . ورودی یک آدرس میباشد که پول از آن ارسال میشود و خروجی آدرسی است که وجه را دریافت میکند . از آنجایی که یک کیف پول میتواند حاوی چندین آدرس ورودی باشد شما میتوانید از یک یا چند ورودی به یک یا چند خروجی پول ارسال کنید . همچنین در هر بخش از تراکنش یک ذخیره داده ( یک نوع یادداشت ) وجود دارد که بشما این امکان را میدهد داده های بلاکچین را بطور غیرقابل تغییر ضبط کنید .
اما نکته منحصر به فرد در مورد تراکنش های بیتکوین این است که اگر تراکنشی را آغاز کردید و ارزش آن کمتر از مقدار کل ورودی باشد شما تغییر را در خروجی اصلی خود نمیبینید بلکه در کنترل خود از یک آدرس سوم جدید دریافت میکنید . این بدان معنی است که معمولا کیف پول شما دارای چندین آدرس است و شما میتوانید در آینده از منابع مالی آنها برای تراکنش های بعدی استفاده نمایید .
شما تا به اینجا یاد گرفته اید که چگونه بیتکوین های خود را خریداری کرده و ذخیره کنید ، و بنابراین شما میدانید که کلیدهای خصوصی و عمومی که برای انجام یک تراکنش به آنها نیاز دارید در چه مواردی استفاده میشوند . برای انجام کار کلید خصوصی خود را قرار داده و مقدار بیتکوین مورد نظر را برای ارسال

پیام بگذارید