مقدمه ای بر سولانا

An Introduction To Solana: Innovations, Characteristics, And Criticism

0

مقدمه ای بر سولانا: نوآوری ها ، ویژگی ها و انتقادها

آیا سولانا یکی می شود؟ رقابت برای تبدیل شدن به اولین بلاک چین با قرارداد هوشمند. بسیاری از پروژه ها دنبال اتریوم هستند و معاملات سریعتر و ارزان تری را به همراه نوآوری های تکنولوژیکی ارائه می دهند. سولانا چه چیزی ارائه می دهد؟ با پایین آوردن هزینه های که تقریباً وجود ندارد. امکان تغییر در پذیرش جهانی در لایه 1 را بوجود خواهد آورد.

آیا این برای تسخیر بازار کافی خواهد بود؟ آیا سولانا قاتل اسطوره ای اتریوم است که همه بدنبال آن هستند؟ به خواندن ادامه دهید و اطلاعات کافی برای تصمیم گیری خود کسب کنید. ما نقاط مثبت ومنفی را به شما یاد خواهیم داد

اثبات تاریخ چیست و چگونه کار می کند؟

برخلاف آنچه از نامش پیداست ، اثبات تاریخ مکانیسم اجماعی نیست. سولانا از Proof-Of-Stake برای اعتبار بلوک های خود استفاده می کند. جعبه اطلاعات ویدیوی زیر می گوید: “اصلی ترین نوآوری سولانا اثبات تاریخ (POH) است ، یک منبع زمان در دسترس جهانی و بدون مجوز در شبکه که قبل از اجماع کار می کند.”

ایده بزرگ یاکوونکو که نامیده شد ، او آن را “اثبات تاریخ” می نامد ، در حالی که بلاک چین Solana نوعی ساعت هماهنگ را توسعه داده است که در اصل ، برای هر معامله زمان تعیین می کند و توانایی ماینرها و ربات ها را برای تعیین ترتیب آنها غیرفعال می کند. تراکنش ها در بلاک چین ثبت می شوند. یاکوونکو می گوید این کار باعث امنیت بیشتر و “مقاومت در برابر سانسور” می شود.

خالق سولانا آناتولی یاکوونکو ، ساکن سانفرانسیسکو است “که بیش از دوازده سال به عنوان مهندس در پروتکل های بی سیم در کوالکام کار کرد.” او تا زمانی که راهی برای بهبود سیستم پیدا نکرد ، به ارزهای رمزپایه شده علاقه ای نداشت. در بلاک چین های سنتی ، بلاک ها دارای مهر زمان نیستند و این منجر به ناکارآمدی می شود. یاکوونکو راهی برای قرار دادن آن در تابع هش SHA-256 (Secure Hashing Algorithm 256) پیدا کرد و بقیه اثبات تاریخ است

 

 

 

 

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .