موضع “غیر سیاسی” Coinbase تقریباً ساده به نظر نمی رسد

Crypto Long & Short: Coinbase’s ‘Apolitical’ Stance Isn’t Nearly as Simple as It Sounds

0

موضع “غیر سیاسی” Coinbase تقریباً ساده به نظر نمی رسد

گویی همهمه هایی که در سال اتفاق افتاده است مجال کافی برای بررسی مجدد مواردی را که فکر می کردیم درک کرده ایم نمی دهد ، بطوری که اکنون تازه متوجه شده ایم که یک شرکت برای انجام چه کاری ایجاد شده و اینکه باید چه نقشی در جامعه و زندگی کارمندان داشته باشد.

در اوایل این هفته ، برایان آرمسترانگ ، بنیانگذار و مدیر عامل Coinbase ، پستی را منتشر کرد که در آن بر تمرکز شرکت بر مأموریت ایجاد “یک سیستم مالی باز برای جهان” تأکید کرد و درخواست کرد که مسائل سیاسی از گفتمان محل کار خارج شوند.

سوالاتی که پیرامون این درخواست مطرح می شود بسیار زیاد است و زمان مطرح شدن آن دقیقاً متناسب با تغییرات زیر ساختی است که پیش از این در نقش سرمایه داری جامعه در حال تکامل در جریان  بوده است.

بیایید به برخی از سواالات نگاه کنیم ، که پاسخ روشنی برای آنها وجود ندارد.

  1. آرمسترانگ می گوید Coinbase “یک فرهنگ غیر سیاسی” دارد. در این اوضاع قطبی شدن همه چیز ، این چه معنایی دارد؟ حتی غیرسیاسی بودن را می توان موضع گیری سیاسی دانست. بعلاوه ، وقتی شرکتی که مأموریت آن “آوردن آزادی اقتصادی به مردم در سراسر جهان” است ، درخواست می کند که فعالیت و سیاست را درب منزل رها کنند ، شما را مجاب به داشتن یک نگاه اجمالی به نهادینه شدن اخلاق رمزازر خواهد کرد.
  2. قرارداد کار چیست؟ برخی پاسخ دادند که این غرامت پولی برای تولید خاص است. دیگران استدلال می کنند که شما در ازای پرداخت آن وقت خود را صرف می کنید. اگر این موارد صحیح باشند ، آیا سازمان می تواند به شما پول بدهد تا کاری را که در آن زمان انجام می دهید را به شما دیکته کند؟
  3. آیا یک شرکت حق دارد مأموریت خود را تعریف کند؟ پاسخ ممکن است یک بله واضح به نظر برسد ، اما گسترش آن این است که آیا یک شرکت حق دارد مباحث مورد نظر کارکنان خود را نادیده بگیرد؟ در این موضوع اختلاف نظر بیشتری پیدا می کند.
  4. باتوجه به نکته قبلی ، آیا مسئولیت یک شرکت در قبال سهامداران یا کارمندان آن است؟ آرمسترانگ معتقد است که تمرکز اصلی برای دستیابی به ماموریت است و این همان چیزی است که سهامداران انتظار دارند. اما موفقیت مشاغل مبتنی بر اطلاعات عمدتا به کارمندان بستگی دارد. ما در اینجا در مورد کف کارخانه تولید ویجت صحبت نمی کنیم. اینجا محیطی است که در آن استعدادهای ویژه و الهام بخش اهمیت دارند و توسط افراد با انگیزه تأمین می شوند. بنابراین ، برخی می توانند ادعا کنند که مسئولیت آرمسترانگ در قبال کارمندانش است ، زیرا این امر باعث سودآوری بیشتر شرکت و خوشحالی سهامداران خواهد شد.

موارد بسیار بیشتری وجود دارد ، اما من تنها از محدودیت های پیکسل مطلع هستم.

این هفته IBM نتایج نظرسنجی اجرایی سالانه خود را منتشر کرد. در اینجا گزیده ای از بیانیه مطبوعاتی را مطرح کرده ام (به انتخاب من):

“تحقیقات IBV [موسسه ارزش تجاری IBM] نشان داده است که انتظارات کارمندان از کارفرمایان در میان بیماری همه گیر تغییر یافته است – کارمندان اکنون انتظار دارند که کارفرمایان آنها نقش فعالی در حمایت از سلامت جسمی و عاطفی آنها و همچنین مهارت های لازم برای کار با روش های جدید ”  را ایفا کنند.

این با تمرکز بر “مأموریت” ، فارغ از اینکه هر ماموریتی باشد ، مغایرت دارد و این نقش مهمی را که کارکنان در موفقیت یک شرکت بازی می کنند برجسته می کند. همچنین از روابط عمومی نقل میشود:

“مشارکت کنندگان زمانی که مشارکت می کنند میتوانند نقش حیاتی مردم در تحول مداوم خود را به وضوح بینند.”

این موج جدید طرفداران اجتماعی جامع ، از هزاره محور ناشی نمی شود. این اموج از سمت IBM ، که یک حامل استاندارد برای شرکت های قدیمی است و نمایانگر میزان تغییر مفهوم مدیریت کارآمد است ناشی میشود.

خواه موافق یا مخالف موضع آرمسترانگ باشید ، باید بپذیرید که او شجاعانه وارد عمل شده است ، خصوصاً با توجه به شایعاتی که در اواخر سال جاری پیرامون فهرست عمومی برنامه ریزی بیان شده است.

پست وبلاگ آرمسترانگ بسیار بیشتر از بیانیه خط مشی شرکت است. هنگامی که کارمندان به دنبال شفاف سازی از شرکت هایی هستند که برای گشت و گذار در میادین مین مدار موضوع تلاش می کنند ، احتمالاً سوالات ناراحت کننده ای ایجاد خواهد شد. این می تواند منجر به ارزیابی مجدد مفهوم “قرارداد اجتماعی” بین کارفرما و کارمند شود و اینکه آیا درک ضمنی به تدوین نیاز دارد یا خیر. حتی می تواند در نهایت محرک نبرد برای روح شرکت ها و معنای ارزش باشد.

برهه زمانی سختی است ، از جهاتی بیشتر از آنچه ممکن است تصور کنیم. و تغییر آینده اخلاق و انتظارات عمیق تر از آنچه پیش بینی می شود خواهد بود.

BitMEX روز خیلی بدی را پشت سر گذاشت

کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده (CFTC) و دادستان های فدرال فصل سوم را با سر و صدا آغاز کردند و از پلت فرم معاملات رمزارز BitMEX با تسهیل تجارت غیر ثبت شده و سایر تخلفات و دستگیری بنیانگذار ساموئل رید استفاده کردند.

این یک معامله بزرگ است ، زیرا BitMEX یکی از بزرگترین سیستم عامل های تجارت صنعت است. در سال 2016 ، یک مشتق معروف به مبادله های دائمی (معاملات آتی که منقضی نمی شوند) را با حداکثر اهرم 100 برابر به بازار معرفی کرد و برای سالهای زیادی از نظر حجم مشتقات و بهره باز رهبر بازار بود. این نمونه ای از چگونگی تأثیر زیرساخت های بازار بر قیمت ها در یک کلاس دارایی جوان است. در سال 2014 ، کوه Gox – در آن زمان بزرگترین مبادله بیت کوین (BTC) با تقریبا 70٪ از سهم بازار – سقوط کرد ، جایی که باید بیت کوین نگهداری می شد ، یک شکاف نشان داد. قیمت بیت کوین تقریباً 50٪ کاهش یافت ، کمی بهبود یافت و در طی چند ماه آینده حتی بیشتر افت کرد.

همین چند سال پیش ، BitMEX بزرگترین صرافی مشتقاتی بود و اخبار این هفته با توجه به اهرم نسبتاً بالای قراردادهای آن ، می توانست تأثیر مشابهی داشته باشد. با این حال ، قیمت BTC در ابتدا تقریبا 4٪ در اخبار کاهش یافت ، که ناچیز نیست. سپس 1.5٪ بهبود یافت ، قبل از اینکه توسط دیگر اخبار چشم بسته غیر رمزارز بازار متزلزل شود.

به عبارت دیگر ، اجرای BitMEX با قانون تأثیرگذار خواهد بود ، اما بعید به نظر می رسد که این موضوع مهم باشد.

در ماه های اخیر ، BitMEX موقعیت غالب خود را در برابر OKEx ، Huobi و Binance از دست داد و اکنون از نظر حجم روزانه در رتبه چهارم و از نظر علاقه بازارآزاد در رتبه دوم قرار دارد. حتی اگر BitMEX به پایان خود نزدیک شود ، عواقب بازار احساس خواهد شد ، اما به دلیل وجود مکان های تجاری جایگزین ، از نظر سیستمی آسیب نخواهد دید.

علاوه بر این ، در حالی که ممکن است نام دامنه ضبط شود و مانع از برداشت شود (مبادله به سه امضا کننده مجاز نیاز دارد که برداشت را تأیید کند ، و تاکنون یک نفر دستگیر شده است) ، BitMEX بعید است بسته شود – در زمان نوشتن مقاله ، برداشت ها بدون هیچ مشکلی پیش رفت و مبادلات قابل توجه بود اما فاجعه بار نبود.

از همه مهمتر ، این خبر باعث تغییر اصول بیت کوین نمی شود. با بسته شدن و بازگشایی موقعیت ها ، ممکن است بر حجم معاملات تأثیر بگذارد. اما فناوری اساسی و موارد استفاده بالقوه دست نخورده باقی مانده است و به جای تضعیف اعتماد به نفس در زیرساخت های بازار رمزارز ، این خبر احتمالاً آن را تقویت می کند. یکی از دلایلی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) برای رد همه پیشنهادات صندوق قابل معامله با بیت کوین (ETF) تاکنون ذکر کرده است ، عدم نظارت بر مبادلات قابل توجه خارج از مرز است. این اقدام توسط CFTC احساس می شود که بخشی از یک طرح “بیرون آوردن جارو” است که باعث بهبود دقت و نظارت بر بازیگران بازار می شود ، که باید اعتماد به نفس نهادی و دامنه محصول را افزایش دهد. حتی می تواند یک گام آزمایشی به سمت تأیید ETF بیت کوین باشد.

3 مورد از Q3

از آنجایی که اکنون در آخرین مرحله از سال پرفراز و نشیبی قرار داریم ، وقت آن است که به برخی از تحولات اخیر در بازارهای دارایی رمزارز نگاه کنیم که به نظر من بسیار جالب است. موارد بسیاری برای انتخاب وجود دارد ، زیرا سرعت پیشرفت حیرت انگیز بوده است. CoinDesk Quarterly Review 2020 Q3 ، که به برخی از محرک های اصلی بازار توجه میکند ، دوشنبه منتشر می شود – در مرکز تحقیقات ما منتظر آن باشید.

  1. سکه های ثابت از نظر فعالیت بازار و نه فقط از نظر رشد کلاهک در بازار ، قهرمان اصلی شکست بودند. در اوایل Q3 ، ارزش انتقال زنجیره ای سکه های پایدار با پشتیبانی از فیات برای اولین بار از بیت کوین عبور کرد. اگرچه عوامل زیادی در اینجا وجود دارد ، اما این نشان دهنده اعتماد بیشتر به سکه های پایدار به عنوان رمز تسویه حساب صنعتی است.
  2. ارزشی که به برنامه های مالی غیرمتمرکز (دفی) سرازیر شده است حتی برای ما که در این صنعت کار می کنیم حیرت انگیز است. من در این خبرنامه زیاد در مورد دفی صحبت نمی کنم ، زیرا تا کنون بسیار ظریف و خوب ، آزمایش نشده است. اما این شروع به تأثیر بر بازارهایی می کند که روی آنها تمرکز می کنم. در حالی که حجم ها منفجر شده اند (نه به معنای واقعی کلمه ) ، اما از نظر اندازه مقایسه ای بازار هنوز کوچک هستند. آنچه گویا است ، علاقه به سیستم عامل های متمرکز مانند مبادلات رمزارز برای پرداخت این منطقه است. و نه فقط سیستم عامل های متمرکز: در مراسمی در اوایل این هفته ، برایان بروکس ، سرپرست دفتر نظارت بر ارز (OCC) ، گفت که او معتقد است موسسات مالی سنتی ظرف 10 سال از فناوری و اصول دفی استقبال می کنند. موافقم ، و با توجه به علائم موجود ، این روند شروع شده است ، شما احتمالاً شروع به شنیدن اطلاعات بیشتر در مورد Defi در این ستون ها خواهید کرد.

شاید شما قبلاً فضای DeFi را دنبال کرده اید زیرا به فرصت های غیرمعمول عملکرد علاقه مند هستید ، یا اینکه از بسته بندی حواس پرت لذت می برید برخی از این برنامه ها وارد می شوند (بسیاری از آنها به تقلید غذا نامگذاری شده اند ، نپرسید چرا) در غیر اینصورت ، شما می خواهید شروع به پیشگیری از منحنی کنید ، این یک معرفی خوب است.

  1. تسلط بیت کوین بر بازار دارایی رمزارز روند نزولی خود را ادامه داده است. پنج سال پیش ، بیت کوین تقریباً همه بازارهای دارایی رمزارز شده بود. سپس رونق عرضه اولیه سکه سال 2017 با افزایش ارزش توکن های جدید به وجود آمد و تسلط بیت کوین به پایین ترین حد 36٪ سقوط کرد. با ترکیدن حباب ، ارزش اکثر توکن های جدید کاهش یافت و در نهایت تسلط بیت کوین به حدود 70٪ رسید.

سلطه بیت کوین (همانطور که توسط شاخص تسلط TradingView’s BTC اندازه گیری شده) از حدود ماه مه سال جاری به طور مداوم در حال کاهش است ، بیشتر به دلیل افزایش حجم سکه های باثبات در بازار و رشد توکن های DeFi ، که همه آنها meme های جعلی نبوده اند.

توجه داشته باشید که این شاخص علی رغم روند صعودی قیمت ها ، در حال نزولی است که از سطح رشد در سایر بازارهای رمزپایه حکایت دارد.

به عبارت دیگر ، این کمتر مربوط به ضعف در بیت کوین و بیشتر مربوط به گسترش صنعت در کل است. این به نوبه خود ، برای بیت کوین مثبت است ، که برای بسیاری ، دروازه ورود به دارایی رمزارز است ، سرمایه ای که سرمایه گذاران اول آن را امتحان می کنند.

کسی هنوز می داند چه خبر است؟

بیت کوین در این هفته بار دیگر شخصیت شکسته خود را به نمایش گذاشت. من یک نمودار آمادگی برای اشتراک با شما داشتم که نشان می داد همبستگی آن با طلا در بیشتر سه ماهه اخیر رو به افزایش است – و سپس نتایج مثبت آزمایش COVID-19 ترامپ ، طلا را بالاتر برد در حالی که بیت کوین پایین آمد. درست است ، بیت کوین در اوایل آن روز از ادعای BitMEX شوکه شده بود و کسادی رکود می توانست ادامه داشته باشد. اما غیرمنطقی نیست که انتظار داشته باشیم اخباری متزلزل در بازار مانند رئیس جمهور ایالات متحده که احتمالاً به شدت بیمار است که منجر به رسیدن به امنیت شود. به نظر می رسد که بازار هنوز متقاعد نشده است که بیت کوین مانند مقایسه آنالوگ “یک پناهگاه امن” است.

به نظر می رسد نتیجه آزمایش COVID-19 ترامپ بیش از بحث سه شنبه شب ، که در مورد عدم کارآیی ، تأثیر بیشتری در بازارها دارد. با بزرگ نمایی ، با توجه به آنچه در مورد دموکراسی آمریکایی و اهمیت نتیجه انتخابات گفته است ، گیج کننده است. البته ، مگر اینکه نتیجه انتخابات اصلاً مهم نباشد؟ همانطور که گفتم ، گیج کننده است!

بیت کوین سپتامبر ضعیفی داشت (-8.4٪) و دقیقاً در ماه اکتبر خوب شروع نشده است. با این وجود ، به یک رکورد مثبت دست یافت: بیش از 10 هزار دلار برای طولانی ترین روند 66 روزه بسته شده است. این قابل توجه است از آنجا که این کشش طولانی مدت بالاتر از حد مانع روانشناختی است که 10،000 دلار به کف قیمت جدید تبدیل شده است. البته ، کف ها قبلاً شکسته شده اند

پیوندهای زنجیره ای

صرافی Cryptocurrency Bitfinex معاملات دائمی را آغاز کرده است که دو شاخص بازار سهام اروپا را ردیابی می کند و در اتصال ثابت سکه مستقر می شود. TAKEAWAY: شما اغلب شنیده اید که من معتقدم دارایی های رمزارز تأثیر عمیقی بر بازارهای سنتی سرمایه دارد. در اینجا مثالی از چگونگی وقوع آن آورده شده است: ما یک مبادله رمزارز داریم که مشتق توسعه یافته برای بازارهای رمزارز را برای شرط بندی در حرکات شاخص های سنتی ارائه می دهد. و علاوه بر همه اینها ، نه در فیات بلکه در یک سکه پایدار با فیات ته نشین می شود. جنبه قابل توجه دیگر اهرم نیرو است – 100x دیوانه وار و مخاطره آمیز است و این ویژگی عمدتا محدود به مبادلات رمزارز است. معامله گران کمی از این خطر استفاده می کنند ، با این حال ، متخصصان باتجربه بازار می دانند که این کار عاقلانه نیست.

بر اساس منبع داده Skew ، اختلاف بین نوسانات ضمنی شش ماهه (ETH) و بیت کوین (Bitcoin) ، اندازه گیری نوسانات نسبی مورد انتظار بین این دو ، در آخر هفته به پایین ترین میزان 2.5 ماهه 4٪ رسید. TAKEAWAY: این می تواند به معنای آن باشد که معامله گران انتظار دارند ETH بیشتر شبیه BTC باشد. بازار آتی ETH هنوز نابالغ است و سیگنال ها هنوز آنقدرها قابل اعتماد نیستند.

آرجون بالاجی از پارادایم ، مروری کلی بر پیشرفت بازار دارایی های رمزارز شده طی دو سال گذشته ، با نگاهی به آنچه باید بعدا اتفاق بیفتد ، نوشت: اصولاً ، پیشرفت های اساسی در کارایی سرمایه (که با ظهور درجه عالی نهادی آماده می شود کارگزاری و رپو بومی رمزارز شده ، از دیگر ویژگی ها) ، و همگرایی عملکردهای مالی غیرمتمرکز و متمرکز. TAKEAWAY: کاملاً موافقم و به افتخار آرجون کلاه خود را برمیدارم که همه اینها را به صورت مختصر بیان کرده است. من دو تحول مورد نیاز برای افزودن دارم: وضوح نظارتی بیشتر در مورد امنیت و عدم امنیت ، برای تشویق نوآوری در سرمایه گذاری و صرفه جویی در فرصت ها برای طیف وسیع تری از مردم. و قوانین جدید برای هموار کردن لیست انواع جدید اوراق بهادار به صورت سازگار (معاملات INX یک شروع است ، اما فقط سطح آن را خراش می دهد). در مورد یک موضوع مشابه ، جیل کارلسون مطلبی را برای CoinDesk نوشت که در مورد چگونگی تمرکز اخیر بر نوآوری در زیرساخت های دارایی های رمزارز شده صحبت می کند و اینکه چگونه ممکن است به زودی آونگ برای تأکید بر نوآوری در دارایی ها به عقب برگردد. TAKEAWAY: زیرساخت های قوی برای یک بازار پر رونق ضروری است که می تواند سطح قابل توجهی از علاقه سرمایه گذاران را به خود جلب کند. اما سرمایه گذاران برای زیرساخت ها وارد صنعت ما نمی شوند ، بلکه آنها برای دارایی ها وارد می شوند. به نظر می رسد که پاندولی که جیل به آن اشاره می کند ، روند خود را آغاز کرده است – این مورد را نه در دارایی های DeFi که از طریق الگوهای رفتاری تزریق می شود ، بلکه بیشتر در رمز INX ثبت شده SEC می بینیم که به دارندگان مزیت های تجاری و سهمی در جریان نقدی خالص می دهد. ، و رئیس SEC SEC ، كلیتون تأیید كرد كه  آمریكا مجوز ETF توكن شده را در نظر خواهد گرفت (كه احتمالاً فعلاً براساس دارایی های رمزارز نیست).

پرونده ارسالی اصلاح شده در کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) هفته گذشته نشان داد که صندوق بیت کوین Bitwise کمی کمتر از 8.9 میلیون دلار جمع کرده است ، یعنی بیش از دو برابر مبلغی که سال گذشته جمع کرده بود. TAKEAWAY: به گفته رئیس تحقیق Bitwise ، ماتیو هوگان ، این به دلیل نگرانی فزاینده در مورد تورم فراری بزرگ است. با توجه به سیاست جدید فدرال رزرو مبنی بر اجازه دادن به تورم برای غلبه بر اهداف (این هفته بانک مرکزی اروپا اشاره کرد که از آن پیروی خواهد کرد) ، احتمالاً این نگرانی ها تشدید خواهد شد.

گروه آتاری ، شرکتی که پشت این بازی های ویدیویی کلاسیک مانند Pac-Man و Pong قرار دارد ، فروش عمومی ارز رمزپایه Atari Token (ATRI) خود را از اوایل ماه نوامبر آغاز خواهد کرد. TAKEAWAY: این رمز ERC-20 در کازینوهای رمزارز ، بازی های مبتنی بر بلاکچین و سیستم عامل توزیع بازی های ویدیویی این شرکت مورد استفاده قرار خواهد گرفت. من در اقتصاد پشت رمز ارز نیستم ، اما ترکیبی از Atari ، بازی ها و نشانه ها به نظر می رسد کمی شبیه درب مورد استفاده اصلی است. اما من بازیکن نیستم ، بنابراین ممکن است اشتباه کنم. (اگر بخواهیم صحبت کنیم ، کسی مجموعه مستند Netflix را با “امتیاز بالا” می بیند؟ عالی است.)

تولید کننده تجهیزات معدنی Ebang در فهرست نزدک گزارش داد که در سال 2020 H1 بیش از 50 درصد از مدت مشابه در سال 2019 افت درآمد داشته است. به گفته این شرکت ، این بیشتر به دلیل اختلالات زنجیره تأمین مربوط به همه گیر بوده است. TAKEAWAY: اختلالات تأمین بدون شک بخشی از آن است ، اما همانطور که همکار من مت یاماموتو در این گزارش اشاره کرد ، ترکیب محصولات Ebang به هر حال از رقبای خود کمتر بود. نمی توانید COVID-19 را برای همه چیز مقصر بدانید.

CoinDesk Research گزارش جدیدی را منتشر کرده است که توسط همکار من مت یاماموتو در مورد بانک سیلورگیت تألیف شده است ، که در سایه رقابت فزاینده به بررسی منابع مالی و استراتژی تجاری خود می پردازد.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .