موفقیت آمیز بودن هاردفورک آلونزو ( کاردانو )

Cardano launches smart contracts after successful hard fork

0

موفقیت آمیز بودن  هاردفورک آلونزو ( کاردانو )

 

کاردانو – هارد فورک آلونزو را با موفقیت اجرا کرد . این به‌روز رسانی اسکریپت‌های قراردادهای هوشمند مجهز به پلوتوس را در شبکه اصلی کاردانو اجرایی کرد.

در تاریخ  12  آگوست (21 شهریور)  کاردانو  در پیامی توییتری از اجرای موفقیت‌آمیز به‌روز رسانی آلونزو در اپیک  290 خبر داد و اعلام کرد که قراردادهای هوشمند برای اولین بار به این شبکه وارد شده‌اند . شبکه کاردانو زمان را به بازه یا دوره هایی تقسیم می کند که به آن اپیک  ( epoch )  می‌گویند.

با وجود خوشحالی طرفداران از این رویداد ، کاردانو در پست وبلاگی خاطرنشان کرد که هنوز روزهای اولیه این پروژه است و ماموریت تازه آغاز شده است.

در این پست وبلاگی آمده است: ( ماموریت تازه آغاز شده است چرا که ما  ( کل جامعه )  چشم اندازی را ارائه دادیم که همه ما مدت هاست در جهت آن تلاش کرده ایم ، و آن ساخت سیستمی غیرمتمرکز است که هویت اقتصادی و فرصت را برای همه و در همه جا گسترش دهد .)

هارد فورک آلونزو  این امکان را فراهم می‌کند تا قراردادهای هوشمند در بستر کاردانو با استفاده از اسکریپت‌های پلوتوس نوشته شود . به گفته تیم توسعه کاردانو ، پلوتوس زبانی توسعه‌یافته برای قراردادهای هوشمند و پلتفرمی برای اجرای برنامه‌ها با استفاده از زبان برنامه‌نویسی هسکل ( Haskell ) است.

کاردانو بلاک چینی عمومی است که توسط چارلز هاسکینسون ، هم‌بنیان‌گذار اتریوم تاسیس شده و توسط شرکت تحقیقاتی IOHK    توسعه یافته است.

کاردانو قصد داشت تا با اتریوم، بزرگ‌ترین شبکه بلاک چینی مبتنی بر قراردادهای هوشمند در میزبانی از برنامه‌های اکوسیستم امور مالی غیرمتمرکز   ( DeFi )  رقابت کند ، اما این پروژه به دلیل تاخیر در راه‌اندازی قراردادهای هوشمند انتقاداتی را به دنبال داشت. کاردانو از سال  2017  عرضه شد و مدت زمان طولانی صرف توسعه بلاکچین شد.

هیجان پیرامون هارد فورک آلونزو باعث رکوردشکنی‌های مداوم      ADA    شد و آن را با  192  درصد افزایش نسبت به کف قیمتی  1.06  دلاری ، به اوج  3.10  دلاری

در تاریخ  3 سپتامبر ( 12  شهریور ) رساند.

روند کاردانو در طول سال  2021  چشمگیر بوده به طوری که از ابتدای سال تا بدین جای کار  ADA  حدود  1600  درصد افزایش یافته است.

 

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .