نحوه راه اندازی استخراج بیت کوین

?How to Set Up a Bitcoin Miner

0

نحوه راه اندازی استخراج بیت کوین

در این مرحله شما این مفهوم را که بیت کوین چگونه کار می کند و معنی استخراج چیست را درک خواهید کرد

اما ابتدا باید از تئوری به مرحله عملیاتی برسیم .

چگونه می توان یک سخت افزار که قابلیت استخراج بیت کوین را داشته باشد تهیه کرد (راه اندازی کرد ) و شروع به تولید Bit Coin  کرد ؟

دو نکته مهم در هنگام انتخاب سخت افزار مهم است که باید حتما به آن توجه کرد ( در مورد آن فکر کنید ) :

نرخ Hash به تعداد محاسباتی است که سخت افزار شما می تواند در هر ثانیه انجام دهد ،چون  سخت افزار سعی دارد نوعی مسئله (تحلیل ریاضی ) ریاضیاتی را که در بخش استخراج خود شرح دادیم ، حل کند. نرخ هش در مگا هش ، گیگا هش و ترا ها در ثانیه اندازه گیری می شود (MH / sec ، GH / sec و TH / sec). هرچه میزان هش شما بیشتر باشد (در مقایسه با متوسط ​​نرخ هش فعلی) ، احتمال  محاسبه تراکنش ها نیز بالاتر می ورد . صفحه مقایسه سخت افزار استخراج bitcoin wiki مکان خوبی برای اطلاعات دقیق در مورد نرخ هش برای سخت افزارهای مختلف است.

هنگام انتخاب یک سخت افزار ، لازم است که به مصرف باتری  دستگاه خود توجه کنید . تمام این قدرت محاسباتی برق زیادی استفاده می کند  و این هزینه زیادی برای شما  دارد. شما در واقع قصد اطمینان حاصل کردن ازین نتیجه گیری را دارید  که در پایان (اجرای مراحل)  تمام پول خود را صرف پرداخت هزینه های  برق برای استخراج سکه هایی نخواهید کرد که هنوز آن را دریافت نکرده اید .

برای اینکه بفهمید برای هر وات الکتریکی که استفاده می کنید چند هش می گیرید ، تعداد هش را بر تعداد وات تقسیم کنید.

 

به عنوان مثال ،اگر دستگاهی دارید که پردازنده آن  500 GHz/Sec می باشد و 400 وات نیرو نیاز دارد پس شما برای هر وات ،1.25 گیگا هرتز در ثانیه دریافت می کنید می توانید صورتحساب برق خود را بررسی کنید یا از یک ماشین حساب  برای محاسبه قیمت برق به صورت آنلاین استفاده کنید تا بفهمید این مبلغ به چه میزان برای شما هزینه بردار است .

با این حال به این اخطار توجه داشته باشید ،ممکن است گاهی اوقات مجبور باشید برای اجرای برنامه های مربوط به فرآیند استخراج استفاده کنید .هر کامپیوتر ،برای مصرف خود نیز (قبل از اجرای نرم افزار های استخراج ) از الکتریسته استفاده می کند و شما نیاز دارید تا این فاکتور را نیز در محاسبات خود لحاظ کنید .

سه دسته سخت افزار اصلی برای استخراج کنندگان بیت کوین وجود دارد: GPU ، FPGA و ASIC. در زیر آنها را عمیقاً توضیح خواهیم داد :

 

 

CPU/GPU Bitcoin Mining

کمترین معقوله ای که باید در استخراج بیت کوین به آن توجه داشت ،کامپیوتر خود شما می باشد .به لحاظ تئوری شما می توانید از CPU  خود برای استخراج بیت کوین استفاده کنید اما در عمل و با توجه به استاندارد های امروزی ،این کاربا سرعت بسیار پایینی صورت می گیرد و امکان پذیر نیست .

با اضافه کردن (بالا بردن گرافیک سخت افزاری ) کارت گرافیک ، به کامپیوتر خود می توانید قابلیت هش کردن بیت کوین را افزایش دهید . کارت های گرافیک دارای واحد های پردازش گرافیکی هستند (به آن GPU  گفته می شود) این موارد برای محاسابات ریاضی سنگین تعبیه شده اند تا در نهایت بتوانند تمامی محاسابات پیچیده , و توابع چند ضلعی در بازی های ویدئویی مورد استفاده قرار بگیرند .این امر ،در ریاضیات به استفاده از الگوریتم SHA  (نوعی الگوریتم امنیتی درهم ساز ) برای محاسبات مربوط به تراکنش ها در هر بلوک کمک می کند

یکی از خوبی های استفاده از GPU  این است که دست شمارا باز می گذارد تا بتوانید با سایر رمز ارزها به جز بیت کوین هم به راحتی کار کنید .به عنوان مثال Lite Coin  . ،از الگوریتم متفاوت اثبات کار (متفاوت از بیت کوین ) به  نام Scrypt  استفاده می کند  .

این الگوریتم به گونه ای طراحی شده است که بتواند با انواع CPU  ها و GPU  ها سازگار تر باشد ( به راحتی کار کند ) بنابراین به Miner  ها (استخراج کنندگان ) این امکان را می دهد تا به راحتی بین رمز ارز های مختلف برای استخراج کردن ،Switch  کنند (به راحتی با همه مدل های رمز ارز ها بدون هیچ مشکلی عملیات استخراج کردن را انجام دهند )

استخراج  به توسط GPU   عملا امروزه از بین رفته است و استخراج بیت کوین به سختی ( در طول سالها )  با حضور پرقدرت ASIC  ها  از آن شتاب گرفته است که دیگر کارت های گرافیکی قابلیت رقابت کردن با آنها را ندارند

 

FPGA Bitcoin Mining

یک مدار مجتمع است که برای پیکربندی بعد از فرآیند ساخت طراحی شده است . این مدار ،یک تولید کننده سخت افزار های مخصوص استخراج کردن را قادر می سازد تا بتواند تراشه ها را در مقیاس عظیمی خریداری کرده و قبل از جاسازی آنها ،میزان استفاده از تراشه ها را به صورت سفارشی برای استخراج کنندگان بیت کوین براساس نیاز آنها تغییر دهد و چون این تغییرات ،سفارشی هستند در نتیجه در بهبود عملکرد CPU و GPU  تاثیر گذار هستند .FPGA  ها تراشه هایی (تک تراشه ) با سرعت 750 مگاهرتز در ثانیه هستند . (البته می توان بیشتر از یک تراشه را در جعبه ها قرار داد ).

ASIC Bitcoin Miners

این جا ،جایی است که اقدام (اقدامات اصلی ) واقعا صورت می پذیرد . برنامه های مخصوص مدار های مجتمع به طور خاص فقط برای یک کارطراحی شده اند :استخراج بیت کوین با سرعت بالا و مصرف انرژی نسبتا کم .

از آن جایی که این تراشه ها باید به طور خاص برای این کار طراحی و سپس تولید شوند ،در نتیجه پروسه تولید آن ها زمان بر و نیازمند صرف هزینه های زیاد اما سرعت (کارآیی ) آنها چشمگیر است

در زمان نگارش این مقاله ،هر واحد  با سرعتی معادل  5-500 GHz/Sec  به فروش می رسد (اگرچه در حمل ونقل با مشکلاتی رو به رو هستیم ) .فروشندگان ،در حال حاضر نوید تولید دستگاه های ASIC  با قدرت بسیار بیشتری را می دهند که می تواند در محدوده سرعتی معادل 2 TH/Sec  داشته باشد .

قبل از خرید ،محاسبه پروژه های سودآوری از (فرآیند )  استخراج  ،که استخراج کننده شما بدست می آورد را بدست بیاورد . می توانید پارامتر هایی مانند هزینه های تجهیزات (سخت افزاری ) ،میزان هش ،میزان مصرف برق و قیمت فعلی بیت کوین را محاسبه کرده تا ببینید بعد از چه مدت بازپرداخت سرمایه شما صورت می پذیرد .

یکی از پارامتر های اصلی دیگر در اینجا ،مشکل شبکه می باشد .این معیار ها (در واقع ) مشخص می کند که چقدر فرآیند محاسبه تراکنش های هر بلوک می تواند سخت باشد و بسته به میزان هش  (Hash Rate ) در شبکه می تواند متفاوت باشد.بنابراین شاید ارزش داشته باشد در محاسبات خود ،این (میزان ) پارامتر ها را افزایش دهید تا ببینید میزان برگشت سرمایه شما (بعد از مدتی ) چقدر خواهد بود و چرا افراد زیادی وارد این عرصه ( این بازی ) می شوند .

وقتی که سخت افزار خود را انتخاب کردید ، باید کار های دیگری نیز انجام دهید .بسته به نوع تجهیزاتی را که انتخاب می کنید ،باید از نرم افزار هایی استفاده کنید که برای شما کارآیی داشته باشد (قابل استفاده باشد )

به طور معمول ،هنگام استفاده از GPU  و FPGA  ،شما به یک کامپیوتر (Host ) نیاز خواهی داشت که دارای دو چیز باشد :

نرم افزار استاندارد برای کاربر بیت کوین (منظور ازاین نرم افزار ،برنامه ایست که وظیفه تولید کلید ها و مدیریت و نگهداری آن ها را به عهده خواهد داشت ،همان کیف پول ) و یک نرم افزار مخصوص استخراج بیت کوین

نرم افزار استاندارد برای یک کاربر بیت کوین ،شمارا به شبکه بیت کوین متصل کرده و آن ها را قادر می سازد تا با دیگر کاربر های بیت کوین ارتباط برقرار کنید ،در تراکنش ها شرکت کند (تراکنش ها را بفرستد ) و آنها را در زنجیره بلوکی ردیابی کند .(ممکن است مدتی طول بکشد تا بتواند کل زنجیره بلوکی را بارگیری کند .یک مشتری اطلاعات مربوط به بیت کوین را به طور موثر بین استخراج کننده و شبکه بیت کوین انتقال می دهد .

نرم افزار استخراج بیت کوین همان چیزی ست که سخت افزار را قادر می سازد تا کار های سخت را انجام دهد و محاسبات مربوط به تراکنش ها را در زنجیره بلوکی انجام دهد . بسته به نوع سیستم عامل، می توانید از توزیع های مختلف مانند Windows ،MAC OS x  و دیگر نمونه ها استفاده کنید .

ممکن است به نرم افزار مخصوص استخراج برای ASIC Miner  احتیاج داشته باشید

اگرچه برخی از مدل های جدید بدین گونه عمل می کنند  که همه چیز از قبل پیکربندی شده و با  آدرس بیت کوین ارسال شود ، بنابراین تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که آن را به دیوار متصل کنید.(آن را به زنجیره متصل کنید )

یک توسعه دهنده هوشمند (برنامه نویس هوشمند ) یک سیستم عامل مخصوص استخراج تولید کرده است که حتی قابلیت راه اندازی روی Raspberry Pi  ،یک کامپیوتر بسیار کم هزینه و کوچک در حد کارت اعتباری  با مصرف انرژی کم طراحی کرده است و این می توانید برای تامین انرژی یک USB  متصل به ASIC Miner  استفاده شود

اکنون همه شما متوجه شده اید . خوش به حالت. به عنوان مثال با پیوستن به استخر استخراج بیت کوین ، شانس کمی برای موفقیت در استخراج بیت کوین خواهید داشت ، مگر اینکه با افراد دیگر کار کنید.

امروزه ، صنعت استخراج بیت کوین در درجه اول بیشتر در سطح استخر (به صورت گروهی )فعالیت می کند تا در سطح فردی.برخی ازبزرگترین استخر های استخراج بیت کوین عبارتند از : F2Pool ، Poolin ،Slush Pool  و Aunt Pool

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .