نحوه کارکرد استخراج اتریوم

0

نحوه کارکرد استخراج اتریوم

با استفاده از Ethereum ، دومین ارز رمزنگاری شده بزرگ دنیا با استفاده از سرمایه بازار ، شرکت کنندگانی که به “ماینرها” معروف هستند برای تلاش برای کسب پاداش ازسخت افزارهای گران قیمت برای اجرای محاسبات استفاده می کنند. با این کار آنها توکن های  Ethereum را که به اتر معروف هستند را با سرعت ثابت ضرب می کنن.

استخراج ارز رمزنگاری شده توسط خالق بیت کوین ساتوشی ناکاموتو اختراع شد ، چهره ای که با رمز و راز پوشانده شده است – هیچ کس از هویت واقعی آنها نمی داند قبل از ساتوشی بسیاری تلاش کردند پول غیرمتمرکز ایجاد کنند ، اما همه آنها موفق نشدند. استخراج، نوآوری کلیدی در ایجاد ارز بود که نیازی به مدیریت آن توسط یک نیروی متمرکزرا نداشت.

Ethereum به دنبال مأموریت خود در زمینه عدم تمرکز در اینترنت و ساخت برنامه های غیرمتمرکز که دارای نهادهای مرکزی مدیریت سرویس نیستند و می توانند کاربران را از انجام آنچه می خواهند ، متوقف کند ، این روش را کپی کرد.

قبل از بررسی نحوه کار استخراج Ethereum ، مهم است که بدانید اصلا چرا استخراج وجود دارد. چند دلیل اساسی وجود دارد:

  • برای استخراج اتر بدون یک صادر کننده مرکزی: از توکن های Ethereum ، اتر ، برای پرداخت هزینه برنامه ها در شبکه استفاده می شود و از طریق فرآیند استخراج با سرعت پنج اتر تقریباً در هر 13 ثانیه ایجاد می شود.
  • برای اینکه شبکه به درستی کار کند: بدون استخراج ، بازیگران بدکار توکن ها را می توانند دو برابر هزینه کنند ، که باعث کم ارزش شدن یا حتی نابودی کل شبکه می شود.

استخراج اتر

تقریباً هر 12-15 ثانیه ، یک استخراج کننده Ethereum یک بلوک پیدا می کند. اگر ماینرها سریعتر یا آهسته تر از اینها برنده شوند ، الگوریتم به طور خودکار مشکل را تنظیم می کند بنابراین زمان به همان محدوده باز می گردد.

استخراج کنندگان با استخراج این اتر “برنده” می شوند. سودآوری آنها به شانس و میزان قدرت محاسباتی که به آن اختصاص می دهند بستگی دارد.

نکته مهم دوم این است که معمولاً بانک ها وظیفه نگهداری سوابق دقیق معاملات دیجیتالی را بر عهده دارند. آنها اطمینان حاصل می کنند که پول در فضای کم ایجاد نمی شود و کاربران بیش از یک بار تقلب نمی کنند و پول خود را خرج نمی کنند.

زنجیره های بلوکی مانند Ethereum با کمک استخراج ، از روش جدیدی برای ثبت سوابق استفاده می کنند ، روشی که در آن شبکه ای از کاربران جهانی و نه یک واسطه ، تراکنش ها را تأیید می کند و آنها را به دفتر عمومی اضافه می کند.

اگرچه یک سیستم پولی “بی اعتماد” یا “به حداقل رساندن اعتماد” هدف است ، اما کسی همچنان باید سوابق مالی را تأمین کند ، اطمینان حاصل کند که هیچ کس تقلب نمی کند.

استخراج نوآوری کلیدی است که ثبت غیرمتمرکز پرونده را امکان پذیر می کند.

استخراج Ethereum چگونه کار می کند

روند استخراج فعلی Ethereum تقریباً مشابه بیت کوین است.

برای هر بلاک از معاملات ، ماینرها از رایانه ها برای تولید مکرر و خیلی سریع مقادیر تصادفی استفاده می کنند تا اینکه یکی از آنها به مقدار صحیح برخورد کند. پاسخ صحیح، اتر را باز می کند.

خیانت در این بازی برای استخراج کنندگان بسیار (بسیار) دشوار است. کمتر از میکروسکوپی شانس وجود دارد که یک معدنچی بتواند این کار را جعل کند و پاسخ صحیح را ارائه دهد. به همین دلیل است که روش حل معما که “مکانیسم اجماع” نیز نامیده می شود “اثبات کار” نام دارد.

“NODE ها” قطعه مهم دیگر شبکه Ethereum است که هر کدام حاوی یک کپی از دفتر است که تمام معاملات اتر را ثبت می کند. هزاران NODE Ethereum در سراسر جهان وجود دارد که توسط شرکت ها یا علاقه مندان برای اعتبارسنجی معاملات نگهداری می شوند. هر یک از این NODE ها هر بلوکی را که یک استخراج کننده ایجاد می کند تأیید می کند.

فقط یک ثانیه طول می کشد تا NODE های شبکه Ethereum صحت مقدار هش را تأیید کنند. اگر اینگونه نباشد ، آنها بلوک miner را رد می کنند.

اگر ماینر یک هش متناسب با هدف فعلی پیدا کند ، ماینر اتر را باز کرده و بلوک را از طریق شبکه برای هر NODE پخش می کند تا اعتبار آن را تأیید کرده و به دفتر خود اضافه کند. اگر ماینر هش A پیدا کند ، ماینر B کار با بلوک فعلی را متوقف کرده و فرایند محاسبات را دوباره برای بلاک بعدی شروع می کند.

تغییر Ethereum به اثبات سهام

هرچند ممکن است Ethereum برای همیشه به استخراج کنندگان نیازی نداشته باشد.

مدت هاست که توسعه دهندگان Ethereum قصد دارند استخراج را به نفع روش دیگری برای تأیید معاملات به نام اثبات سهام انجام دهند ، که به شبکه کمک می کند تا در مورد معتبر بودن تراکنش ها به روشی متفاوت به توافق برسد. امید این است که اثبات سهام نسبت به اثبات کار به برق کمتری احتیاج داشته باشد و آن را به گزینه ای سبزتر تبدیل کند.

تغییر به سمت اثبات سهام بخشی از ارتقا ongoing مداوم Ethereum 2.0 به Ethereum است ، اما اجرای آن زمان بر است. با این حال ، برخی از متخصصان بلاکچین مشکوک هستند که اثبات سهام می تواند موثر باشد و به همان اندازه که اثبات کار است ، در برابر حملات مقاوم خواهد بود.

سوالات مداوم درباره استخراج اتریوم

آیا استخراج Ethereum سودآور است؟

پاسخ پیچیده ای است. متغیرهای زیادی وجود دارد که استخراج کنندگان هنگام غوطه وری در استخراج باید در نظر بگیرند ، مانند ارزش اتر در هر زمان خاص و هزینه برق ، یک نیاز گران قیمت برای استخراج. ناگفته نماند ، هزینه برق در سراسر جهان متفاوت است.

برای سودآوری ، اکثر استخراج کنندگان Ethereum به استخرهای استخراج  وصل می شوند – گروهی از استخراج  کنندگان – که شانس بیشتری برای کسب اتر به استخراج کنندگان می دهد. یکی دیگر از عوامل فشار آور این است که وقتی ارتقا Et Ethereum 2.0 به طور کامل در سال های آینده شروع شود ، استخراج کنندگان منسوخ می شوند.

استخراج Ethereum چقدر غیرمتمرکز است؟

بیشتر توان استخراج Ethereum فقط در چند استخر، استخراج شده است. از دسامبر سال 2020 ، Sparkpool ، Ethermine و f2pool2 بیش از 50٪ از کل توان استخراج را تشکیل می دهند.

در بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه محبوب نیز وضعیت به همین منوال است.

چگونگی استخراج اتریوم

به طور خلاصه: وسایلی را که از قدرت کافی برخوردار هستند بخرید و به استخر استخراج بپیوندید. راهنمای ما جزئیات بیشتری را ارائه می دهد.

آیا استخراج Ethereum با Bitcoin متفاوت است؟

الگوریتم خاصی که ethereum استفاده می کند “ethash” نامیده می شود که برای ایجاد حافظه بیشتر برای سخت کردن استخراج با استفاده از ASIC های گران قیمت طراحی شده است – تراشه های استخراج تخصصی که اکنون تنها روش سودآور استخراج بیت کوین است. علی رغم این تلاش ، ASIC های Ethereum وجود دارد.

Authored by Alyssa Hertig

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .