نظارت فدرال رزرو بر صادرکنندگان استیبل کوین ها

US Treasury report says stablecoin legislation is 'urgently needed' to address risks

0

نظارت فدرال رزرو  بر صادرکنندگان استیبل کوین ها ..

 

وزارت خزانه داری آمریکا : صادرکنندگان  استیبل کوین ها  باید تحت نظارت فدرال رزرو باشند . این وزارتخانه در گزارشی جدید اعلام کرد صادرکنندگان استیبل کوین‌ها باید به استانداردهای مشابه با سازمان‌های خزانه‌ای بیمه‌شده نظیر بانک‌های دولتی و فدرال پایبند باشند.

کارگروه ریاست جمهوری در خصوص بازارهای مالی  ( PWG ) گزارشی منتشر و در آن عنوان کرده است که صادرکنندگان استیبل کوین‌ها در آمریکا باید همانند بانک‌ها تحت نظارت مناسب فدرال قرار داشته باشند.

در گزارش وزارت خزانه‌داری آمریکا همراه با دفتر کنترل ارز و شرکت بیمه خزانه فدرال در تاریخ  اول نوامبر بیان شده است که کنگره آمریکا باید سریعا در خصوص این موضوع اقدام کند که استیبل کوین‌ها به طور مستمر و جامع تحت نظارت مناسب فدرال قرار بگیرند . آژانس‌های دولتی گفته‌اند صادرکنندگان استيبل کوین‌ها باید پیرو استانداردهای مشابهی با سازمان‌های خزانه‌‌ای بیمه‌شده نظیر بانک‌های دولتی و فدرال باشند تا از سرمایه مشتریان محافظت شود و هرگونه تاثیرات سیستمی منفی در صورت ناکارآمدی بانک‌ها محدود شود.

در این گزارش مشخص نشده است که معاملات استیبل کوین‌ها و رمز ارزها تحت نظر کدام آژانس فدرال قرار می‌گیرند ،  اما گفته شده است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا  ( SEC )   و کمیسیون معاملات آتی کالاها  ( CFTC )   اختیارات اعمال قانون، قانونگذاری و نظارت به منظور بررسی تراکنش‌ها و شرکت‌های حاضر در عرصه رمز ارزها را دارند . هرچند ، PWG   گفته است با رشد توسعه این عرصه، ریسک‌های موجود در ارتباط با استیبل کوین‌ها افزایش خواهد یافت و ممکن است گاهی اوقات خارج از حوزه اختیارات کمیسیون  SEC   و   CFTC   قرار بگیرد.

اگرچه این گروه گفته است قانونگذاری برای رسیدگی و بررسی جامع ریسک‌های موجود در ارتباط با استیبل کوین‌ها ضروری است، اما آژانس‌های فدرال باید از اختیارات خود استفاده کنند تا به خطرات موجود در عرصه رمز ارزها رسیدگی کنند.

PWG   گفته است در صورتی که اقدامات کنگره ناکارآمد باشد، شورای نظارت بر ثبات مالی باید وارد شود تا استانداردی برای استیبل کوین‌ها وضع کند.

بسیاری از صادرکنندگان استیبل کوین‌ها و شرکت‌های فعال در عرصه رمز ارزها در بحث‌های منتهی به انتشار این گزارش مشارکت داشته‌اند. صرافی‌های حاضر در این گزارش شامل  Coinbase  و  Gemini    بودند  . هم‌چنین صادرکنندگان استیبل کوین‌ تتر ، پکسوس و اتحادیه دیم   ( Diem )  نیز در این گزارش ذکر شده‌اند.

انتشار این گزارش پیرو نزاع بین آژانس‌های دولتی آمریکا در خصوص استيبل کوین‌ها بوده است. در ماه سپتامبر، گری گنسلر اذعان داشت که کمیسیون‌های   SEC و  CFTC   از کمک کنگره در خصوص قانونگذاری استیبل کوین‌ها بهرمند خواهند شد ، اما در گزارش بلومبرگ عنوان شد که کمیسیون  SEC  خواهان کنترل کامل بر قوانین و نظارت بر این صنعت است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .