نفوذ هکرها به انویدیا

Nvidia hackers selling software unlock for graphics card crypto mining limiters

0

هکرها با نفوذ به انویدیا نرم افزار باز کردن قفل  کارت گرافیک رمز آن را می فروشند

این گروه هکراز انویدیا باج می‌گیرد و می‌خواهند محدودیت‌های نرخ هش را روی کارت‌های گرافیکی رده بالای خود باز کند.

یک گروه هکری که ماه گذشته به سرورهای انویدیا نفوذ کرد، در تلاش است تا نرم‌افزاری را بفروشد که می‌تواند محدودیت‌های نرخ هش استخراج کریپتو را روی کارت‌های گرافیکی پرچم‌دار این شرکت باز کند.

یک گروه هکر در آمریکای جنوبی با نام LAPSUS$ ادعا می کند که در اواخر فوریه یک ترابایت داده از سرورهای Nvidia را به سرقت برده است. این گروه اکنون نرم‌افزاری را در قالب یک درایور سفارشی‌سازی شده برای باز کردن قفل محدودکننده‌هایی که شرکت روی کارت‌های گرافیک رده بالای خود قرار داده است، ارائه می‌کند.

انویدیا اعلام کرد که از این حادثه در 23 فوریه مطلع شد و طبق گزارشات در 2 مارس اظهار داشت:

ما می دانیم که عامل تهدید، اعتبار کارمندان و برخی از اطلاعات اختصاصی انویدیا را از سیستم های ما گرفته و شروع به افشای آنلاین کرده است.

این گروه مجرم سایبری از طریق کانال تلگرامی سعی در اخاذی از این شرکت مستقر در کالیفرنیا داشتند. علاوه بر افشای اطلاعات شخصی حساسی که به سرقت برده است، این گروه پیشنهاد می‌کند از محدودیت‌های کارت‌های گرافیک سری RTX 3000 انویدیا عبور کند تا نرخ هش بالاتری را برای استخراج اتریوم فعال کند.

در 1 مارس، PCMag تصاویری از کانال این گروه را فاش کرد که بیان می‌کرد: «این افشاگری حاوی کد منبع و داده‌های بسیار محرمانه از بخش‌های مختلف درایور Nvidia GPU، Falcon، LHR و مواردی از این قبیل است».

LHR به “Lite Hash Rate” اشاره دارد که محدودکننده‌ای است که شرکت برای تنظیم کردن پردازنده‌های گرافیکی خود در سال 2021 معرفی کرد تا ماینرهای رمزنگاری را از برداشتن همه آن‌ها بازدارد و برخی را برای بازار اصلی گیمرهای رایانه شخصی خود باقی بگذارد.

این گروه هکری همچنین در تلاش است تا انویدیا را به عنوان باج‌گیری نگه دارد و درخواست می‌کند محدودکننده را از تمام کارت‌های سری RTX 3000 حذف کند و درایورها را منبع باز کند. تا 4 مارس به این شرکت فرصت داده تا در این مورد تصمیم گیری کند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .