نقاط ضعف بیتکوین از نگاه یک اقتصاددان

Cornell Economist Says Bitcoin Has 3 Flaws Driving People to Search for Better Alternatives

0

کرنل اقتصاددان معروف می گوید بیت کوین 3 نقص دارد که مردم را به جستجوی گزینه های بهتر سوق می دهد

استاد اقتصاد دانشگاه و رئیس سابق بخش صندوق بین المللی پول چین ، اسوار پراساد ، سه نقص عمده در بیت کوین را اینگونه عنوان میکند. به دلیل این نقص ها ، “بیت کوین واقعاً تلاش برای جستجوی یک گزینه بهتر را آغاز کرده است.”

اولین نقص مربوط به مصرف انرژی در استخراج بیت کوین است که پراساد گفت: “مطمئناً برای محیط زیست خوب نیست.” این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد که در مقابل Ethereum روشی را ارائه می دهد که “این انرژی بسیار کم مصرف خواهد بود و می تواند مزایای زیادی را برای بیت کوین به همراه داشته باشد”.

دومین نکته ای که  وی اظهار داشت این بود که بیت کوین خیلی ناشناس نیست. وی به پرونده Colonial Pipeline اشاره کرد که در آن نیروی انتظامی ادعا کرده بود که 2.3 میلیون دلار بیت کوین بازیابی کرده است. سومین نقص به گفته این استاد دانشگاه این است که بیت کوین به عنوان یک ارز خوب کار نمی کند. وی معاملات BTC را برای استفاده در پرداخت “کند و دست و پا گیر” توصیف کرد و افزود که بازار آن بسیار بی ثبات است و ارز رمزپایه به دارایی سوداگرانه تبدیل شده است.

بنابراین بیت کوین در واقع به دنبال یافتن گزینه ای بهتر است و به نظر می رسد مردم بدنبال وسیله ای برای مبادله هستند که نیازی به مراجعه آنها از طریق یک موسسه قابل اعتماد مانند دولت یا یک بانک تجاری نداشته باشد – اما هنوز کاملاً مناسب نیست .

 

 

 

 

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .