نه ، بیت کوین پاسخی به بحران مالی نبود

Crypto Long & Short: No, Bitcoin Was Not a Response to the Financial Crisis

0

نه ، بیت کوین پاسخی به بحران مالی نبود

علی رغم زمان بندی ، بیت کوین در نتیجه بحران 2008 ایجاد نشده است  و این سوءتفاهم مهم شاید فقط این باشد که زمستان در حال طولانی شدن است ، اما من می بینم که با وجود گزارش های اصلی درباره بیت کوین که می گویند این نتیجه یک بحران مالی است ، بیشتر عصبانی می شوم.

اول ، بیایید بررسی کنیم که چرا نبود ، و سپس توضیح خواهم داد که چرا این سوء تفاهم مرا آزار می دهد.

Satoshi Nakamoto ، خالق نام مستعار بیت کوین ، در اوایل سال 2007 ، بیش از یک سال قبل از ورود بحران مالی به بازارهای اصلی ، کار بر روی مقاله whitepaper بیت کوین را آغاز کرد.

در اوایل سال 2007 ، صنعت وام های رهنی فرعی در حال سقوط بود ، اما حتی خودی های مادام العمر مالی مقیاس آنچه را که باید اتفاق بیفتد پیش بینی نکردند. همانطور که ساتوشی کار می کرد ، ورشکستگی و لرزش های بانکی خبرساز شده بود ، اما هیچ نشانی از این موضوع بر اضطراروی افزوده نشده است.

(* ما نمی دانیم که ساتوشی “او” بود ، اما برای جلوگیری از شلوغی زبانی ، آن ضمیر را در کل استفاده می کنم.)

زمانی که ساتوشی white paper را در لیست پستی رمزارز در اکتبر 2008 بارگذاری کرد ، بازارها کاملاً در حال نابودی بود ، دولت ایالات متحده بخشهایی از اکوسیستم مالی را به دست می گرفت و بانکهای مرکزی در سراسر جهان نرخ بهره را افزایش داده و پول چاپ می کردند.

بلوک پیدایش ، که توسط Satoshi در اوایل ژانویه 2009 استخراج شد ، حاوی متن عنوانی از همان روز بود: “نخست وزیر Times در 03 / ژانویه / 2009 در آستانه نجات دوم برای بانک ها.”

بسیاری این را دلیل این امر دانسته اند که بیت کوین در واکنش به بحران ایجاد شده است. این عدم درک میزان کار در طراحی بیت کوین و همچنین سابقه طولانی ایده مالی  بی همتا را نشان می دهد.

تاریخ مهم است

سردرگمی همچنین به طور بالقوه برای روایتگران بیت کوین مضر است چرا؟ زیرا اهداف ارتش رمزارز هایی را که برای دهه ها در حال کار بر روی یک راه حل غیرمتمرکز پول نقد الکترونیکی بودند ، نادرست نشان می دهد. این از ارزش آن  میکاهد.

ساتوشی هیچ واکنشی به یک واقعه نشان نمی داد ، همانطور که کسانی که روی شانه های او ایستاده بودند برای شرایط خاصی برنامه ریزی نمی کردند. همه آنها در صدد حل مسئله اساسی حاکمیت مالی بودند.

گرچه ما شواهدی از اندیشه های Satoshi در مورد سیستم مالی از قبل از انتشارwhite paperبیت کوین نداریم ، (اندکی پس از استخراج بلوک پیدایش) ، Satoshi نوشت:

“مشکل اصلی ارز رایج ، تمام اعتمادی است که برای کارایی آن لازم است. باید به بانک مرکزی اعتماد کرد که ارز را بی ارزش نکند ، اما تاریخچه ارزهای فیات پر از نقض این اعتماد است. ”

ساتوشی در آن زمان به مشکلات مالی اشاره نمی کرد ، حتی اگر عواقب آن بلندمدت بود و سخت قابل چشم پوشی بود. او نشانه هایی از تفکر بزرگتر از خود نشان داد.

و اما در مورد خود بلوک پیدایش ، شاید زمان و انتخاب متن جاسازی شده عمدی بوده است ، یا شاید این یک اتفاق بوده است – ما هرگز به طور قطعی نمی دانیم. در هر صورت ، نکته ای مطرح شد.

این نکته تحقیقی در مورد چگونگی مشاهده سیستم بانکی از نظر سیاسی بود. این موضوع فقدان ساختار مالی مستحکم و کاهش اعتماد به توانایی پرداخت بدهی نهادی را برجسته کرد. این اساساً نشان دهنده بحران مالی است که در حال گسترش بود.

بحران مالی دلیل بیت کوین نبود. این علامت دلیل بیت کوین بودو اگر همچنان به شنیدن ادعاهایی مبنی بر ایجاد بحران ادامه دهیم ، این باور را خواهیم داشت که بیت کوین راه حل جدیدی برای یک مسئله نسبتاً جدید است.

اینطور نیست این یک راه حل طولانی مدت منتظر یک مشکل دیرینه است.

اگر ما به فکر بیت کوین صرفاً در چارچوب بحران های مالی باشیم ، می توانیم این باور را داشته باشیم که با کاهش تعدیلات دردناک در زمان های گذشته ، نیاز به آن کاهش می یابد.

اینطور نخواهد بود – این فناوری را نمی توان دوباره در بطری خود قرار داد. همچنین افزایش آگاهی از آسیب پذیری های ذاتی سیستم مالی که همه ما به آن تکیه می کنیم نیز نمی تواند.

بیت کوین موفق شده است ایده هایی را که قبلاً پیشگام لیست پستی پست الکترونیکی بودند ، گسترش دهد و با این کار نوع نگاه ما به حقوق مالی ، داده ها ، حتی هویت ما را تغییر داده است. درست است که زمان ظهور بیت کوین به این گسترش کمک کرده و جدایی اخیر از سیاست های پولی سنتی آن را تسریع کرده است. حریم خصوصی مالی ، مقاومت در برابر تصرف و تخریب فیات تنها برخی از مفاهیمی است که نوسانات قیمت بازار رمزارز به مکالمه هایی منجر شده است که اکنون حتی به سالن های مقدس مالی سنتی نیز رسیده است.

اما بیت کوین برای رفع بحران ایجاد نشده است. برای ایجاد حق انتخاب به مردم ایجاد شده است.

بیایید درمان آن را به عنوان واکنش به یک موقعیت خاص متوقف کنیم ، و تشخیص دهیم که بیت کوین یک تکامل تکنولوژیکی از فرایندی است که دهه ها قبل آغاز شده است.

بیایید به گروهی از اندیشمندان که در راه بازگشت متوجه شده اند که در نهایت تمرکز مالی و اقتصاد ما می تواند منجر شود ، اعتبار بدهیم.

تغییر رژیم

پس از یک هفته مهم که در آن COVID-19 به طور خلاصه از تیتر خبرها عقب نشینی کرد تا فضای تماشاگران را فراهم کند تا از امید ، شعارها و انتقال صلح آمیز قدرت قدردانی کنند ، نفس کشیدن و تأمل در مورد تغییر بالقوه پیش رو احساس خوبی دارد.

فقط این نیست که زیرساخت های بازار و علاقه نهادی در جهش هایی رشد می کنند . همچنین بسیاری از مقامات نظارتی که چارچوب بازارهای مالی ، حق حضانت و انتقال ارزش را تعیین می کنند ، در حال تغییر هستند.

پیش بینی می شود گری گنسلر رئیس بعدی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) باشد. این احتمال هفته گذشته گزارش شد و به عنوان یک خبر بالقوه بسیار خوب برای صنعت رمزارز پرچم گذاری شد زیرا جنسلر نه تنها در مورد دارایی های رمزارز و فناوری بلاکچین درمورد عموم مردم تحقیق نکرده است و اغلب درمورد او صحبت کرده است – وی همچنین دوره ای در این زمینه در MIT تدریس کرده است.

کریس برومر ، استاد حقوق دانشگاه جورج تاون که کنفرانس سالانه DC Fintech Week را برگزار می کند ، ویرایش کتابی در مورد دارایی های رمزارز و میزبان پادکست عالی Fintech Beat ، که اغلب دارای محتوای رمزارز جذاب است ، ممکن است رئیس بعدی کمیسیون تجارت آینده کالا باشد ( CFTC)

طبق  گزارش وال استریت ژورنال ، مایکل اس. بار ، یکی از مقامات سابق وزارت خزانه داری ایالات متحده است یکبار دیگر عضو هیئت مشاوره ریپل ، احتمالاً به عنوان کنترل کننده بعدی ارز تبدیل خواهد شد.

به نظر می رسد این تقریباً یک ردیف تنظیم کننده مالی باهوش رمزارز است که همانطور که همکار من نیک دی در خبرنامه جدید تنظیم رمزارز خود به نام دولت رمزارز اشاره کرد ، تقاضای بیش از حد زیاد است. این قانون رمزپایه پسند را تضمین نمی کند ، اما حداقل به این معنی است که گفتمان نسبتاً خوب برای افزایش آگاهی خواهد بود.

نظرسرمایه گذاران:

  • “در حالی که پیش بینی بازگشت مورد انتظار بیت کوین تقریباً غیرممکن است ، اما نوسانات آن باعث می شود دارایی از منظر نمونه کارها تقریبا” غیر قابل سرمایه گذاری باشد. ” – جرالد موزر ، استراتژیست ارشد بازار بانک خصوصی بارکلی ، در حال صحبت با اخبار مالی. وی در ادامه ادعا کرد که در حال حاضر سرمایه های نهادی توسط سرمایه گذاران خرده فروشی انجام شده است ، که تفسیر گیج کننده ای از داده ها است.

مدیر سرمایه گذاری Guggenheim Partners ، اسکات مینرد ، که اخیراً گفت که فکر می کند ارزش منصفانه بیت کوین می تواند به 400000 دلار برسد ، در حال مشاهده نمودارهای BTC بوده و اکنون معتقد است که ارز رمزارز شده می تواند تا 20000 دلار فروخته شود.

  • بیل میلر در نامه استراتژی درآمد Q4 خود بیت کوین را نشان داد و پسرش در مورد سرمایه گذاری صندوق در امنیت قابل تبدیل MicroStrategy صحبت کرد. “جهان توسط رویدادهای یا وقایع به ظاهر غیرمحتمل که دارای تأثیر بسیار بزرگ هستند ، اداره می شود و همه شاخص ها تاکنون به یکی بودن بیت کوین اشاره دارند.”
  • “شما می دانید چه می شود ، اگر برنده شوید – بله ، من می خواهم آن را بگویم – 5 در بیت کوین.” – جیم کرامر ، مجری برنامه Mad Money: به نظر می رسد کرامر بیت کوین را به عنوان “ذخیره ارزش جدید و مهم” می داند.

 

 

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .