هایپرلجر فابریک

Hyperledger Fabric

0

Hyperledger Fabric (الهام گرفته از پارچه هایپرلجر)

Hyperledger Fabric یک دفتر توزیع شده با منبع آزاد و مجاز است که توسط کنسرسیوم Hyperledger که میزبان بنیاد لینوکس می باشد ساخته شده است. هدف این کنسرسیوم این است که یک چارچوب قابل تنظیم برای انواع موارد استفاده از فناوری را در اختیار مشاغل قرار دهد.

کنسرسیوم Hyperledger در سال 2016 با 30 عضو از جمله IBM ، Accenture ، BNY Mellon ، Intel و Digital Asset Holdings در میان سایر اعضا راه اندازی شد. Hyperledger Fabric یکی از اولین پروژه های کنسرسیوم بود و ویژگی هایی از کدها را که قبلا توسط Digital Asset ، IBM و Blockstream توسعه داده شده بود ، در آن گنجانده شده است.

Hyperledger Fabric دارایی بومی ندارد ، همین ویژگی آن است که سازندگان آن ادعا می کنند هزینه های عملیاتی و خطر حملات به شبکه را کاهش می دهد. به همین ترتیب ، برخلاف بلاک چین های عمومی مانند بیت کوین و اتریوم ، فقط احزاب “شناخته شده” می توانند گره ها را اجرا کنند ، در حاکمیت آن مشارکت کنند و اقدامات لازم را در دفتر انجام دهند.

سازندگان Fabric طراحی آن را “مدولار” توصیف می کنند ، به این معنی که می توان آن را انعطاف پذیر تنظیم کرد تا نیازهای مختلف مشاغل را برآورده کند. اجزای اصلی آن شامل “سرویس سفارش” است که معاملات را تأیید می کند.در واقع یک “ارائه دهنده خدمات عضویت” ، که “هویت رمزارز” را به شرکت کنندگان شبکه اختصاص می دهد. و “سرویس خبرچینی همتا به همتا” ، که شرکت کنندگان شبکه را از “خروجی بلوک ها” آگاه می کند.

علاوه بر این ، Fabric شامل “کد زنجیره ای” است ، نوعی قرارداد هوشمند که تبادلات را متفاوت از معاملات استفاده شده در شبکه های بلاکچین دیگر مانند اتریوم انجام می دهد. به طور دقیق تر ، کد زنجیره ای فرآیند اعتبار سنجی معاملات را تغییر می دهد.

با استفاده از قراردادهای هوشمند سنتی ، معاملات باید قبل از اجرا ، تأیید ، سفارش و پخش شوند. با استفاده از کد زنجیره ای ، معاملات توسط تعداد کمی از شرکت کنندگان شبکه مطابق با “خط مشی تأیید” تعیین شده برای نوع معامله خاص ، انجام شده و از نظر “صحت” بررسی می شوند.

درنهایت آنها سفارش داده می شوند و سرانجام مطابق با “خط مشی تأیید” تأیید و در دفتر ثبت می شوند. زنجیره کد بصورت “یک برنامه توزیع شده مطمئن” جدا از بقیه دفتر کار می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .