هشدار  ایلان ماسک  و  جک دورسی  درخصوص   Web3

'You don't own Web 3.0,' says Jack Dorsey, criticizing its centralized nature

0

هشدار  ایلان ماسک  و  جک دورسی  درخصوص   Web3

 

جک دورسی ، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل سابق توییتر ، در یک سری توییت های منتشر شده در روز سه شنبه ، انتقاد خود را نسبت به جهت گیری توسعه وب 3  ابراز کرد . ایلان ماسک ، مدیرعامل تسلا ، در این خصوص به دورسی پیوست.

در یادداشتی نامربوط  در همان روز ، وقتی از او پرسیده شد که آیا ارز دیجیتال جایگزین دلار خواهد شد یا خیر. دورسی پاسخ داد :

” بیتکوین  جایگزین خواهد شد .”

وب 3  نسخه غیرمتمرکز دنیای مجازی است که تا حدی دارای بلاکچین های عمومی ، فناوری متاورس ، توکن های غیرقابل تعویض و امور مالی غیرمتمرکز و بدون دسترسی به منابع متمرکز انرژی ، مانند سرورهای شرکتی میباشد .

با این حال ، دورسی  این واقعیت را هدف قرار داد که شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر یا VCها، و شراکت‌های محدود ، که به عنوان  LP  نیز شناخته می‌شوند ، اغلب پروژه‌های Web 3  را در رقابت مستقیم با جایگزین‌های غیرمتمرکز مانند عرضه اولیه توکن، تامین مالی می‌کنند . با داشتن سهام کنترلی ، VC ها و LP ها می توانند بنیانگذاران بلاکچین را تحت فشار قرار دهند تا از مقررات متمرکزی مانند جمع آوری داده های مشتری خود را بشناسید پیروی کنند که با فلسفه رمزگذاری اصلی آنها در تضاد میباشد .

اگرچه او چیز زیادی برای اضافه کردن نداشت ، اما ایلان ماسک اظهار داشت که پروژه های وب 3  واقعاً به نام خود عمل نکرده است .

طبق گزارش  PitchBook  شرکت‌های فین‌تک ۸۸.۳  میلیارد دلار از سرمایه‌های خطرپذیر در سه فصل اول سال ۲۰۲۱ دریافت کردند که تقریباً دو برابر مجموع  ۴۴.۹ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ است. این گزارش همچنین بر پذیرش جریان اصلی رو به رشد ارزهای دیجیتال به عنوان یک محرک رشد بالقوه تاکید میکند ، به خصوص که موسسات بیشتری به دنبال دسترسی به دارایی های دیجیتال هستند.

در مورد دورسی ، به نظر میرسد که مدیر عامل سابق توییتر از زمان کناره‌گیری از شرکت رسانه‌های اجتماعی در نوامبر ، در مورد قصد خود برای کمک به اقتصاد بیت‌کوین  بسیار پر سر و صداتر است . همانطور که کوین تلگراف قبلا گزارش داده بود ، دورسی قصد دارد یک صرافی غیرمتمرکز برای بیت کوین  ایجاد کند .

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .