هشدار در مورد فرار روسیه از تحریم ها

FinCEN includes crypto in alert on Russia potentially evading sanctions

0

FinCEN شامل رمزارزها در هشدار در مورد احتمال فرار روسیه از تحریم ها است

هیم داس، مدیر اجرایی FinCEN گفت: «گزارش سریع فعالیت های مشکوک به امنیت ملی ما و تلاش های ما برای حمایت از اوکراین و مردم آن کمک می کند.

شبکه اجرای جرایم مالی ایالات متحده، یا FinCEN، یکی از دفترهای وزارت خزانه داری، به موسسات مالی هشدار داده است که رمزارز را به عنوان ابزار احتمالی روسیه در نظر بگیرند تا از تحریم های مربوط به اقدام نظامی این کشور در اوکراین فرار کند.

در هشدار روز دوشنبه، FinCEN به موسسات مالی مستقر در ایالات متحده یادآوری کرد که “با قابلیت مشاهده ارزهای دیجیتال” و ارزهای مجازی قابل تبدیل یا CVC، هر گونه فعالیتی را که می تواند راهی بالقوه برای روسیه برای دور زدن تحریم های اعمال شده توسط ایالات متحده و متحدانش در نظر گرفته شود، گزارش دهند. در حالی که دیده بان ایالات متحده گفت که دولت روسیه از CVC ها برای دور زدن تحریم های مقیاس بزرگ استفاده میکند مؤسسات مالی موظف بودند چنین فعالیت هایی را از افراد روسی و بلاروسی که نامشان را در اقداماتی که بسیاری آن را «جنگ اقتصادی» نامیده اند گزارش دهند.

هیم داس که از اوت مدیر اجرایی FinCEN بوده است، گفت: «در مواجهه با فشارهای اقتصادی فزاینده بر روسیه، بسیار مهم است که موسسات مالی ایالات متحده در مورد فرار از تحریم‌های احتمالی روسیه، از جمله توسط بازیگران دولتی و الیگارشی‌ها، هوشیار باشند. 2021. “اگرچه ما فرار گسترده ای از تحریم های خود را با استفاده از روش هایی مانند ارز دیجیتال مشاهده نکرده ایم، گزارش فوری فعالیت های مشکوک به امنیت ملی ما و تلاش های ما برای حمایت از اوکراین و مردم آن کمک می کند.”

بسیاری از قانون‌گذاران و آژانس‌های آمریکایی درباره افراد و بانک‌های مستقر در روسیه صحبت کرده‌اند که احتمالاً تلاش می‌کنند از رمزارز برای فرار از تحریم‌های اعلام‌شده توسط جو بایدن در ۲۴ فوریه استفاده کنند. دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری – آژانس مدیریت و اجرا تحریم های ایالات متحده – در 28 فوریه به ساکنان ایالات متحده هشدار داد که از ارزهای دیجیتال به نفع دولت یا بانک مرکزی روسیه استفاده نکنند. دستورالعمل‌های OFAC، تراکنش‌های رمزنگاری را با «تراکنش‌ها یا معاملات فریبنده یا ساختاریافته» برابر می‌داند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .