هشدار رمزارزها برای واشنگتن

As More Consumers Bank With Crypto, Washington Sounds the Alarm: NY Times

0

آیا ورود رمزارزها به حوزه بانکداری هشداری برای واشنگتن است ؟

 

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی عنوان کرد مقامات واشنگتن به دنبال مهار خطرات احتمالی رمز ارزها هستند.

بر اساس گزارشی که در روزنامه نیویورک تایمز به چاپ رسیده است، فدرال رزرو آمریکا (نهادی که از عملکرد موثر اقتصاد و ثبات سیستم مالی ایالات متحده حمایت می‌کند) به همراه سایر نهادهای دولتی و مقامات رسمی این کشور با اختلالات اقتصادی ناشی از ورود رمز ارزها به حوزه بانکداری و سایر سرویس‌های مالی مواجه هستند.

در این گزارش بدون اشاره به نهادهای نظارتی و قانون‌گذاران حرفه‌ای در صنعت کریپتو آمده است مقامات رسمی در تلاش هستند تا آنچه را به عنوان خطرات بالقوه این صنعت می‌بینند ، مهار کنند. صنعتی که در عمر کوتاه خود به ریسک بالا و فناوری‌های پیشرفته شهرت پیدا کرده است.

گزارش نیویورک تایمز به تلاش‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا  ( SEC ) برای استخدام متخصصین در راستای مقابله با این صنعت اشاره می‌کند. با توجه به اینکه برای نگارش قوانین یاهرگونه اقدام کنگره حداقل یک سال زمان نیاز است، قانون‌گذاران می‌توانند در این مدت دستورالعمل‌های موقت خود را منتشر کنند.

این گزارش به هک شدن  600 میلیون دلاری  (   PolyNetwork )  اشاره می‌کند و به طور خاص  به سرویس  وام‌دهی بلاکفای  (BlockFi )   و رشد یکباره این شرکت و مشکلات قانونی اخیر آن می‌پردازد. همچنین روزنامه نیویورک تایمز به پلتفرم کامپوند اشاره کرده است و فعالیت آن را کاملا خارج از سیستم قانون‌گذاری می‌داند.

این گزارش نرخ  8٪  سود سالیانه بلاکفای در سپرده‌‌گذاری‌های رمز ارز را با نرخ میانگین 0.06٪ سود سالیانه بانک‌های آمریکایی در سپرده‌های پس‌انداز مقایسه می‌کند. با این حال به فاکتورهای کلان پشت پرده بانک‌ها مانند سیاست‌های پولی بی سابقه فدرال ، اشاره‌ای نکرده است.

در گزارش Newyork Times آمده است نهادهای قانون‌گذار درخصوص ذخایر نقدی و الگوریتم‌هایی که به عنوان پشتوانه استیبل کوین‌ها استفاده می‌شوند ابراز نگرانی می‌کنند. یکی از موارد استفاده از استیبل کوین‌ها نمایش میزان وام‌های دیفای و سپرده‌گذاری‌ها است. وارن همچنین این ایده را مطرح کرده است که بانک‌های آمریکایی از نگهداری ذخایر پشتوانه استیبل‌کوین‌ها منع شوند.

در گزارش نیویورک تایمز آمده است که بسیاری از سازمان‌های مالی سنتی نگران اختلالات اقتصادی بالقوه اکوسیستم دیفای هستند اما به موضوع ارائه خدمات رمز ارزها توسط بسیاری از همین بانک‌ها اشاره‌ای نکرده است. آوانتی   Avanti و صرافی کراکن Kraken که در ایالت وایومینگ مستقر هستند، خود به دنبال تبدیل شدن به بانک‌های قانونی هستند.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .