هشدار کمیسر پلیس هند نسبت به کلاهبرداری های رمزارز به مردم

Indian police commissioner issues a public warning against crypto frauds

0

هشدار کمیسر پلیس هند نسبت به کلاهبرداری های رمزارز به مردم

به نمایندگی از پلیس شهر حیدرآباد، ادل. کمیسر Shikha Goel از شهروندان هندی خواست که فقط از طریق بازیگران مشهور و باسابقه در این زمینه در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند.

کمیسر پلیس شیخا گوئل در رویدادی که توسط پلیس شهری حیدرآباد هند برگزار شد به شهروندان هندی در مورد افزایش جرایم سایبری هشدار داد و پیشنهاد کرد ارزهای دیجیتال را به کیف پول‌های خصوصی غیرمجاز منتقل نکنند.

گوئل روش‌های مختلفی را که به طور فعال توسط کلاهبرداران برای فریب سرمایه‌گذاران استفاده می‌شود، مانند فرصت‌های سرمایه‌گذاری پرسود، نقل و انتقالات بانکی غیرقانونی و ارزهای دیجیتال را برجسته کرد. گوئل با اذعان به رشد کاربران کریپتو هند، افزود:

«آنها [کلاهبرداران] از شما می خواهند که جزئیات ارز دیجیتال خود را به اشتراک بگذارید. و هنگامی که آن را در کیف خود بگذارید، آنگاه پول برداشته می شود.

گوئل همچنین تاکید کرد که 16 مورد مربوط به  کلاهبرداری ارزهای دیجیتال ثبت شده است.

به عنوان یک هشدار منصفانه به سرمایه گذاران کریپتو هند، کمیسر گفت:

“اگر می خواهید از ارزهای دیجیتال استفاده کنید یا روی آن سرمایه گذاری کنید، لطفا فقط به بازیکنان مشهور و باسابقه در این زمینه مراجعه کنید.”

 

در مصاحبه ای با هندو، گوئل فاش کرد که 14 مورد از 16 مورد کلاهبرداری ارزهای دیجیتال به طور مستقیم با سرمایه گذاری و تجارت مرتبط بوده است. به طور معمول، کلاهبرداران قربانیان را متقاعد می کنند تا ارزهای دیجیتال خریداری شده خود را برای سود بیشتر منتقل کنند، که به گفته گوئل:

مردم به دلیل طمع خود برای بازدهی بالاتر در مقابل سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، 3.45 کرور روپیه (تقریباً 458000 دلار) فریب خورده اند.

زمانی که فریب خوردید، به بن بست رسیده اید زیرا. پول مجازی هرگز قابل ردیابی نیست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .