هشدار FBI در روز ولنتاین

FBI warns against rising crypto romance scams during Valentine's week

0

FBI نسبت به افزایش کلاهبرداری های عاشقانه کریپتو در هفته ولنتاین هشدار می دهد

تنها در سال 2021، قربانیان در سانفرانسیسکو بیش از 64 میلیون دلار به دلیل کلاهبرداری های عاشقانه از دست دادند، در حالی که این رقم در سال 2020 کمی بیش از 35 میلیون دلار بود.

دفتر تحقیقات فدرال ایالات متحده (FBI) با توجه به آخرین روند مربوط به ارزهای دیجیتال، هشداری را در مورد افزایش کلاهبرداری های عاشقانه در منطقه خلیج سانفرانسیسکو صادر کرده است.

درست چند روز قبل از روز ولنتاین، FBI سانفرانسیسکو به مردم در مورد افزایش کلاهبرداری های عاشقانه بر اساس شکایات ثبت شده در مرکز شکایات جرایم اینترنتی FBI (IC3) هشدار داد. یک کلاهبرداری عاشقانه شامل ایجاد حساب‌های جعلی و متقاعد کردن سرمایه‌گذاران بی‌احتیاط – چه زن و چه مرد – برای انتقال وجوه به بهانه عاشق‌شدن است. بر اساس اطلاعات به اشتراک گذاشته شده توسط FBI:

قربانیان  تنها در سانفرانسیسکو بیش از 64 میلیون دلار به دلیل کلاهبرداری های عاشقانه از دست دادند در حالی که این رقم در سال 2020 کمی بیش از 35 میلیون دلار بود.

تنها در سال 2021، سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی 742 شکایت را در ناحیه شمالی کالیفرنیا ثبت کردند که بر 720 و 526 شکایت ثبت‌شده به ترتیب در سال‌های 2020 و 2019 سایه انداخت.

علاوه بر این، IC3 بیش از 23000 شکایت در مورد کلاهبرداری های  عاشقانه در سال 2020 دریافت کرد – با زیان گزارش شده بیش از 600 میلیون دلار. در هشدار FBI آمده است:

«اFBI سانفرانسیسکو روند رو به رشدی را شاهد بوده است که در آن کلاهبرداران عاشق افراد را متقاعد می‌کنند که برای سرمایه‌گذاری یا تجارت ارزهای دیجیتال  بفرستند.»

یک کلاهبرداری عاشقانه معمولی با جلب اعتماد قربانیان شروع می شود که سپس با استناد به فرصت های سرمایه گذاری به سیستم عامل های کلاهبرداری هدایت می شوند. در حالی که کلاهبرداران به سرمایه گذاران اجازه می دهند تا برخی از سودهای تجارت اولیه را به عنوان راهی برای اثبات اعتبار برداشت کنند، قربانیان مجبور به سرمایه گذاری بیشتر پول یا ارزهای دیجیتال می شوند:

زمانی که قربانی آماده برداشت مجدد وجه است، کلاهبرداران دلایلی را ایجاد می کنند که چرا این اتفاق نمی افتد. به قربانی اطلاع داده می‌شود که باید مالیات یا هزینه‌های اضافی پرداخت شود، یا حداقل موجودی حساب برای اجازه برداشت برآورده نشده است.»

با این حال، کلاهبرداران معمولاً پس از اینکه قربانیان از اضافه کردن وجوه بیشتر امتناع می‌کنند، پاسخ نمی‌دهند. FBI به قربانیان کلاهبرداری های عاشقانه توصیه می کند که فعالیت ها را گزارش کرده و با بانک های خود تماس بگیرند.

برخی از نکات توصیه شده توسط FBI برای جلوگیری از کلاهبرداری های عاشقانه عبارتند از: نگرفتن توصیه های سرمایه گذاری از تعاملات صرفاً آنلاین، عدم افشای اطلاعات مالی، دوری از وعده های سود غیر واقعی و “احتیاط در برابر افرادی که ادعا می کنند فرصت های سرمایه گذاری انحصاری دارند و شما را تشویق می کنند. سریع عمل کنیم.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .