هک شدن یوتیوبرهای کریپتویی

Crypto YouTubers fall victim to hacking and scamming attempt

0

یوتیوبرهای کریپتو قربانی تلاش های هک و کلاهبرداری می شوند

بسیاری از حساب‌های تحت تأثیر این ویدیوها متوجه این ویدیوهای جعلی شده و در عرض چند دقیقه پس از ارسال، آن‌ها را از کانال‌های خود حذف کردند.

هکرها در بعدازظهر روز 23 ژانویه به تعدادی از حساب‌های یوتیوبر محبوب کریپتو حمله کردند. این حساب‌ها ویدیوهای غیرمجاز با متن ارسال کردند که بینندگان را هدایت می‌کرد تا پول به کیف پول هکر ارسال کنند.

حساب‌هایی که به نظر می‌رسد هدف حمله قرار گرفته‌اند عبارتند از: «BitBoy Crypto»، «Altcoin Buzz»، «Box Mining»، «Floyd Mayweather»، «Ivan on Tech» و «The Moon» و غیره.

آدرس کیف پول زنجیره‌ای هوشمند بایننس که در ویدیوهای تقلبی فهرست شده بود، در زمان نگارش تنها 9 تراکنش در BNB داشت که ارزش کل آن حدود 850 دلار بود.

مایکل گو به کوین تلگراف گفت که کانال یوتیوب او باکس ماینینگ ویدئویی را بدون اجازه او منتشر کرده است. او گفت: “خوشبختانه ما آن را در عرض دو دقیقه پس از پخش زنده ویدیو ضبط کردیم و موفق شدیم آن را حذف کنیم.” “در آن زمان قبلاً بازدیدها و نظراتی از جامعه من وجود داشت.”

او افزود که یک پاکسازی داخلی انجام داده است و هیچ ویروس یا باگی که ممکن است به هکرها اجازه دسترسی به حساب کاربری او را داده باشد، پیدا نکرده است. او گفت: «به نظر می‌رسد که یوتیوب ممکن است مسئول آن باشد.

یکی از پست‌های Reddit توسط کاربر «9Oh8m8» نشان می‌دهد که به نظر می‌رسد هکرها با استفاده از یک کلاهبرداری تعویض سیم‌کارت می‌توانند به حساب‌ها دسترسی پیدا کنند، که آنها را قادر می‌سازد تا احراز هویت دو مرحله‌ای (2FA) را دور بزنند. آنها افزودند:

“همه آنها با عنوانی مانند “ONE WORLD CRYPTOCURRENCY” پست می کنند. آنها یک آدرس در vid و توضیحات دارند تا USDT/USDC/BNB/ETH شما را برای دریافت رمزارز جدید به نام OWCY ارسال کنند.

با این حال، گو متقاعد نشده بود که هک در نتیجه تعویض سیم‌کارت بوده است و به کوین تلگراف گفت که هیچ لاگینی در حساب شخصی گوگل او وجود ندارد. او گفت: «اگر تعویض سیم‌کارت بود، دسترسی به تلفنم و غیره را از دست می‌دادم و این اتفاق نیفتاد.

«آنچه متوجه شدیم در حساب BRAND بود (که ورود به سیستم ندارد. حساب‌های برند YouTube  متصل هستند) یک ورود از فیلیپین وجود داشت. به احتمال زیاد این یک هک از سمت YouTube یا یک کارمند قانون شکن است. به این ترتیب بود که آن‌ها در همان زمان افراد زیادی را به دست آوردند.»

بنیانگذار و مدیر عامل کانال یوتیوب Altcoin Buzz Shash Gupta افزود که آنها متوجه شدند چیزی در حدود ساعت 1 بامداد یکشنبه شب به وقت سنگاپور هنگامی که یک ویدیوی غیرمجاز در کانال آنها پست شد، اشتباه است.

«بسیار نامشخص است که چه اتفاقی افتاده است. من با یوتیوب صحبت می کنم تا موضوع را بفهمم و از چنین نقض های بعدی جلوگیری کنم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .