هک شدن 400میلیون دلاری از صرافی Bilaxy

0

هک شدن  400 میلیون دلار از صرافی ( Bilaxy )

تعداد صرافی‌های رمزارزی که اسیر حملات هکرها می‌شوند روز به روز بیشتر می‌شود .

آخرین قربانی مهاجمان ، صرافی بایلکسی ( Bilaxy )  است.

این صرافی ارزهای دیجیتال که مقر مرکزی آن در جزایر ( سیشل ) ثبت شده است ، در ساعات ابتدایی امروز خبر از وقوع تغییر در موجودی والت‌های خود داد . اگرچه این صرافی هنوز به طور رسمی مقدار سرقت شده را اعلام نکرده است ، اما برخی تخمین‌ها حاکی از آن است که ارزش دارایی‌های به سرقت رفته از  400 میلیون دلار تجاوز کند.

در ابتدا ، کانال تلگرام رسمی این صرافی خبر از توقف موقت فعالیت‌های این صرافی به دلیل چند بروزرسانی داد . چند ساعت بعد اما، حساب کاربری توییتر صرافی بایلکسی با اعلان فوری هک شدن این صرافی به‌روز شد . در توییتی به کاربران اعلام شد که از واریز هر گونه دارایی دیجیتال به آدرس‌های این صرافی خودداری کنند چرا که کیف پول‌های گرم این صرافی در اختیار هکرها قرار گرفته است.

از زمان این توییت ، اطلاعات اضافی چندانی توسط این صرافی منتشر نشده است. تنها متن کوتاهی در کانال تلگرام این صرافی منتشر شد که خبر از تلاش تیم توسعه‌دهنده برای حل مشکلات می‌داد. در این پیام، به کاربران اعلام شد که جایی برای نگرانی وجود ندارد.

پلتفرم  HogeFinance  با انتشار توییتی ، خبر از تخلیه و جابجایی تمامی توکن‌های  HOGE  موجود در بایلکسی داد. این توکن‌ها ارزشی نزدیک به  22 میلیون دلار دارند.

تخمین دیگری در تلگرام ، ارزش دارایی‌های به سرقت رفته را کمی بیش از  400 میلیون دلار میداند .

اخیرا صرافی ژاپنی لیکویید گلوبال قربانی حمله هکرها شده بود.

در آن حمله مهاجمان موفق به سرقت  80 میلیون دلار شده بودند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .