ورود به منطقه ترس بعد از اخبار منفی در چین

All bark and some bite. China’s Bitcoin ban puts traders in the ‘fear’ zone

0

ممنوعیت بیت کوین درچین، معامله گران را در منطقه “ترس” قرار داده است

پس از اعلام “ممنوعیت رمزارز”در چین ، قیمت بیت کوین به 40،600 دلار رسید ، بازارآلت کوین ها هم  به یک سطح نزولی تبدیل شد.

نه ، ما به گذشته سفر نمی کنیم. در 24 سپتامبر ، بانک جمهوری خلق چین (PBoC) مجموعه جدیدی از اقدامات را برای ارتقاء هماهنگی بین بخش ها در زمینه سرکوب فعالیت های رمزارز منتشر کرد. این اقدامات به منظور “قطع کانال های پرداخت ، فیلترکردن وب سایت های مربوطه و برنامه های تلفن همراه مطابق قانون” انجام شده است.

ممکن است اکثر سرمایه گذاران 3 میلیارد دلار BTC و 1.5 میلیارد دلار اتریوم (ETH) را در کمتر از یک ساعت قبل از انتشار اخبار ممنوعیت رمزارزدرچین ، از دست داده باشند.

با این حال ، اگر برخی از واحدها قصد داشتند از نوسان قیمت منفی سود ببرند ، انتشار اخبار قبل از انقضا در ساعت 8 صبح UTC در روز جمعه منطقی تر می شد. به عنوان مثال ، گزینه 42،000 دلار قرار دادن فیوچرزبی ارزش شد زیرا قیمت Deribit 44،873 دلار بود. این دارنده حق فروش بیت کوین را با 42000 دلار داشت ، اما اگر انقضای BTC بالاتر از این سطح اتفاق بیفتد ، هیچ ارزشی ندارد.

برای نظریه پردازان ، انقضای آتی بیت کوین در شیکاگو (CME) میانگین قیمت بین ساعت 2 بعد از ظهر تا 3 بعد از ظهر به وقت محلی UTC است. در نتیجه ، سود باز بالقوه 340 میلیون دلار نزدیک به سطح 42،150 دلار تسویه شد. در بازارهای آتی ، خریداران  و فروشندگان  در همه زمان ها با هم برابر هستند ، بنابراین عملاً نمی توان حدس زد که کدام طرف قدرت بیشتری دارد.

با وجود نوسان منفی قیمت 4000 دلار ، حجم کل نقدینگی قراردادهای آتی بلندمدت کمتر از 120 میلیون دلار بود. این داده ها باید برای خرس ها بسیار نگران کننده باشد زیرا نشان می دهد که گاوها بیش از حد اعتماد به نفس ندارند و از اهرم شدید استفاده نمی کنند.

برای تجزیه و تحلیل میزان صعودی یا نزولی معامله گران حرفه ای ، باید برمعاملات آتی نظارت کرد – که به عنوان “نرخ پایه” نیز شناخته می شود.

این شاخص تفاوت بین قراردادهای آتی بلند مدت و سطوح فعلی بازار لحظه ای را اندازه گیری می کند. 5 تا 15 درصد سالانه در بازارهای سالم انتظار می رود ، که این وضعیت به نام کانتانگو شناخته می شود.

این شکاف قیمتی ناشی از فروشندگان است که برای توقف بیشتر تسویه پول بیشتری درخواست می کنند و هر زمان که این شاخص کم رنگ یا منفی شود ، هشدار قرمز ظاهر می شود که به “عقب ماندگی” معروف است.

توجه کنید که چگونه کاهش شدید ناشی از حرکت منفی 9 درصدی در 24 سپتامبر باعث شد قراردادهای آتی سالانه به پایین ترین سطح خود در دو ماه اخیر برسد. شاخص فعلی 6 lies در انتهای محدوده “خنثی” قرار دارد و به دوره صعودی متوسطی که تا 19 سپتامبر ادامه داشت پایان داد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .