ورود دیزنی به دنیای متاورس

Disney patents technology for a theme park Metaverse

0

دیزنی پارک فناوری با موضوع Metaverse را ثبت کرد

این غول سرگرمی چندملیتی  ثبت اختراع «شبیه‌ساز دنیای مجازی» را در هفته آخر دسامبر 2021  تأیید کرد.

دیزنی برای ثبت اختراعی که می تواند جاذبه های تعاملی شخصی برای بازدیدکنندگان پارک فناوری را ایجاد کند، تایید شده است. این فناوری جاذبه های واقعیت افزوده (AR) بدون هدست را در پارک های  دیزنی تسهیل می کند.

این فناوری با ردیابی بازدیدکنندگان با استفاده از تلفن همراه، و ایجاد و نمایش جلوه‌های سه بعدی شخصی‌شده بر روی فضاهای فیزیکی، دیوارها و اشیاء اطراف پارک کار می‌کند.

این غول سرگرمی برای یک «شبیه‌ساز دنیای مجازی در یک مکان واقعی» تأیید شد، که در ۲۸ دسامبر ۲۰۲۱ ثبت اختراع شد. ایده اولیه این اختراع در جولای ۲۰۲۰ به اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده ارجاع شده بود.

“Metaverse” تا حد زیادی به عنوان موجود در اینترنت تصور می شود که با استفاده از واقعیت مجازی (VR) یا هدست های AR قابل دسترسی است. با این حال، فناوری ارائه شده توسط دیزنی، متاورس را به دنیای فیزیکی خواهد آورد.

این اولین بار نیست که دیزنی علاقه خود را به متاورس نشان می دهد. باب چاپک، مدیر عامل شرکت، در جریان تماس سود سه ماهه چهارم شرکت در نوامبر 2021 گفت که شرکت در حال آماده شدن برای ترکیب دارایی های فیزیکی و دیجیتال در متاورس است.

ما می‌توانیم دنیای فیزیکی و دیجیتالی را نزدیک‌تر به هم  کنیم و امکان داستان‌گویی، بدون مرز در متاورس دیزنی خودمان را فراهم کنیم.»

در نوامبر 2020، تیلاک ماندادی، مدیر ارشد استراتژی استراحتگاه‌های دیزنی، در مقاله‌ای که در لینکدین به اشتراک گذاشت  هدفش ترکیب دنیای دیجیتال و فیزیکی عنوان کرد.

او در آن زمان نوشت: «همانطور که به آینده نگاه می‌کنیم، تجربه‌های پارک مرتبط که از موانع فیزیکی و دیجیتالی فراتر می‌روند و لایه‌های جدیدی از داستان سرایی را باز می‌کنند، تمرکز بسیار هیجان‌انگیزی برای ما ایجاد میکند.

«این تجربیات همیشگی هستند و مهمانی در داخل و خارج از پارک ها است. آنها منحصر به شما هستند، اما اجتماعی و مرتبط هستند. آنها دائماً در حال تغییر هستند، بنابراین همیشه چیز جدیدی برای کشف وجود دارد.”

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .