پوشش راحت  برای چین

China, the Convenient Foil

0

پوشش راحت  برای چین

پیتر تیل درست و غلط  چالش بیت کوین در مقابل دلار آمریکا چالش ابزاری است که می تواند چین را توانمند کند.

آیا بیت کوین (BTC ، 0.44٪ +) توطئه چین برای از بین بردن آمریکا است؟

از نظر پیتر تیلل ، این ممکن است باشد.  این را کسی که کارآفرین فناوری دیروز در رویدادها به میزبانی بنیاد ریچارد نیکسون (همانطور که توسط کالین هارپر CoinDesk گزارش شده است)  بود گفته است.

“حتی اگر من یک شخص با حداکثر طرفدار رمزارز ، طرفدار بیت کوین هستم ، تعجب نمی کنم که آیا در این مرحله ، بیت کوین نیز باید تا حدی به عنوان یک سلاح مالی چینی در برابر ایالات متحده تصور شود.  این پول های فیات  به خصوص دلار را تهدید می کند.

چین بیت کوین را کنترل نمی کند و انجام این کار برایش سخت است ، زیرا می دانید تمرکززدایی دارد. اگرچه چیزی در حدود سه چهارم استخراج بیت کوین در جهان در چین است و از لحاظ تئوریک پکن می تواند این کار را انجام دهد ، سایر استخراج کنندگان به راحتی می توانند در جای دیگری مستقر شوند. بیت کوین قابل انطباق است و تاکنون در برابر مداخلات دولت نفوذ نکرده است.

اگر چین به نوعی موفق به کنترل بیت کوین شود ، احتمالاً به هر حال تأثیر آن را به عنوان ارز جهانی محدود می کند. همانطور که Ripple’s Brad Garlinghouse در سال 2018 گفت: “از کجا بدانیم که چین [در کنترل بیت کوین] مداخله نخواهد کرد؟ چند کشور می خواهند از ارز تحت کنترل چین استفاده کنند؟ این اتفاق نخواهد افتاد. ”

به نظر نمی رسد به زودی بیت کوین جایگزین دلار به عنوان ارز ذخیره جهانی شود. این به عنوان ذخیره ارزش بسیار ارزشمند است که نمی تواند وسیله مبادله باشد. این داراییرا میلیون ها دارنده دارند اما هنوز تعداد اندکی از مصرف کنندگان  ازآن برخوردار هستند.

اما فناوری پولی با عواقب بزرگ ژئوپلیتیکی همراه است. به این دلیل که ما در مورد بیت کوین ونحوه انتقال ارزش متفاوت آن فکر می کنیم.  اما تعداد فزاینده ای از مردم می فهمند که برای انجام این کار به بانک یا واسطه ای نیازی ندارید.

چین این بینش را با نگاه کاملاً دولت مدار خود به جهان منطبق می کند. برنامه های آن برای یوان دیجیتال متحد با یک شبکه بین المللی خدمات بلاکچین می تواند نیاز شرکت ها و افراد برای استفاده از هر نوع ارز ذخیره برطرف نماید و اجازه دهد تجارت در سیستم بانکی ایالات متحده انجام شود.

احتمالاً نظرات بیشتری مانند Thiel خواهیم شنید ، حتی اگر کمی گیج کننده باشد. (چیز عجیبی در مورد یک بیت کوین وجود دارد که نگران قدرت دولت ایالات متحده است ، اما تقریباً ناشناخته است.) چین یک پوشش راحت است ، همانطور که در سال 2019 دیدیم وقتی دیوید مارکوس از فیس بوک شبح نوآوری پولی چین را مطرح کرد.

ماركوس به كنگره آمریكا گفت: “در پنج سال آینده  ، اگر واکنش خوبی نداشته باشیم ، در واقع چین دوباره سیم [جهان] را با استفاده از یك renminbi دیجیتال كه روی زنجیره بلوك كنترل شده آنها كار می كند ،” بکار خواهد برد وی گفت: ایالات متحده می تواند حق اعمال تحریمها علیه سایر كشورها را از دست بدهد و در پایان اشتباه آنها نیز قرار بگیرد.

همانطور که چین سلاح های بلاکچین خود را به دست می آورد ، تفاوت در رویکرد پولی شدیدتر خواهد شد – حریم خصوصی در برابر نظارت دولت در برابر شرکت های خصوصی بیت کوین، “پاک”  در مقابل بیت کوین”کثیف”  – و ما شاهد اشکال جدیدی از تعارض طولانی مدت هستیم رقبا ما باید انتخاب کنیم که در کدام طرف هستیم.

 

 

 

 

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .