پولشوئی کردن با NFT ها

US Treasury targets NFTs for potential high-value art money laundering

0

طبق نظر وزارت خزانه داری آمریکا   NFT ها  برای پولشوئی در نظر گرفته میشود

 

وزارت خزانه داری پیشنهاد کرد که استفاده روزافزون از هنر به عنوان سرمایه گذاری یا دارایی مالی میتواند تجارت هنری با ارزش بالا را در برابر پولشویی آسیب پذیر کند.

این وزارتخانه مطالعه ای را در مورد بازار هنر با ارزش بالا منتشر کرد که بر پتانسیل موجود در فضای توکن های غیرقابل تعویض یا همان  NFT ها  برای انجام عملیات غیرقانونی پولشویی یا تامین مالی ترور تاکید نموده است .

بازار هنر آنلاین در حال ظهور ، بسته به ساختار و انگیزه‌های فعالیت‌های خاص در این بخش از بازار ( یعنی خرید NFT ، واحدهای دیجیتال در یک بلاکچین زیربنایی که می‌تواند نشان دهنده مالکیت یک اثر هنری دیجیتال باشد . ) ممکن است خطرات جدیدی را به همراه داشته باشد .

این مطالعه  ، بر اهمیت  NFT ها  در نشان دادن مالکیت دارایی دیجیتال و فیزیکی که از طریق قراردادهای هوشمند و کیف پول های دیجیتال مدیریت و کنترل می شود ، تأکید میکند .

این خزانه داری همچنین خاطرنشان میکند که قیمت  NFT  توسط خریدار و فروشنده تعیین می شود و نه بازار .

طبق گفته مقامات ایالات متحده ، در سه ماه اول سال 2021 ، بازار NFT ها  رکورد  1.5 میلیارد دلاری را در معاملات ایجاد کرد و نسبت به سه ماهه قبل  2,627 درصد رشد کرد .

با این حال ، ارزش بازار  NFT  تنها در سال  2020  بیش از 20 میلیارد دلار بود . خزانه داری ایالات متحده امکانی را پیشنهاد کرد که در آن مجرمان می توانند  NFT ها را با وجوه غیرقانونی خریداری کنند و دوباره همان را به یک مجموعه دار بی احتیاط بفروشند  ” که با وجوه پاکی که به جرم قبلی مرتبط نیست به مجرم جبران مافات می کند.”

NFT ها  همچنین می توانند از طریق فروش همتا به همتا یا همان  P2P  فروخته شوند ، که نیاز به واسطه یا ثبت تراکنش در دفتر عمومی را دور می زند . خزانه داری آمریکا ضمن تاکید بر آسیب پذیری های مختلف پولشویی که توسط اکوسیستم  NFT  امکان پذیر شده است، به این نتیجه رسیده است :

«  شرکت‌کنندگان در صنایع سنتی ، مانند خانه‌های حراج هنری یا گالری‌ها ، ممکن است درک فنی از فناوری دفتر کل توزیع‌شده مورد نیاز برای انجام شناسایی مؤثر مشتری و تأیید در این فضا را نداشته باشند ».

جنتری با اذعان به انحنای بزرگ یادگیری در کریپتو ، محتوای آموزشی را از طریق وب سایت خود ارائه می دهد و تاکید دارد  :

” من همچنین میزبان سمینارهایی هستم تا به عموم مردم در مورد پیمایش در این فضا و مواردی که هنگام جستجوی پروژه‌های خوب  NFT  یا توکن‌های  DeFi  باید به آنها توجه داشته باشید ، و همچنین نحوه تشخیص سریع کلاهبرداری‌ها را آموزش میدهم .”

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .