پیش بینی white paper دیفای توسط ویتالیک بوترین

Ethereum white paper predicted DeFi but missed NFTs: Vitalik Buterin

0

ویتالیک بوترین   White paper  دیفای را پیش بینی کرد اما  NFT ها  را از دست داد

 

بوترین هنوز معتقد است که « اینترنت پول نباید بیش از 5 سنت برای هر تراکنش هزینه داشته باشد » و تلاش‌های مداوم اتریوم برای بهبود قابلیت‌های مقیاس‌پذیری بلاکچین را برجسته می‌کند .

در پایان دهه گذشته ، ویتالیک بوترین ، یکی از بنیانگذاران اتریوم ، پیش‌بینی‌های خود را که در طول سال‌ها انجام داده بود ، بازنگری کرد و نشان داد که استعداد درستی در مورد ایده‌های انتزاعی به جای مسائل مربوط به توسعه نرم‌افزار در حال تولید را دارد .

بوترین با پرداختن به مقاله جدید که در تاریخ 23  ژوئیه  2013   موضوعی را در توییتر آغاز کرده بود  و در آن مزایای کلیدی بیتکوین بین المللی بودن و مقاومت در برابر واکنش ها  را برجسته کرد . بوترین پتانسیل بیت کوین را در حفاظت از قدرت خرید شهروندان در کشورهایی مانند ایران ، آرژانتین ، چین و آفریقا پیش بینی کرد .

با این حال ، بوترین همچنین با مشاهده کسب و کارهای آرژانتینی که در  Tether (USDT)   فعالیت می کنند ، متوجه افزایش پذیرش استیبل کوین شد . او از ایده های ده ساله خود در مورد تأثیرات منفی مقررات بیتکوین حمایت کرد.

دیدگاه‌های امروز من : مطمئنا ً، تمرکززدایی  بیتکوین  به آن اجازه می‌دهد همچنان تحت یک جو نظارتی فوق خصمانه زنده بماند ، اما نمی‌تواند رشد کند . استراتژی مقاومت در برابر واکنش ها به ترکیبی از استحکام فناوری عمومی نیاز دارد .

بوترین در پایان یافته‌ها ، از غریزه‌هایی حمایت کرد که به او در تصحیح اشتباهات زودهنگام کمک میکرد و اظهار داشت :

« در فناوری ، بیشتر در مورد ایده‌های انتزاعی حق با من بود تا در مورد مسائل توسعه نرم‌افزار تولید . با گذشت زمان باید یاد می گرفتم که دومی را بفهمم .»

علاوه بر این ، او معرفی ضد تقلب یا   ZK-SNARKS   را پیشنهاد کرد که می‌تواند به عنوان جایگزین ارزان‌تری برای کاربران برای بررسی اعتبار بلاک باشد .

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .