چرا از بیت کوین استفاده میکنید؟

0

چرا از بیتکوین استفاده کنیم ؟
در حقیقت ساتوشی ناکاموتو بیتکوین را به عنوان روشی جایگزین برای پرداخت غیرمتمرکز بوجود آورد که برخلاف انتقالات بانکی بین المللی ، هزینه ها کم و سرعت آن نیز بالا بود .
یک مزیت برتر مخصوص بازرگانان ( کمتر از آن برای کاربران ) غیرقابل برگشت بودن آن بشمار میرفت که تهدید هزینه های سنگین را از بین میبرد و مصرف کنندگان بدون هیچگونه نگرانی از هزینه های مبادله داخلی و بین المللی دارای انتخاب های گسترده تری نسبت به بازرگانان بودند . علاوه برآن ، جزئیات معاملات رمزنگاری شده و از اطلاعات شخصی آنها نیز محافظت میکند .
با پیشرفت و توسعه سریع بیتکوین انواع جایگزینی های نقل_انتقالات بین المللی و روش های پرداخت داخلی ( غیر رمزپایه ) ، به ویژه افزایش هزینه های مکرر شبکه را در این زمینه کاهش داده است .
علاوه برآن ، به دلیل افزایش نظارت ها و محدودیت ها و تنظیم مقررات برای جلوگیری از معاملات غیرقانونی و پولشویی استفاده از ارزهای رمزنگاری شده را کاملا خصوصی کرده است .
هنوز در برخی از مناطق جهان بیتکوین یک روش کارآمدتر و ارزان تر برای انتقال پول به خارج از مرزهاست که چندین استارت اپ از این روش برای پرداخت استفاده میکنند . در سال گذشته Coinbase خدمات انتقال برون مرزی در آسیا و اروپا را برای مشتریان با حجم بالا اضافه نموده است . همکاری اخیر بین مبادلات رمزنگاری شده Bitex و خدمات ارائه دهنده بانکی مستقر در اوروگوئه Bantotal توانسته است پرداخت مستقیم بیتکوین را در 60 بانک در آمریکای لاتین تسهیل نماید .
هرچند ، هزینه ها و سرعت بیتکوین با بهبود یافتن کانال های سنتی به صرفه است اما هزینه های شبکه آن نیز همچنان افزایشی و دسترسی در بسیاری از کشورها مشکل است .
همچنین تعدادی از خرده فروش های کوچک و بزرگ ارزهای رمزنگاری شده را بعنوان نوعی پرداخت پذیرفته اند ، علیرغم اینکه گزارش ها حاکی از آن است که تقاضا در این عملکرد چندان زیاد نمیباشد .
بسیاری از افراد با نگه داشتن بخشی از دارایی های خود در کیف پولهای بیتکوین که بطور امن ذخیره و هیچ مرجع مرکزی نمیتواند دسترسی را قطع یا مسدود کند احساس راحتی بیشتری دارند .
از زمان شیوع ویروس کرونا در ماه مارس که تعطیلات را رقم زد شاهد تقاضا برای کیف پولهای بیتکوین بوده ایم زیرا کاربران برای نگهداری دارایی هایشان بدنبال راه حل های جایگزین هستند . به نظر میرسد این همه گیری ، در پذیرفته شدن گستردگی فناوری بلاکچین ، و روی آوردن شرکت ها و بازارهای تجارت الکترونیکی به ارزهای دیجیتال به ویژه کوین های ثابت موثر بوده است .
بنظر میرسد اخیرا بیتکوین نقش دارایی برای سرمایه گذاری را برعهده گرفته است زیرا تریدرها ، سرمایه گذاران بزرگ و کوچک از افزایش و سود دهی بالای آن مطلع شده اند .
طبق برخی از منابع بیتکوین بطور بیشماری برای پولشویی استفاده میشود . اما شرکت های تحلیلی بلاکچین و موسسات ردیابی رمزنگاری شده ابزارهایی جدید و استاندارد شده را برای کمک به تبادل نظر و ضد پولشویی ارائه میدهد . ولی به هرحال و همان طور که تصور میشود بیتکوین وسیله خوبی برای پولشویی ، اخاذی ، یا تامین مالی تروریسم نیست ، همانطور که موج دستگیری های اخیر نشان میدهد میتوان فهمید که معاملات شفاف و قابل پیگیری هستند .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .