چرا رالی PayPal همان چیزی نیست که به نظر می رسد و چرا همه چی به نظر خوب میرسد؟

Crypto Long & Short: Why the PayPal Rally Isn’t What It Seems, and Why That’s OK

0

چرا رالی PayPal همان چیزی نیست که به نظر می رسد و چرا همه چی به نظر خوب میرسد؟

هرچه بزرگتر شوید ، هنگام پرش در آب ، موج های بزرگتر تولید می شود و وقتی صحبت از شرکتهای اصلی پرداخت می شود ، تعداد اندکی بزرگتر از PayPal وجود دارد.

در صورتی که طی چند روز گذشته کاملا از عناوین خبری اجتناب کرده اید (و چه کسی می تواند شما را سرزنش کند) ، این هفته PayPal (NASDAQ: PYPL) ورود خود را به صنعت دارایی رمزارز تأیید کرد و اعلام کرد امکان خرید ، فروش و نگه داشتن ارزهای رمزپایه بر روی سیستم عامل خود را دارد. طی چند هفته آینده ، کاربران در ایالات متحده می توانند با استفاده از حساب های PayPal خود بیت کوین (BTC) ، اتر (ETH) ، litecoin (LTC) و بیت کوین کش (BCH) را تجارت کنند. این سرویس در نیمه اول سال آینده به Venmo ، یک شرکت PayPal و به سایر مناطق جغرافیایی ارائه می شود. کاربران همچنین می توانند با استفاده از این ارزهای رمزپایه کالاها را با 26 میلیون بازرگان در شبکه PayPal خریداری کنند.

بازار این خبر را به عنوان یک خبر خوب در نظر گرفت ، که تقریباً 15٪ افزایش قیمت BTC (در زمان نوشتن مقاله) از زمان اعلام این خبر مشهود است. سایر ارزهای رمزپایه پشتیبانی شده توسط پی پال نیز بازدهی هفتگی 10٪ -15٪ داشتند.

به طور کلی خبر خوبی است و به نظر می رسد این بازار به بازاری که به رکود احساسات رسیده بود ، انرژی بخشیده است. در واقع ، اخبار PayPal برای کل صنعت مثبت است. اما این خبر، تقویت چشم انداز بنیادی بیت کوین و همتایان نیست که به نظر بسیاری از ناظران بازار فکر می کنند.

نگاهی فراتر از اعداد

اول اینکه ،  این خبر تعجب آور نیست. ما چند ماه پیش در این باره گزارش دادیم ، بعداً افزودیم كه معاملات واقعی ارزهای رمزپایه توسط Paxos انجام می شود.

علاوه بر این ، جزئیاتی که به گزارش ما اضافه شده اند ناامید کننده هستند.

PayPal بیش از 340 میلیون کاربر را به جدول رمزارز می آورد. دراین زمینه ، طبق گفته شرکت داده Glassnode ، بیت کوین در حال حاضر 32 میلیون آدرس غیر صفر دارد (فقط 5 میلیون از آنها فعال هستند). اما کاربران رمزارز PayPal لزوماً به تعداد آدرس اضافه نمی کنند ، زیرا آنها به کلیدهای خصوصی خود دسترسی ندارند. علاوه بر این ، کاربران نمی توانند منابع رمزارز شده خود را از حساب PayPal خود منتقل کنند و همچنین نمی توانند رمزارز را برای سایر کاربران PayPal ارسال کنند. به عبارت دیگر ، PayPal کم و بیش آنچه را که کاربران می توانند با ارزهای رمزپایه خود انجام دهند ، تعیین می کند و احتمالاً در صورت صلاحدید حساب ها می توانند حساب ها را مسدود کنند ، حداقل در حال حاضر – دقیقاً مطابق با منشأ و اخلاق صنعت نیست.

جنبه دیگری که بسیاری از افراد را به هیجان آورده است شبکه 26 میلیون بازرگان است که در آن کاربران می توانند ارزهای رمزپایه شده خود را با PayPal برای تبدیل فیات-رمزارز صرف کنند. با این وجود ، در طول سال ها ، مورد استفاده “خرید چیزهایی با رمزارز” توجه زیادی را به خود جلب کرده است ، زیرا پرونده استفاده از سرمایه گذاری بیشتر غالب شده است. چرا مردم با کنار گذاشتن سود بالقوه ، یک دارایی سرمایه گذاری  را خرج می کنند؟ درست است ، در برخی از کشورها ممکن است پرداخت از طریق PayPal با استفاده از بیت کوین ، به عنوان مثال ، راحت تر از دلار باشد. اما فقط به این دلیل که این سرویس اکنون در دسترس است ، به این معنی نیست که مردم به تعداد قابل توجهی از آن استفاده می کنند.

علاوه بر جزئیات ناامیدکننده ، تجمع در میان احساسات نسبتاً نزولی زندگی را به وجود آورد. این کمک می کند تا رالی این هفته را با افزایش شدید قیمت در پایان ژوئیه سال جاری مقایسه کنید ، زمانی که BTC طی 30 روز تقریبا 30٪ افزایش یافت.

در هفته های قبل از تجمع ماه جولای ، تعداد معاملات در شبکه بیت کوین در حال افزایش بود ، که نشان دهنده رشد فعالیت است. در هفته های قبل از این تجمع ، تعداد معاملات در حال کاهش بود.

به همین ترتیب ، تعداد آدرسهای فعال در شبکه بیت کوین به سمت تجمع ماه جولای در حال افزایش بود ، اما در زمان جهش این هفته در حال کاهش بود.

هر دو معیار، اشاره به کاهش فعالیت شبکه دارند ، که شاید نتیجه آن کاهش معامله گر و علاقه سرمایه گذار با توجه به باند نسبتاً باریکی باشد که در آن قیمت معلق بود.

بازارهای مشتقات همچنین برخی از احساسات نزولی را نشان دادند ، در حالی که نرخ تأمین مالی برای معاملات آتی بیت کوین در ابتدای سپتامبر منفی شد. نرخ بودجه منفی حاکی از موقعیت های کوتاه مدت بیشتر از موقعیت های بلند مدت است. در مقابل ، نرخ بودجه از اوایل تابستان که تجمع جولای آغاز شد ، اغلب مثبت بود و این نشان دهنده چشم انداز مثبت تری در بازار از سوی تجار و سرمایه گذاران است.

بادگیرها جمع می شوند

با این حال ، بازارهای رمزارز به سرعت واکنش نشان می دهند و معیارهای فوق در حین گفتگو در حال تنظیم هستند. همانطور که دیدیم ، احساسات می توانند سکه ای را برجسته کنند ، و شاخص های بازار را کاملاً تغییر می دهد یک دیوانگی که به دنبال FOMO است. وضعیت “خلق و خوی” متفاوت به این رالی می تواند تا حدی افزایش سریع قیمت دارایی ها را توضیح دهد زیرا معامله گرانی که غافل از تلاش برای تعدیل موقعیت بودند. این همچنین می تواند به این معنی باشد که تجمع می تواند کوتاه مدت باشد ، زیرا اخبار PayPal از بین می رود و احساسات نزولی برمی گردد.

ماهیت احساسات نزولی  و پیامدهای بزرگتر اعلامیه PayPal ، خلاف این را نشان می دهد.

به نظر می رسد کاهش علاقه چند هفته گذشته بیشتر ناشی از اقدام خسته کننده قیمت بوده است تا اصول منفی. در واقع ، مورد سرمایه گذاری در بیت کوین با افزایش نگرانی های تورمی نه تنها مدیران صندوق های سنتی بلکه خزانه داران شرکت ها را به جلوگیری از تخریب فیات تشدید می کند.

در بازارهای مشتقات ، فعالیت نهادی به طور پیوسته در حال افزایش است. صرافی شیکاگو (CME) ، بزرگترین مکان مشتقات رمزارزتنظیم شده توسط ایالات متحده و اغلب به عنوان نماینده ای برای مشارکت در نهاد ، اکنون دومین و بالاترین میزان علاقه آزاد به معاملات آتی BTC را در بازار دارد – فقط سه ماه پیش ، تعداد آدرس های غیر صفر در شبکه بیت کوین ، شاخصی برای پذیرش ، همچنان به بالاترین حد خود رسیده است.

حالا قسمت مهم

شاید حتی مهمتر از این و سایر شاخص های بازار که نشانگر انباشت علاقه بی سر و صدا باشد ، پیامی است که اخبار PayPal ارسال می کند.

اینقدر نیست که شرکتی که چند سال پیش حساب های معاملات ارزهای رمزارز شده را مسدود کرده ، اکنون با تمام وجود از این مفهوم استقبال می کند. پی پال از تنها شرکتی که متوجه اشتباه بودن آن است فاصله دارد. بیشتر از این است که یکی از اعضای Fortune 500 به طور عمومی مفهوم ارز رمزپایه را تأیید می کند. همچنین این حرکت باعث می شود بیت کوین در عناوین اصلی جریان اصلی بدون کلمات “هک” ، “باج افزار” یا “پولشویی” باشد. این تأیید اعتبار عمومی از یک نام خانوادگی است.

با این حال ، پیام اساسی حتی بزرگتر است و این بخشی است که به نظر من بسیار جالب توجه است: PayPal نشانه این است که دنیای ارز دیجیتال اجتناب ناپذیر است.

عملکرد سرویس ارز رمزپایه شده آن ممکن است در حال حاضر محدود باشد – اما لزوماً اینگونه نخواهد ماند. PayPal مجوز معامله با ارز رمزپایه شده را از طرف مشتریان خود در 49 ایالت دارد ، اما بدون شک قبل از اینکه سرویس با قوانین KYC / AML مطابقت جهانی داشته باشد ، تعداد بیشتری حلقه نظارتی برای پرش وجود دارد. می توانیم فرض کنیم که روی این موارد کار می کند. همچنین می توانیم فرض کنیم که سرویس خود را در پاسخ به بازخورد مشتری و ارقام واقعی درآمد تکرار خواهد کرد. و این شرکت ظاهراً در حال جستجو برای خرید سایر شرکتهای رمزارز است ، احتمالاً برای ایجاد تنوع و پشتیبانی از فعالیتهای خود در فضای رمزارز.

فراتر از آن ، به نظر می رسد آنچه PayPal واقعاً برای آن آماده می شود یک سیستم مالی است که باید نه تنها فیات بلکه ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را نیز دستکاری کند.

این هفته ، شرکت LINE ژاپن ، که بیشتر به دلیل معروف بودن برنامه پیام رسانی شناخته شده است ، نشان داد که در حال کار بر روی پلتفرمی برای پشتیبانی از توسعه CBDC است. در ماه سپتامبر ، Mastercard (NYSE: MA) چیزی مشابه با سیستم عامل تست CBDC اعلام کرد. در ماه جولای ، ویزا (NYSE: V) اشاره کرد که با سازمان های جهانی و سیاست گذاران نیز برای کمک به شکل گیری تکامل CBDC ها همکاری می کند ، که – به هر شکلی که باشند – به دسترسی به کاربران هدف نیاز دارند.

این سوال جالبی را ایجاد می کند: آیا بیت کوین برای CBDC رمپ است؟ اعتراف می کنم تصور می کردم برعکس باشد. من فکر کردم که شهروندان برای معامله در ارزهای دیجیتال صادر شده توسط دولت خود مجبور به مدیریت کیف پول های بلاکچین هستند و بازارهای جدیدی را برای ارزهای رمزپایه غیرمتمرکز و توکن ها باز می کنند. پی پال می تواند نشانه این باشد که اولاً کاربران باید به این ایده عادت کنند.

در هر صورت ، اعلامیه بزرگ این هفته فقط به دلیل تکان دادن انرژی بازار بی ، قابل توجه است. سایر سیگنال های زیرساخت های مالی و شرکت های دسترسی اجتماعی همین حرف را می زنند. این مسئله مهم ورود به بازارهای رمزارز نیست.

این است که امور مالی در مقابل چشم ما سریع تغییر می کند.

(توجه: هنگام صحبت در مورد شبکه ، از بیت کوین با حروف بزرگ استفاده می کنیم و هنگام مراجعه به دارایی ، از بیت کوین با حروف کوچک یا BTC).

کسی هنوز می داند چه خبر است؟

در یک هفته حرکات بازار نابسامان در میان نگرانی های انتخابات ایالات متحده ، فقدان بسته محرک و فصل نامشخص گزارش Q3 ، بیت کوین کاملاً درخشید

قطعاً شکسته شدن احتمالی قیدهای همبستگی بازار تا حدودی به دلیل استقبال قلبی PayPal از ارزهای رمزپایه بود. این احتمالاً نتیجه تجمع آرام عوامل کلان است که بیت کوین را به عنوان یک پرچین عاقلانه در برابر تورم به جای شرط بندی خطرناک در فناوری قرار می دهد.

پیوندهای زنجیره ای

Paul Tudor Jones II ، مدیر صندوق پرچین Pioneer ، در اوایل این هفته در مصاحبه ای با CNBC گفت که او بیش از هر زمان دیگری  در مورد بیت کوین سرسخت است. TAKEAWAY: نظر جونز در مورد “سرمایه فکری” پشت بیت کوین شایسته برجسته سازی است ، زیرا من شنیده ام که به اندازه کافی ذکر نشده است. تعداد کمی از افراد می فهمند که بیت کوین چیزی فراتر از یک دارایی جایگزین است – این ایده همچنین ایده ای است که از فلسفه ، اقتصاد ، جامعه شناسی ، فناوری و تاریخ گرفته می شود ، افراد کنجکاو و مبتکر را به سمت خود سوق می دهد که سوالات درست را می پرسند و راه خود را به سمت پاسخ هایی منعکس می کنند برخی از عمیق ترین درگیری های شناخته شده برای انسان صنعت رمزارز جایی است که باهوش ترین ذهن امروز فعالانه درباره آن فکر می کنند و برای فردا می سازند.

در یادداشتی که این هفته توسط تیم استراتژی کمی و مشتقات جهانی JPMorgan منتشر شده است ، گفته شده است که بیت کوین ثابت کرده است که یک دارایی خطرناک است و نه یک دارایی مطمئن ، با افزایش قابل ملاحظه “قابل توجه”. TAKEAWAY: اصطلاح “پناهگاه امن” باید یکی از اصطلاحات غلط در کل امور مالی باشد (همراه با “ارزش منصفانه” و “غیر همبسته”). کوتاه مدت ، البته بیت کوین “ایمن” نیست – فقط به نوسان نگاه کنید. این یک پرچین در برابر تخریب فیات است ، با این حال ، دقیقاً مانند طلا. اصطلاح “پرچین” اغلب به اشتباه با “پناهگاه” مخلوط می شود – به عنوان مثال طلا اغلب به عنوان پناهگاه امن شناخته می شود ، اما گاهی اوقات از S&P 500 فرارتر است. و بلند مدت ، پرچین ها می توانند به پناهگاه های امن تبدیل شوند. در همین حال ، موقعیت یابی بیت کوین به عنوان یک یا هر یک از تز ها باعث ضرر آن می شود. این می تواند به طور همزمان بسیاری از نقش های نمونه کارها را اشغال کند. از این گذشته ، یادداشت به درستی به تأثیرات چشمگیر نسل هزاره بر سیستم مالی جهانی ، علاقه روزافزون آنها به بیت کوین و “رشد قوی” در منافع سرمایه گذاران نهادی متمرکز است.

یادداشت سه ماهه بلومبرگ در مورد دارایی های رمزارز BTC تا 1000000 دلار تا سال 2025 در نظر گرفته شده است. این تیم همچنین انتظار دارد که قیمت به زودی 14000 دلار شکسته شود ، احتمالاً در سال جاری و آدرس های هشدار و فعال را به عنوان معیارهای متمایز برای تماشای علائم رشد پذیرفته شده جدا می کند. TAKEAWAY: بدون شک تحلیلگران بلومبرگ بسیار واجد شرایط و آگاه هستند ، اما این گزارش این جمله را به من یادآوری می کند: “اگر می خواهید پیش بینی کنید ، اغلب پیش بینی کنید.” در گزارش رمزارز سه ماهه قبلی خود ، آنها 20،000 دلار به عنوان هدف قیمت پایان سال داشتند. با این حال ، این واقعا مهم نیست – آنچه جالب است این است که مشتریان بلومبرگ به وضوح این نوع پوشش را می خواهند. به نظر می رسد علاقه از سوی سرمایه گذاران سنتی بیشتر و عمیق تر می شود.

Bitstamp ، یکی از قدیمی ترین و بزرگترین صرافی های ارز رمزپایه شده در جهان ، بیمه نامه ای را معرفی کرده است که سرقت و سایر خسارات وجوه کاربر را که در سیستم عامل آن نگهداری می شود ، پوشش می دهد. TAKEAWAY: بیمه برای مبادلات رمزارز و متولیان امر موضوعی قابل توجه بوده است ، زیرا بیشتر بیمه گران از عوارض و خطرات اضافی موجود در بیمه دارایی های حامل که با استفاده از یک فناوری جدید استفاده می شوند ، اجتناب کرده اند. تکامل بیمه های دارایی رمزارز برای فعالان زیرساخت بازار ، رشد صنعت را از نظر درک گسترده تری از مشاغل رمزارز و خطرات اساسی آنها تأکید می کند. علاوه بر این ، این یک حلقه با فضیلت است. بیمه نامه های بهتر به معنای زیرساخت های قوی بازار است ، که به معنای راحتی و اطمینان بیشتر نهادی است ، و این به معنای انگیزه بیشتر برای ادامه بهبود بیمه نامه ها و زیرساخت های بازار است.

همکار من Omkar Godbole با فیلیپ گرادول ، اقتصاددان ارشد شرکت اطلاعات زنجیره ای Chainalysis مصاحبه کرده ، در مورد اعدادی که به نظر او برای درک احساسات بازار ضروری است. TAKEAWAY: پنج معیار مهم ، طبق گفته گرادول ، عبارتند از:

  • ورودی ارز (نشانگر آمادگی برای تجارت)
  • شدت تجارت (تعداد دفعات خرید و فروش سکه ورودی)
  • جریانات Interexchange (اشاره به مشارکت نهادی با تمایز خریداران فیات در مقابل خریداران رمزنگاری)
  • نقدینگی (آنهایی که در محل نگهداری در مقابل آنهایی که آنها را به گردش درمی آورند)
  • انتقال ارزش از طریق بلاکچین ها (صحبت از تقاضای ارز رمزنگاری شده است)

 

 

 

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .