چطور میتوانم بیتکوین بخرم ؟

0

چطور میتوانم بیتکوین بخرم ؟

تا به اینجا شما اصول اولیه بیتکوین را یاد گرفته اید ، اکنون از پتانسیل آن هیجان زده اید و میخواهید مقداری خرید داشته باشید . اما چگونه ؟
بیتکوین را میتوان از صرافی ها و یا بطور مستقیم از بازار و مردم خریداری کرد .
شما میتوانید به روش های مختلفی بیتکوین را خریداری کنید ، زمانیکه استفاده از هرچیزی چه پول نقد ، چه اتقال وجه به کارتهای دیگر و یا حتی سایر ارزهای رمزنگاری شده ، بستگی به آن دارد که درکجا زندگی میکنید و از چه کسی خرید میکنید .
اولین گام راه اندازی یک کیف پول برای ذخیره کردن بیتکوین است ، چه بخواهید آنلاین بیتکوین بخرید چه به صورت نقدی به آن نیاز خواهید داشت . این یک کیف پول الکترونیکی آنلاین ( یا بخشی از پلتفرم قابل تبادل ، و یا یک ارائه دهنده مستقل ) ، یک کیف پول رومیزی ، یا یک کیف پول آفلاین موبایل ( همانند یک دستگاه سخت افزاری یا یک کیف پول کاغذی ) میباشد .
شما میتوانید در اینجا اطلاعات بیشتری در مورد برخی از کیف پولها و همچنین نکاتی از طرز استفاده آنها را پیدا کنید .
مهمترین قسمت هرکیف پول ایمن نگه داشتن کلیدها یا رمزهای عبور است که اگر آنها را از دست بدهید دسترسی به بیتکوین ذخیره شده در آن از بین میرود . علاوه برآن ، به هیچ وجه بیشتر از توان مالی خود که امکان از دست دادن آنرا دارید سرمایه گذاری نکنید چراکه ارزهای رمزپایه نیز بی ثبات هستند و قیمت آنها همانطوریکه بالا میرود پایین نیز میآید .
اگر میخواهید بیتکوین را بصورت آنلاین خریداری کنید میتوانید در صرافی رمزارز یک حساب باز کرده که بنمایندگی از شما خرید و فروش بیتکوین را انجام دهد . در حال حاضر صدها صرافی رمزارز با درجات مختلف نقدینگی و امنیت در حال فعالیت هستند ، همچنین موارد جدید هم در حال پیدایش هستند و گاهی اوقات بعضی از آنها بدلیل هک شدن بسته میشوند . توصیه میشود که همانند کیف پول ، قبل از انتخاب مقداری تحقیق بعمل آورید ، این امکان برای شما وجود دارد که چندین مبادله معتبر داشته باشید و یا ممکن است بر اساس منطقه جغرافیایی شما فقط یک یا دو مبادله داشته باشید .
بزرگترین صرافی بیتکوین در حال حاضر جهان از نظر حجم دلار آمریکا Bitfinex است که هدف اصلی آن بازرگانان بزرگ است . سایر مبادلات با حجم های بالا در صرافی های :
Bitstamp – Coinbase – poloniex انجام میگیرد ، همچنین اکثر صرافی های معتبر برای مبالغ کم نیز باید به خوبی کار کنند .
برای مقررات شناخت مشتری و مبارزه با پولشویی ، اکنون بسیاری از مبادلات نیاز به شناسایی تایید شده دارند که معمولا شامل یک عکس از شناسنامه رسمی شما و گاهی اوقات آدرسی برای اثبات شما میباشد .
اکثر صرافی ها پرداخت از طریق نقل و انتقالات بانکی یا کارت های اعتباری را می پذیرند و برخی تمایل نقل و انتقالات با پی پال را دارند . آنها معمولا برای هر تراکنش هزینه هایی را دریافت میکنند که شامل هزینه شبکه بیتکوین نیز میباشد .
تراکنش یک بیتکوین از چند دقیقه تا چند روز طول میکشد که بسته به میزان ترافیک در شبکه و همچنین به هزینه متصل آن تراکنش بستگی دارد .
هنگامیکه صرافی پرداخت را دریافت مینماید مقدار در نظرگرفته شده بیتکوین را در کیف پول خودکار صرافی واریز مینماید ، بعداز آن شما باید وجوه را به کیف پول آفلاین خود انتقال دهید .
اگر شما ترجیح میدهید که بیتکوین را با پول نقد خرید نمایید ، پلتفرم هایی مانند localBitcoins به شما کمک خواهند کرد تا افراد مورد نظر را در نزدیکی شما که مایل به تبادل هستند را معرفی کنند . همچنین Libertyx لیست خرده فروشی هایی در سراسر ایالات متحده را به شما نشان میدهد که میتوانید تبادل پول و بیتکوین را داشته باشید . و Paxful- WallCoins شما را به یک شعبه بانک در نزدیکی خودتان هدایت میکند که به شما این امکان را میدهد سپرده نقدی ایجاد و چند ساعت بعد بیتکوین را دریافت نمایید .
دستگاه های خودپرداز بیتکوین ، دستگاه هایی هستند که در ازای دریافت پول بیتکوین را به کیف پول شما انتقال میدهند . آنها به روشی مشابه با خودپردازهای بانکی کار میکنند ، شما صورتحساب ها را شارژ نموده و زمانیکه کد QR را درصفحه خود دارید مقدار مشخص شده بیتکوین به حساب شما ارسال میشود . Coinatmradar میتواند در یافتن خودپرداز بیتکوین در نزدیکی شما کمک کند .

( توجه : تجارت های خاص ذکر شده در اینجا تنها راه موجود نیستند و نباید به عنوان توصیه تلقی شود . )

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .