چه کسی لوگوی بیت کوین را طراحی کرد؟

The BTC origin story: Who designed the Bitcoin logo?

0

داستان مبدا بیت کوین: چه کسی لوگوی بیت کوین را طراحی کرد؟

علاقه مندان تا به امروز به انتشار لوگوهای جدید برای بیت کوین ادامه می دهند، اما جامعه بیت کوین هنوز با نمادی روبرو نشده است که نزدیک به ₿ نارنجی محبوب باشد.

لوگوی نارنجی روشن بیت کوین (BTC) بیش از یک دهه است که مترادف با آزادی مالی در میان رکود امروزی و نظارت سختگیرانه دولتی شده است. با این حال، بر خلاف اسرار مرتبط با منشاء بیت کوین، توسعه آرم بیت کوین «₿» نسبتاً در اعماق اینترنت ثبت شده است.

هنگامی که بیت کوین 13 سال پیش توسط خالقش ساتوشی ناکاموتو معرفی شد، اولین تکرار آرم بیت کوین نشان دهنده یک سکه طلا با متن “BC” تعبیه شده در مرکز بود

با این حال، در 24 فوریه 2010، ناکاموتو با یک لوگوی جدید بیت کوین آمد، که شاهد جایگزینی متن “BC” با “₿” در سکه طلا بود.

بر اساس بازخورد جامعه، ساتوشی سپس تغییراتی را در لوگوی جدید وارد کرد و تصاویر بدون حق چاپ را در مالکیت عمومی منتشر کرد. سپس این لوگو برای مدت کوتاهی به عنوان لوگوی رسمی بیت کوین پذیرفته شد.

ماهیت غیرمتمرکز اکوسیستم بیت کوین به عموم مردم این امکان را می دهد که به اشکال مختلف بر اساس اجماع جامعه، از جمله طراحی لوگو، به شبکه بیت کوین کمک کنند. در 1 نوامبر 2010، bitboy عضو انجمن بیت کوین (نباید با YouTuber BitBoy Crypto اشتباه گرفته شود) تکرار جدیدی از آرم بیت کوین را بر اساس طراحی ساتوشی منتشر کرد. با این حال، این بار طراح تصمیم گرفت که سکه طلا را با دایره نارنجی نمادین جایگزین کند و لوگوی “₿” را 14 درصد در جهت عقربه های ساعت کج کرد.

در نتیجه حمایت گسترده جامعه، طراحی bitboy به عنوان لوگوی رسمی بیت‌کوین در 12 سال گذشته است. پس از انتشار نسخه نهایی آرم بیت‌بوی، بیت‌بوی بیان کرد:

اکنون همه می توانند با استفاده از این مجوز و بدون محدودیت از گرافیک آزادانه حتی برای مقاصد تجاری استفاده کنند.

علاقه مندان تا به امروز به انتشار لوگوهای جدید برای بیت کوین ادامه می دهند، اما جامعه بیت کوین هنوز با نمادی روبرو نشده است که نزدیک به ₿ نارنجی محبوب باشد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .