چگونه از Ethereum  استفاده کنیم ؟

0

How to Use Ethereum

چگونه از Ethereum  استفاده کنیم ؟

فکر استفاده از اتریوم می تواند ترسناک باشد اما در عین حال بدون پاداش نیست !

اگر رایانه جهانی که توقف ناپذیر است طبق برنامه توسعه یابد ،می تواند گزینه های دیگری را برای فیس بوک و گوگل فراهم آورد که بسیاری از مردم روزانه از آن استفاده می کنند (همانطور که در What is Ethereum  توضیح داده شده است )

Ethereum ممکن است اندازه ی Web ای که ما امروزه می شناسیم قابل درک (قابل حس شدن) نباشد اما هنوز هم هرکسی که دارای کامپیوتر یا گوشی هوشمند باشد می تواند می تواند این پلت فرم را امتحان کند به شرطی که دارای Ether باشد -یک نوع قطعه کد منحصر به فرد که اجازه به روزرسانی برای بلاک چین را به فرد می دهد.

Ethereum wallet

کیف پول اتریوم

اول ، شما به  مکانی احتیاج دارید که بتوانید اتر های خود را به صورت امن در آن ذخیره کنید (یا حداقل محلی برای ذخیره کلیدهای خصوصی خود) نیاز دارید. این ما را به اتریوم “کیف پول” می رساند.

یک اخطار بسیار مهم  این است که از دست دادن کلید خصوصی تان بسیار بزرگتر (خطرناک تر -مسئله ی بحث برانگیر تر از ) از دست دادن پسورد برای شما می باشد .این یعنی شما Ether  خود را برای همیشه از دست می دهید .

حذف کردن Trusted Party  ها  (احزاب مورد اعتماد )مانند (راه رفتن روی یک شمشیر دولبه است) در حالی که برای تأیید معاملات دیگر به واسطه ها نیازی نیست ، هیچ  راهنمایی ای بر مبنای کمک به بازیابی کلید مخفی شما وجود ندارد.

با این حساب ، گزینه های زیادی برای ذخیره ارزهای رمزپایه (Cryptocurrency)  برای کیف پول وجود دارد: کیف پول رومیزی ، کیف پول وب ، کیف پول سخت افزاری و کیف پول کاغذی.

انتخاب یکی برای راحتی و امنیت به ترجیحات  (منظور همان اولویت (شما بستگی دارد. معمولاً این دو مفهوم با یکدیگر در تضاد هستند: هرچه راحت تر ، امنیت بدتر است (و بالعکس).

Desktop Wallet

کیف پول های رومیزی

این نوع کیف پول ها روی رایانه یا لپ تاب شما اجرا می شود .یکی از گزینه ها دانلود مشتری اتریوم (Ethereum client ) یعنی همان یک کپی از کل بلاک چین اتریوم .تعداد بسیار کمی ازEthereum Client  ها وجود دارند که به زبان های مختلف برنامه نویسی و تبادلات مختلف عملکردی نوشته شده اند.

این روند ممکن است دو روز طول بکشد و فقط با رشد اتریوم افزایش می یابد. سپس کیف پول باید با آخرین معاملات بلاکچین هماهنگ باشد

Mobile Wallet

کیف پول موبایلی

سرویس گیرنده های تلفن همراه یا سرویس گیرندگان “سبک” برای اتصال به شبکه و انجام تراکنش ها به داده کمتری برای بارگیری نیاز دارند ، بنابراین بیشتر مناسب برای بارگیری در تلفن های هوشمند هستند.

گزینه Light Client  ( مشتری سبک) انتخاب مناسب تری است اما کاملا ایمن نیست مشتریان کامل Ethereum روش ایمن تری برای دریافت معاملات ارائه می دهند زیرا برای ارسال اطلاعات دقیق به ماینرها یا گره ها اعتماد ندارند – آنها خود معاملات را تأیید می کنند.

ذخیره کلیدهای خصوصی در دستگاهی که از اینترنت جدا شده است (روشی که به آن “سردخانه” یا حافظه سرد  معروف است) هک کردن آن دشوارتر است و بهتر است برای ذخیره منابع بزرگ اتر استفاده شود.

با این حال ، استفاده از این روش به راحتی هنگامی که اتر در یک تلفن هوشمند یا رایانه متصل به اینترنت ذخیره می شود ، آسان نیست.

Hardware Wallet

کیف پول سخت افزاری

کیف پول های سخت افزاری که غالباً به اندازه انگشت یا دو انگشت کوچک هستند ، مسلما بهترین های هر دو جهان را ارائه می دهند (بهترین گزینه از هر نظر هستند ). این دستگاه های ایمن که اغلب می توانند از اینترنت جدا شوند ، و می توانند بدون آنلاین بودن معاملات را امضا کنند.

اما اگر بخواهید به طور مکرر از اتر یا در حال حرکت استفاده کنید ، این سیستم مانند صندوق ذخیره گزینه خوبی نخواهند بود .

Paper Wallet

کیف پول کاغذی

گزینه دیگر استفاده از (تکنولوژی)Cold Storage یا همان سردخانه ها این است که  یک کلید خصوصی را روی یک برگه کاغذ ، “کیف پول کاغذی” چاپ کرده یا به دقت بنویسید و آن را در جایی امن مانند یک جعبه ذخیره قفل کنید. ابزارهای آنلاین می توانند جفت کلید را مستقیماً در رایانه شما تولید کنند – نه در سرورهای وب سایت ، که در صورت هک شدن سایت ،کلید های شما نیز آسیب پذیر خواهد شد

تولید کلید با استفاده از خط فرمان نیز امکان پذیر است ، به شرطی که پکیج های رمزنگاری لازم را برای زبان ترجیحی   ( Preferred Language)خود نصب کرده باشید.

در تمامی موارد گفته شده اگر اگر کلید خصوصی خود را گم کنید ،  آن کلید برای همیشه از بین رفته است.

بنابراین ، بهترین روش این است که برای ایجاد چندین نسخه از کلید خصوصی و ذخیره کردن آنها در مکان های مختلف امن ، وقت اضافی صرف کنید (تا چندین نسخه یا کپی از کلید های پرایوت خود داشته باشید)  برای زمان هایی که آن ها گم کرده اید یا از دست داده اید (روز مبادا)

Buying Ether

خرید اتر

بدست آوردن اتر در کشور یا حداقل از نظر ارزی  متفاوت است. شما باید شخصی را پیدا کنید یا به صورت آنلاین یا شخصا (حاضر و قابل دسترس) که اتر داشته باشد یا بخواهد تجارت کند

همیشه امکان ملاقات حضوری برای خرید یا فروش اتر وجود دارد ، به خصوص اگر در شهری مانند نیویورک یا تورنتو زندگی کنید که ملاقات های بسیاری ( برای تجارت اتریوم ) در آن برگزار می شود .

این گزینه همیشه در مناطق کم جمعیت قابل دسترسی  نیست. مبادلات به کاربران امکان می دهد اتر را مستقیماً با دلار یا بیت کوین خریداری کنندو  به طور معمول یک فرآیند ثبت نام وجود دارد.خرید اتر با ارز دیگر ممکن است یک مرحله اضافی داشته باشد .بیت کوین رایج ترین ارز رمزنگاری شده است و مردم در سراسر جهان به احتمال زیاد می خواهند با ارز خود معامله کنند. بنابراین ، اگر می خواهید اتر را با روبل خریداری کنید ، ساده ترین راه ممکن است خرید بیت کوین در صرافی و سپس تجارت آن با اتر باشد.

پس از داشتن اتر ، می توانید آن را مستقیماً برای شخص دیگری ارسال کنید (‘peer-to-peer’). این هزینه به احتمال زیاد هزینه  اندکی است که به استخراج کنندگان پرداخت می شود .

Now What

حالا کاربرانی که اتر دارند با آن چه کار می توانند انجام دهند ؟

شاید متوجه شده باشید که کیف پول و لینگو مبادله ای تا این مرحله کاملاً شبیه بیت کوین بوده است. اما برنامه های اتریوم کاملاً متفاوت هستند. کاربران دارای اتر می توانند به قراردادهای هوشمند بپیوندند یا  آن ها ایجاد کنند (کدی که شرایط توافق نامه را به طور خودکار اجرا می کند تا دیگر لازم نباشد به شخص ثالث اعتماد کنید).

از بسته های قراردادهای هوشمند می توان برای ایجاد برنامه های غیرمتمرکز (“dapps”) استفاده کرد ، که می توانید از آنها استفاده کنید یا از آنها بهره ببرید (یا به آن ها بپیوندید)

What’s the System?

اما قبل از ادامه کار ، مهم است (ارزشمند است) که کمی درباره نحوه کار آن توضیح دهیم. Ethereum و سایر ارزهای رمزپایه دارای یک سیستم ذخیره سازی گیج کننده هستند. شاید مقایسه آن با آنچه قبلاً می دانیم مفید باشد.

به رشته شماره های جلوی کارت اعتباری خود توجه می کنید؟ برای بانک ها لازم است تعیین کنند که هنگام کشیدن کارت، کارت از کجا باید پول ارسال کنند. ارزهای رمزپایه به شما امکان می دهد شماره های شناسایی مشابهی را تعیین کنید که محل پرداخت بدهی ها را مشخص کند

در این سیستم دو مولفه  اصلی وجود دارد که کاربران برای شناسایی به آن نیاز دارند: کلید عمومی و کلید خصوصی. این دو کلید که معمولاً به صورت رشته ای از اعداد و حروف درهم و برهم نمایش داده می شوند وتوسط  روش های رمزنگاری بهم متصل می شوند.

کلید عمومی را می توان برای دیگران ارسال کرد تا آنها بدانند که پول شما را به کجا ارسال کنند. اگر می خواهید افراد برای شما اتر بفرستند ، به یک آدرس احتیاج دارید: یک رشته حروف و اعداد درهم برداشته شده از کلید عمومی مخلوط شده مشابه ، تا افراد بتوانند به آن سکه ارسال کنند.

برای خرج کردن اتر ، باید وجوه را با کلید خصوصی خود امضا کنید ، که همانطور که از نام آن مشخص است ، مشابه رمز عبور است. مشابه  کارت اعتباری ، مشابه پین مورد استفاده برای باز کردن قفل وجوه شما در دستگاه خودپرداز یا فروشگاه .

بنابراین ، مزیت این سیستم چیست؟ یک تفاوت اساسی در بلاک چین های باز (مانند بیت کوین و اتریوم) این است که کاربران می توانند در هر زمان یک شماره شناسایی برای وجوه خود تولید کنند. آنها نیازی به انتظار برای تأیید برنامه حساب بانکی توسط بانک و ارائه کارت اعتباری نخواهند داشت .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .