چگونه Coinbase با عمومی شدن موجب شکل گیری مجدد اعتماد در بازارها شد.

: How Coinbase Going Public Is Reshaping Trust in Markets

0

چگونه Coinbase با عمومی شدن موجب شکل گیری مجدد اعتماد در بازارها شد.

داده های منتشر شده در پرونده Coinbase که مدتها در انتظار S-1 بود ، حیرت انگیز است. اما این سند برای بازارهای رمزارز امروز و بازارهای سرمایه فردا است که معنادارتر میشود.

سرانجام ، آنچه منتظر آن بودیم: کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده با انتشار Coinbase’s S-1 ، راه را برای لیست مستقیم Nasdaq باز می کند.

در حالی که برخی از جزئیات اصلی هنوز وجود ندارد (به ویژه هنگامی که شرکت قصد دارد لیست کند) ، ما اکنون نگاهی به نحوه کار یک مبادله رمزارز عمده ، نگرانی از آن و میزان رشد بازارآن داریم.

این آمار واقعاً چشم نواز است: در سه ماهه چهارم سال 2020 ، تعداد کاربران تأیید شده در بستر Coinbase پس از افزودن تقریباً 45000 کاربر جدید در روز ، به 43 میلیون نفر رسید. متوسط ​​تعداد کاربران معاملات ماهانه بیش از 30٪ رشد کرده و به 2.8 میلیون نفر رسیده است.

شما در حال خواندن Crypto Long & Short هستید ، یک خبرنامه که از نزدیک نیروهای موجود در بازارهای ارزهای رمزارز شده را بررسی می کند. نویسنده سرپرست تحقیق CoinDesk ، Noelle Acheson ، هر یکشنبه بیرون می رود و خلاصه ای از هفته را ارائه می دهد – با بینش و تجزیه و تحلیل – از دید یک سرمایه گذار حرفه ای. می توانید در اینجا عضو شوید.

مورد شگفت انگیز ورود سرمایه گذاران سازمانی است ، چیزی که ما در این ستون اغلب در مورد آن صحبت کرده ایم. در سه ماهه چهارم ، حجم معاملات سازمانی بیش از 110٪ رشد کرده و به 57 میلیارد دلار رسیده است ، در حالی که حجم معاملات خرده فروشی تقریباً 80٪ رشد داشته است. این شرکت به 7000 حساب سازمانی خدمات می دهد.

پرونده Coinbase به همه کسانی که در این صنعت کار می کنند چیزی برای سرگرمی می دهد. چشم انداز جسورانه ، اعداد ، نمای کلی خدمات و برخی جزئیات مربوط به خریدهای اخیر آنها وجود دارد. حتی اشاره ای به خالق بیت کوین Satoshi Nakamoto داشته است که در صفحه اول به عنوان یک گیرنده تعیین شده از کپی اسناد پرونده ، معرفی شده است.

برای کسانی که به آینده کار علاقه مند بودند ، مکان فیزیکی مرسوم با عنوان “آدرس غیر قابل استفاده ” با پاورقی درج شد: “در  ماه مه سال 2020 ، ما یک شرکت از راه دور شدیم. ، ما ستادی را حفظ نمی کنیم. ”

اگرچه در این پرونده چیزهای زیادی برای لذت بردن وجود دارد ، و بدون شک برای ادامه جدایی طی چند روز آینده چیزهای زیادی وجود دارد. بیایید یک قدم به عقب برگردیم و بررسی کنیم که این سند در واقع درباره چیست و آنچه در مورد آینده بازارهای سرمایه می گویند  در اعماق موضوع ، تغییر شکل اعتماد است.

باز کردن منابع

یکی از گام های بزرگ رو به جلو برای صنعت ، شفافیت بیشتر در مورد عملکرد داخلی یک شرکت اصلی زیرساخت است.

با شفافیت بیشتر اعتماد بیشتر حاصل می شود. این همان اعتمادی نیست که ارزش Coinbase بالا و پایین میبرد. این اطمینان که در اینجا  وجود دارد یک فرصت تجاری واقعی برای سرمایه گذاران و سازندگان است.

همه ما اخراج اقتصاددانان و سرمایه گذاران اصلی را تجربه کرده ایم که رمزارز چیزی جز حرف بی معنی نیست. همه ما دیده ایم که چگونه نوآوری های بازار به عنوان بی اهمیت یا حتی تحریک کننده رد می شوند. با وجود این سند سنگین ، حتی بدبین ترین ناظران بازار نیز به اعداد و ارقام نگاه می کنند و متوجه می شوند که این تجارت قابل توجه است و دارایی های رمزارز شده مبالغ قابل توجهی را جابجا می کنند. علاوه بر این ، بازاری در حال رشد است که حاشیه سود قابل توجهی را ایجاد می کند.

به این بایگانی ، مشاغل سنتی بیشتری اعتماد خواهند کرد که دارایی های رمزارز برای ماندن در اینجا هستند و یک نیروی بازاری هستند که باید حساب شود.

اشتراک علایق

در این پرونده همچنین جزئیات خطرات احتمالی Coinbase و کل صنعت، ذکر شده است. هر درمانگر به شما خواهد گفت که اشتراک نگرانی های شما به کاهش آنها کمک می کند. در امور مالی ، افشای هر ریسکی که فکرش را بکنید از نظر نظارتی منطقی است. همچنین به آنها کمک می کند تا بیشتر قابل کنترل به نظر برسند.

قدرت بازار

تغییر شکل اعتماد همچنین در تصمیم Coinbase برای استفاده از رویکرد لیست مستقیم آشکار است. این بخش عمده ای از IPO را دور می زند ، بدین ترتیب که شرکت با فروش سهام موجود در بازار لیست می کند. این به این معنی است که نیازی به نمایش برای افزایش سود سازمانی ، پرداخت هزینه گران به پذیره نویسان و تخفیف سهامداران نیست.

همچنین برای شرکت غوطه ور بصورت غیرمتمرکز مناسب است ، حتی اگر یک تجارت متمرکز داشته باشد. در یک عرضه اولیه (IPO) ، قیمت معاملات اولیه توسط گروهی از بانکداران سرمایه گذاری تعیین می شود که منافع اعلامی را با تمایل شرکت برای دریافت بالاترین قیمت ممکن (و علاقه مشاوران به کارمزد بالاتر) متعادل می سازند. در یک لیست مستقیم ، بازار تصمیم می گیرد.

تقریباً حیف است که Coinbase ترجیح داد از فرصت آموزش رمزارز که نمایشگاه برای موسسات ارائه می داد چشم پوشی کند. فقط تصور کنید کمیته های سرمایه گذاری صندوق های سرمایه گذاری مشترک ، صندوق های بازنشستگی و غیره ، در کلاس دارایی های رمزارز شده و بازارهایشان یک کلاس مستر دارند.

یک اثر دیگر در تصمیم گیری مستقیم در لیست Coinbase ، پیامی است که برای سایر مشاغل صنعت ارسال می کند و همچنین در نظر گرفتن استفاده از قیمت ها و حجم های سر به فلک کشیده است. بانک های سرمایه گذاری بدون شک در حال حاضر طغیان از درخواست های ورودی برای جلسات را ارائه می دهند و طی چند ماه آینده به احتمال زیاد سایر شرکت های معروف رمزارز ، حتی برخی از شرکت های مبهم تر ، مسیر مشابهی را دنبال می کنند.

شرکتهای بیشتری که حسابهای خود را عمومی می کنند منجر به درک بیشتر صنعت می شود که اعتماد را افزایش می دهد.

فاز 2

با بزرگنمایی بیشتر ، حرکت Coinbase مشخص می کند که در کجای تأثیر رمزارز بر بازارهای سرمایه قرار داریم

آن دسته از ما که در صنعت رمزارز کار می کنیم مدتی است که می گوییم بازارهای رمزارز بیش از آنچه در حال حاضر تصور می کنند بر بازارهای سنتی تأثیر خواهند گذاشت.

آنچه اکنون واضح تر شده این است که به صورت فازهایی رخ خواهد داد. در حال حاضر ، ما در مرحله دارایی هستیم ، جایی که ارزش پیشنهادی و پتانسیل قیمت ارزهای رمزارز شده بر مشارکت فعالان سنتی بازار تسلط دارد. شرکتهایی که به سرمایه گذاران کمک می کنند تا دارایی های رمزارز شده خود را مدیریت کنند ، در مرحله اصلی قرار دارند. ما همچنین شاهد استقبال  تجار سنتی به معامله در حوزه رمزارز خواهیم بود

این مرحله اول مربوط به دارایی های خود و تسهیل دسترسی به آنها است.

مرحله بعدی نحوه حرکت دارایی ها خواهد بود.

Coinbase هنگام بحث در مورد دارایی های سنتی که روی بلاکچین حرکت می کنند ، در سند S-1 به این نکته اشاره می کند. در طرح کلی رشد شامل این موارد است: “دارایی های جدید را ثبت کنید.” این بخش ادامه می دهد: “ما در زیرساخت ها و وضوح نظارتی سرمایه گذاری خواهیم کرد تا راهی برای دیجیتالی کردن دارایی های مالی سنتی تر جهت کمک به هموار کردن مسیر دارایی های جدید به عنوان دارایی های رمزارز فراهم کنیم.”

این روش دیگری است که لیست Coinbase  درآن مورد اعتماد است. مهاجرت نهایی بازارهای سرمایه به سیستم های مبتنی بر بلاکچین ، همراه با صدور دارایی های جدید مانند امنیت و همچنین اوراق بهادار توکنی ، می تواند اعتماد به بازارهای سرمایه را به یک سطح سالم برساند.

Coinbase با تشکیل پرونده S-1 فقط به دنبال اعتماد جدید به بازارهای رمزارز نیست. این احتمالاً زمینه را برای نوع جدیدی از اعتماد به طور گسترده تر در بازارهای سرمایه فراهم می کند. این یک جاه طلبی بزرگ است ، اما هم فعالان بازار رمزارزو هم ناظران بازار سرمایه می توانند از آن عقب بمانند.

پیوندهای زنجیره ای

Square Payments غول پرداخت 3،318 BTC اضافی (1.93٪ +) را با قیمت 170 میلیون دلار خریداری کرده است و همین امر باعث شده است که ارزش سهام آن 8،027 BTC باشد. همچنین نشان داد که اختصاص 4،709 BTC به دارایی های خزانه داری آن در اکتبر 2020 حدود 50 میلیون دلار هزینه داشته است. ارزش این دارایی اکنون بیش از 250 میلیون دلار است. TAKEAWAY: این موضوعات پیچیده پیرامون تخصیص خزانه به بیت کوین را نشان می دهد ، روند رو به رشد شرکت های نوآور که نگران تأثیر تخریب فیات هستند. آیا دارایی های خزانه داری باید شرط بندی سودآوری  داشته باشند؟ چه اتفاقی می افتد که ارزش گذاری بیش از درآمد شرکت باشد؟ چگونه باید این امر در حسابداری منعکس شود؟ جالب است بدانید که RBC هدف قیمتی خود را برای Square برای سال 2021 افزایش داد ، تا حدی به دلیل رشد 69 درصدی درآمد بیت کوین 2021.

Square تنها شرکتی نبود که به سهام BTC خود در این هفته اضافه شد. MicroStrategy خرید 19452 BTC دیگر به ارزش 1.026 میلیارد دلار بیت کوین را نشان داد. TAKEAWAY: بودجه این خرید از محل پیشنهاد بدهی قابل تبدیل 1.05 میلیارد دلاری تأمین می شود و از این شرکت حتی بیشتر از قیمت BTC بهره می برد.

مدیر دارایی CoinShares ETP Ethereum را با پشتیبانی فیزیکی در صرافی SIX سوئیس با تیکر “ETHE” راه اندازی کرده است. TAKEAWAY: به دنبال پاگذاشتن CoinShares از بیت کوین ETP در ژانویه ، این مورد علاقه سرمایه گذاران در حال رشد به ETH (44 / 0-٪) است.

مدیر دارایی Crypto CoinShares CoinShares Gold and Cryptoassets Index Lite (CGI) ، توکن مالی غیرمتمرکز (DeFi) را برای سرمایه گذاران نهادی منتشر کرد. ارزش رمزارز بر اساس دو دارایی رمزارز شده “پیچیده” به همان وزن – بیت کوین پیچیده (WBTC) و اتر پیچیده (WETH) – و توکن طلای پیچیده شرکت ، wDGLD است. TAKEAWAY: اگر خبرنامه هفته گذشته را بخوانید ، می دانید که من فکر می کنم علاقه نهادی به DeFi قابل مشاهده است. این ارز ، حتی به دلیل ردیابی ، بلکه همچنین ایجاد رمپ نسبتاً مناسب برای سرمایه گذاران با توجه به میزان مواجهه ، این کار را حتی ساده تر می کند. این در واقع ردیابی نوآوری “هسته سخت” DeFi نیست ، اما این یک شروع است.

CI Global Asset Management ، زیرمجموعه شرکتی که بیش از 230 میلیارد دلار دارایی نظارت می کند ، دفترچه اولیه CI Galaxy Bitcoin ETF (BTCX) را تنظیم کرد که در صورت تصویب ، سومین بیت کوین ETF کانادا خواهد بود. TAKEAWAY: با توجه به تقاضای شدید Purpose Bitcoin ETF در روزهای ابتدایی تجارت (زمانی که قیمت BTC رو به کاهش نبود) ، این احتمالاً فقط آغاز جریان ETF های ذکر شده در بورس های سهام کانادا است. از آنجا که بازار ETF بیت کوین در کانادا پرجمعیت می شود ، می توانیم شاهد رویکردهای متنوع تری مانند ارائه سرمایه گذاران در معرض یک سبد دارایی باشیم.

یک نظرسنجی در ماه فوریه بر روی 30،000 نفر از افراد بالای 18 سال که توسط Piplsay ، یک سیستم تحقیقاتی جهانی در مورد مصرف کننده انجام شد ، نشان داد که 25٪ از آمریکایی های اطلاعاتی درمورد بررسی دارایی های رمزارز شده را در اختیار دارند ، با 27٪ دیگر گفتند که قصد دارند امسال سرمایه گذاری کنند. TAKEAWAY: این نتایج با نظرسنجی های مشابهی که اخیراً توسط Grayscale Investments (زیرمجموعه DCG ، همچنین مادر CoinDesk) و Bitwise انجام شده مطابقت دارد و احتمال عقب نشینی دولت ایالات متحده برای منع بیت کوین را تأکید می کند. در عوض ، هرچه علاقه اصلی به بیت کوین گسترده تر باشد ، سرویس های تنظیم شده بیشتری برای ارائه خدمات به این بازار قدم می گذارند و تنظیم کنندگان راحت تری با مشکلات معلق مواجه می شوند.

در جریان فروش بازار در روز دوشنبه ، ETH در صرافی رمزارز Kraken تا 700 دلار (افت بیش از 50٪) معامله شد. TAKEAWAY: این نکته برجسته است که اگرچه نقدینگی بازار طی سالهای گذشته به طرز چشمگیری بهبود یافته است ، اما هنوز هم ممکن است موضوعات کاهش سفارش در مقابل حجم زیاد و عدم اطمینان وجود داشته باشد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .